Reparát může AZet složit s Litoměřicemi

11.09.2015 | Jozef Valenčík

Úvodní zápas WSM ligy havířovským hokejistům nevyšel úplně dle představ, ale je nejvyšší čas na toto utkání zapomenout. Před námi je totiž nová výzva v podobě dalšího domácího utkání, do K&K PNEU Arény přijíždí Stadion Litoměřice. Zápas startuje v sobotu 12.9.2015 od 17:00.

AZ první zápas prohrál, ale je na čem stavět

Havířovští hokejisté vstoupili do nového ročníku druhé nejvyšší hokejové soutěže domácím zápasem proti Českým Budějovicím. Vstup do zápasu nebyl ideální, ale dvoubrankové manko se AZetu podařilo ještě do přestávky srovnat. Ve druhé třetině se čekalo, který z týmů přesune vedení na svou stranu, povedlo se to Motoru, který si nakonec po výhře 2:5 odvezl z havířovského ledu tři body.

Manažer klubu Patrik Rimmel před utkáním s Litoměřicemi nastínil, co by mohlo vést k úspěchu: „Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku a chtějí si připsat v sobotu ‎první výhru. Pokud chceme uspět, musíme nastoupit s větším sebevědomím než ve středu, pohlídat si začátek utkání a vyvarovat se hrubých chyb. Litoměřice mají kvalitní tým, ale všichni věříme, že body zůstanou doma. Do utkání již nastoupí posila do obrany Martin Mazanec."

AZ začíná sezónu dvěma domácími zápasy, ale trenér Štefan Mikeš to nepovažuje za výhodu či nevýhodu: „Vůbec nemá smysl přemýšlet nad tím, zda začínáme soutěž dvakrát doma nebo dvakrát venku a či je to výhodou nebo nevýhodou. Jednoduše se musíme přizpůsobit losu, který je dán."

"Do utkání s Litoměřicemi se musíme otřást ze středeční porážky, dodat si sebevědomí a pochopit, že jsme schopni vyhrávat a to přenést na led."

AZ Havířov – České Budějovice 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Sztefek (Staněk, Maliník), 15. Korím (Sedláček) – 6. Zíb (Švihálek, Mikyska), 7. Vráblík (Žálčík), 30. Vráblík (Straka, Heřman), 39. Švihálek (Kuchejda, Žovinec), 50. Heřman (Vráblík, Straka)
Rozhodčí: Kubičík – Vengřín, Rožánek.
Vyloučení: 6:8, navíc Korím (HAV) 10 min. OT.
Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1.884.
Střely na branku: 35:32.
Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

Litoměřice po prvním zápase také bez bodu

Stejně jako Havířov, tak také Litoměřice nastoupily k úvodnímu kolu WSM ligy na domácím kluzišti a stejně jako AZet také Litoměřice prohrály své utkání o tři branky, když nad síly Stadionu byla jihlavská Dukla. Ta se dostala v polovině utkání do dvoubrankového vedení, které ještě navýšila na začátku závěrečné periody a ani snížení Lukáše Nedvídka z 50. minuty zápasu zdramatizování nepřineslo.

Stadion Litoměřice - Dukla Jihlava 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 46. Nedvídek (Berger, Doležal) – 28. Skořepa (Kaláb, Důras), 30. Flek (Důras), 42. Kohout (Seman), 60. Grebenyuk (Melenovský, Flek).
Rozhodčí: Bejček – Krátký, Šmika.
Vyloučení: 6:5.
Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 920.
Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Stadion v letošní sezóně bez pomoci Sparty

Hlavním rozdílem v litoměřickém týmu je v letošní sezóně ukončení spolupráce s pražskou Spartou, místo té se Litoměřice spojily s hradeckým Moutfieldem a tato spolupráce by se měla týkat samozřejmě i hráčského kádru Litoměřic, který by měl být posílen právě o hráče, kteří se nevejdou do extraligového Hradce.

Změnou prošel také realizační tým Litoměřic, hlavního trenéra Jiřího Doležala nahradil na trenérské pozici jeho jmenovec Jiří Kučera, který zná velmi dobře právě prostředí Hradce Králové, kde působil jako asistent trenéra.

Infografika

Sestavy z posledních utkání

AZ Havířov: Svoboda – Lenďák, Korím, Krisl, Bahounek, Graca, Ostrčil – Staněk, Maliník, Kalus – Sztefek, Pechanec, Kurovský – Maruna, Rimmel, Kanko - Barta, Sedláček, Matějek – Bednář

HC Stadion Litoměřice: Král – Krstev, Piegl, Šulc, Bílek, Čáp, Plášil, Mikliš – Rousek, Kalla, Doležal – Ondráček, Švagrovský, Kopta – Procházka Mar., Nedvídek, Berger – Procházka Mich., Vantuch, Valášek

Online přenos a sociální sítě

Utkání startuje v sobotu v 17:00 a pokud se nebudete moci dostavit přímo do K&K PNEU Arény, tak pro Vás bude připraven textový online přenos .

V průběhu zápasu sledujte také oficiální sociální sítě klubu, kde naleznete informace a fotografie přímo z místa dění:
Facebook - Twitter - Instagram