VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Příprava probíhá podle plánu, hlásí trenér Jiří Režnar

05.07.2018 | Petr Miklas

Hlavní trenér A-týmu Jiří Režnar nás v květnu seznámil s plánem letní přípravy. Tento týden končí první část přípravy na novou sezónu a tak jsme zjišťovali, jak je s dosavadním vývojem spokojen.

Pane trenére, právě končí suchá část letní přípravy. Probíhalo vše podle plánu, který jste si připravili?

Určitě. Všechno, co jsme si řekli, jsme do puntíku splnili. Měli jsme tady dobře připravené sportoviště a všechno, co jsme chtěli, jsme splnili. Dneska jsme měli silové testy, ještě ve čtvrtek uděláme běžecké testy a v pátek už mají kluci volno.

Po tom volnu jdete hned na led nebo ještě ne?

Sejdeme se 23. července, ještě dva dny bude suchá příprava, kluci si nafasujou věci a 25. 7. půjdeme na led. Tak nějak to bude do 27. července a ten další týden už do toho půjdeme naostro.

Jaká bude náplň tréninku? Asi tam bude i nějaká posilovna, že?

Ta posilovna tam bude celou sezónu. Vedení doplnilo tým kondičním trenérem a trenérem brankářů, takže ten manšaft bude pracovat na kondici pod dohledem kondičního trenéra v průběhu celé sezóny. My půjdeme na led nejdříve všichni, bude i společná posilovna. Druhý a třetí týden se budeme dělit na skupiny, kdy bude část v posilovně a část na ledě, budeme rozděleni na útočníky, obránce a pak na pětky.

Máte domluveno společné soustředění nebo letos nic takového nebude?

Měli jsme jednodenní teambuilding, kdy jsme měli výšlap na Lysou. Já jsem šel poprvé, chodím pravidelně Praděd, ale ta Lysá je něco úplně jiného a měl jsem toho plné zuby. Tam se ukázala síla kolektivu, partyja a nahoře jsme ještě povykládali, řekli jsme si nějaké věci, co budeme chtít v sezóně. Splnilo to svůj účel.

Soustředění letos nebudeme mít a řekli jsme si, že odehrajeme osm přípravných utkání, víc nechceme. Ten tým je poskládaný tak, že není hodně hráčů, kteří by se prostřídali, a těch osm zápasů nám bude stačit. Možná ještě někdo přijde na zkoušku, ale to je otázka času.

Jak jste spokojen s dosavadním průběhem přípravy?

V silových testech je vidět nárůst, ale jak já říkám, tenisky nejsou brusle. Kluci pracovali maximálně po celou letní přípravu, ale hokej se hraje na ledě a tam potom bude záležet na více věcech – herní dovednosti, herní činnosti a spolupráci na ledě. Tyhle věci do sebe musíme rychle dostat.

Takže by se dalo říct, že jde vše podle plánu?

Určitě. Dobré je, že se nám vyhýbají zranění. Bylo tam jen nějaké natažení svalů nebo natažení úponů a podobné maličkosti. Zatím vše probíhá velice dobře.

Máte nějaké plány na dovolenou?

Pojedeme s manželkou a známýma na týden do termálů, jinak budu doma.

Děkuji za rozhovor a přeji, ať se Vám daří.