Prvním soupeřem AZetu po pauze je druhá Jihlava

16.02.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve středu 17. února dorazí do Havířova HC DUKLA Jihlava. Tým se slavnou historií naposledy doma padl se Vsetínem 1:2 a v tabulce CHANCE ligy okupuje druhou pozici. To AZ v Porubě pětkrát vedl, ale nakonec těsně prohrál 5:6. I přes prohru zůstal na 15. příčce. Utkání začíná v GASCONTROL Aréně v 17:00.

HC DUKLA Jihlava, 2. místo, 27z. (13 – 5 – 4 – 5), 53 bodů, skóre 99:66.

V minulé sezóně CHANCE ligy skončila Dukla na devátém místě, ale letos se svěřenci Viktora Ujčíka rozjeli ve velkém stylu. Momentálně jsou jen o skóre druzí, za překvapivým lídrem z Vrchlabí. Jihlava v kalendářním roce 2021, v jedenácti zápasech, prohrála jenom dvakrát v základní hrací době. Od šestého ledna už nasbírala dvacet bodů. Dukla vstřelila 99 branek, což je čtvrté nejvyšší číslo v lize. Nicméně, za to, že je druhá, vděčí především famózní obraně, která povolila soupeřům vstřelit pouhých 66 gólů.

Body letos Ježci ztratili se sedmi týmy. Se Slovanem, Kladnem a Slavií to byl jenom jeden. Dva body poztráceli v utkáních s Benátkami a Přerovem. Naprázdno vyšli doma se Zubry, Dukla prohrála 2:4 a naposledy se Vsetínem. V utkání si odbyl svou premiéru v dresu Jihlavy gólman Maksim Zhukov. Dukla od počátku ostřelovala vsetínského Gábu ze všech možných pozic a v zápase se prosadila jako první. Matěj Zadražil se po kombinaci prosadil k levé tyči. Valaši odpověděli za minutu Janem Bergerem. Posledním gól zápasu dal vsetínský Jan Bartko ve 23. minutě. Jihlava se snažila o vyrovnání, ale to se ji nepodařilo. Popravdě si za to mohla i sama vlastní nedisciplinovaností, v zápase měla devět vyloučených hráčů. Dukla Vsetín přestřílela 32:21, ale z vítězství 1:2 se radovali v Jihlavě Valaši.

Jihlavský trenér Karel Nekvasil po zápase se Vsetínem hovořil takto:Prvních deset minut jsme byli lepší tým. Dali jsme gól, ale bohužel po hrubé chybě v předbrankovém prostoru soupeř vyrovnal. Když ve druhé třetině hraješ čtyři oslabení, tak nemůžeš myslet na to, že bys v zápase uspěl. Jednu přesilovku Vsetín využil. Někteří hráči se kvůli oslabením vůbec nedostanou do tempa, protože oslabení hrají jen někteří a ti jsou zase zavaření. Tak si něco řekneme po druhé třetině, vlezeme do třetiny třetí a přijdou další tři vyloučení... I když jsme se do tlaku postupně dostávali, tak jsme hodně honili puk po mantinelech, málo jsme stříleli a přesilovkou jsme si nepomohli. A pak si to zase rozbijeme oslabením a z tlaku ustoupíme. Není moc co kličkovat. Když máme devět vyloučených za zápas, tak se to proti týmu jako je Vsetín musí podepsat.“

Sestava Dukly v posledním zápase: Zhukov – Dundáček, Kolář, Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš, Mareš – Čachotský, Skořepa, Illéš – Jiránek, Fronk, Brož – Harkabus, Zadražil, Pekr – Havránek, Lichanec, Chlubna.

AZ HEIMSTADEN Havířov, 15. místo, 27z. (8 – 1 – 4 – 14), 30 bodů, skóre 73:77.

Letošní sezóna jako by byla pro hráče AZetu zakletá. Nedaří se v produktivitě, nevyužívají se přesilovky, ale mužstvo se nevzdává. I když na 12. příčku, která by AZetu zajistila pokračování v sezóně, ztrácí aktuálně osm bodů. Do konce základní části zbývá Havířovu odehrát sedm zápasů. Pět jich odehraje doma, po Jihlavě, přivítá doma Porubu a Frýdek – Místek. Následuje výjezd do Prostějova, pak se v GASCONTROL Aréně postaví Benátkám nad Jizerou. O postup se utká v přímém zápase na ledě Slovanu. Naposledy v základní části 8. března vyzve doma Havířov Trhače z Kadaně.

Posledních pět utkání přineslo hráčům z nejmladšího města tři body. Po prohrách se Slavií 4:2, v Kolíně 3:2 a Litoměřicích 5:2, se doma Havířov radoval z výhry nad Slavií 5:1. Naposledy se AZ vydal k výjezdu do Ostravy, na ledě RT TORAX Arény vyzval Porubu. V zápase Havířov třikrát vedl o dva góly (0:2, 1:3 a 2:4), avšak góly Radka Prokeše, Martina Adamského, Ondřeje Procházky a Jakuba Mrvy mu tři body nepřinesly. V derby padlo 11 gólů, ale AZ v Porubě padl 5:6. Na střely to bylo 40:31 pro Havířov.

Trenér Jiří Režnar po zápase s Porubou:Když pětkrát tým vede a nakonec prohraje 6:5, tak je to špatně. Mohli jsme navýšit na 4:1 a zápas dohrát ve valčíkovém tempu, ale bohužel některé věci, které jsme dokázali vyrobit pro soupeře, nás srazily. Je třeba podat kvalitní výkon a ten je založen na individuální činnosti, a to nám nevychází, proto je tato sezóna pro nás taková špatná. Domácím dodala impuls výměna brankařů a místo toho, abychom hned po změně v porubské bráně vsítili gól, tak jsme ho nechali rozchytat a potom to bylo už těžké.

Sestava AZetu v posledním zápase: Stezka – Rašner, Chroboček, Bořuta (A), Kachyňa, R. Havel, Kočí, Mrowiec – Adamský, Prokeš, R. Szturc – Doktor, F. Seman, O. Procházka – Rudovský, Maruna (C), Mrva – Kořenek, Cihlář, Vašenka.

Marodka

Marodka AZetu se pomalu vyprazdňuje. Mimo hru je dlouhodobě zraněný Tomáš Dajčar, Jan Kloz a Vojtěch Lednický. Nově na listinu zraněných přibyl útočník Martin Adamský.

Jeden podpis

Během reprezentační přestávky bylo oznámeno, že útočník Jakub Doktor bude v Havířově působit i v sezóně 2021/22. S týmem podepsal smlouvu na jeden rok s roční obcí.

Střídavý start

Z extraligové Olomouce přišel do Havířova na střídavé starty devatenáctiletý gólman Vojtěch Mokrý.

Z utkání pro Vás připravujeme onlajn přenos, můžete jej také sledovat prostřednictvím HOKEJKA TV.