Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Rudolf Kliment

10.01.2012 | Petr Miklas

V roce 2012 byl přidán do Síně slávy útočník Rudlof Kliment.

Rudolf Kliment se narodil 6.10.1956 ve Vítkově. K hokeji se dostal, dle svých slov, vlastně náhodou: „Když v Havířově probíhal turnaj mezi školami na zimním stadionu v Havířově, tak se mi nějakým způsobem dařilo a zaujal jsem trenéra Sojku, který v té době trénoval starší žáky v Havířově. Na otázku, zda bych nechtěl hrát za starší žáky AZ Havířov, jsem mu řekl, že to teda zkusím.“

V té době bylo Rudolfovi 12 let a poprvé poznal, co to vlastně je, dát na sebe hokejovou výzbroj. V mládežnickém hokeji za žáky pokračoval dál, až se dostal do dorostu AZ Havířov. Nechybělo mnoho a kariéra i život Rudolfa Klimenta se mohl posunout úplně jiným směrem – byl totiž velmi nadán k jinému kolektivnímu sportu – fotbalu. Ale, jak sám říká, hokej byl u něj na prvním místě: „V té době se mi dost dařilo ve fotbale, vzpomínám si na jeden přátelský fotbalový zápas, kdy jsme hráli v létě proti hokejistům z Karviné. Vyhráli jsme 4:0 a já jsem v tom zápase dal všechny čtyři góly. Na tom fotbale byl nějaký pozorovatel z Baníku Ostrava a ptal se mě, jestli nechci zkusit fotbal za Baník. Ale já už jsem vlastně byl přece hokejista Azetu, tak jsem nic neměnil a zůstal jsem u hokeje.“

Po vojenské službě se vrátil do Havířova, kde hrál II.ligu za naše město. A byly to úspěšné roky – „Několikrát nám I.liga utekla v kvalifikaci s jinými soupeři, ale nelituju toho. Hrál jsem střídavě na levém nebo pravém křídle, několik sezón jsem odehrál s dnešními trenéry AZ Havířov, Jendou Danečkem i Standou Sztefkem“, vzpomíná Rudolf.

Hokej v Havířově není Rudolfovi lhostejný ani dnes. Jaké je jeho hodnocení? „Samozřejmě, že pozorně sleduji výsledky kluků z Azetu a přeju jim, aby i letos potvrdili, že ty loňské zápasy, kdy několikrát vyprodali zimní stadion, nebyly náhodné. Přeji všem hokejistům, trenérům i vedení AZ Havířov ty nejlepší výsledky. V současné době to děláte dobře a je vidět, že opravdu chcete, aby se v Havířově hrál hokej pro naše město!!! Je super hrát hokej za AZ Havířov a přeju to z celého srdce mladým žákům, dorostencům i chlapům s velkým znakem AZ na drese! “