VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Při setkání vedení klubu s fanoušky se také křtily nové dresy

19.09.2022 | Lukáš Jandora, FOTO: Michal Raszka, hc-havirov.cz

Za stolem v tradiční havířovské hospodě Beskyd sedí prezident klubu Petr Malíř, manažer Milan Mikulík, PR manažerka Vendula Foldyna Holendová, čtvrtým do party je Michael Kolarz, který byl před chvílí představen jako nový kapitán A týmu AZetu Havířov. Tak různě s fotoaparátem pak pobíhá Michal Raszka, který vše dokumentuje, publikum tvoří zhruba 30 fanoušků, kteří dnes přišli na tradiční předsezónní schůzku.

Poté, co všichni zástupci klubu přednesou krátkou řeč, je čas na otázky. S nadšením poslouchám a pozoruji, že otázky jsou kladeny širokou škálou příznivců, kdy neptají se jedni a titéž, na fanoušcích je patrné, že je informace o klubu zajímají, vše se odehrává v příjemné a uvolněné atmosféře. A zatímco pánové na vše trpělivě odpovídají, tak já využiju situace, že vedle mě sedí letitý fanoušek David, šeptem se jej ptám, jaké má ze schůzky pocity a jak ji prozatím hodnotí... "Posezení s vedením klubu vnímám jako pozitivní krok směrem k fanouškům, kdy se jim snaží být klub blíže. Navíc všichni zúčastnění za klub jsou fakt dobrými řečníky, takže se fanoušek dozvídá více, než jenom klasické fráze o tom, jak jsou na sezónu všichni natěšení a připravení. Oceňuji taky křest nových dresů při jejich představení. Zároveň chci popřát klubu šťastný vstup do sezóny a přízeň fanoušků."

Právě křest dresů, o kterém David mluví, je symbolickým vyvrcholením celé akce. Pivního křtu se ujímají jak zástupci klubu AZ Havířov, tak i fanoušci, ti ze svých řad vybírají možná toho nejzkušenějšího, zlatavého moku se chopí příznivec Bradka, hospodou se ozývá potlesk.

Ten se během celého příjemného podvečera ozve ještě několikrát, je dobrým znamením toho, že schůzka je povedená, že se líbí jak fanouškům, tak lidem, kteří více než hodinu odpovídají na každou otázku. To už je na místě i trenér Jiří Raszka, který díky povinnostem u jedné z mládežnických kategorií AZetu přijíždí později, však fanoušci o jeho myšlenky a názory nepřijdou, ba naopak, díky některým zajímavým odpovědím si přijdou na své. A nejen fanoušci. Lucka je fanynka, která na hokej, poctivě každý zápas, chodí už hrozně dlouho, zajímá mě, jak se právě nyní baví... "Posezení vedení s fanoušky hodnotím velice pozitivně. Skvěle zvolené místo konání - hospoda na mnohé působí rozhodně lépe než VIP prostory na zimáku. Z vedení srší snaha a zápal, což pak třeba na mě působí výborně. Křest a představení nových nádherných dresů už je jen třešnička na dortu," říká mi Lucie a já se mezi fanoušky rozhlížím dál...

Cítím, že na své si přichází i fanoušek Heřman, vyruším jej při zobání občerstvení, které je pro příznivce na stolech připraveno, požádám o pár vět, abych víc vnímal nálady u zaplněných stolů. "Hospoda je dobře zvolené místo, funguje to lépe a je to příjemnější, než VIP, to je dobrý krok. Z vedení jde cítit snaha, entuziasmus, na schůzce nepadlo nic, co by se nedalo napsat ve 3 článcích na webu, ale na přítomné (alespoň za mne), je přenesena pozitivní nálada, možná naděje na lepší zítřky - a to lze předat jen osobně! Vypíchnu také větu "chceme budovat těžký klubismus", to je pro mě to podstatné, toho je třeba se držet a nepolevit, ač se to může projevit třeba až za roky, kdy dnešní žáci nastoupí za áčko a dnešní prvňáci přijdou poprvé do kotle."

Po oficiálním konci celé akce se k fandům ještě přesunou prezident klubu Malíř, po něm i trenér Raszka s manažerem Mikulíkem, příznivcům jsou k dispozici pro dotazy tzv. "mimo mikrofon", volné zábavy, která zábavou opravdu je, ještě jednou využiju, abych se závěrem zeptal na jakési zhodnocení paní Foldyna Holendové, klubové PR manažerky, která se dnes s noblesou ujala moderování celé akce... "Setkání se podle mého názoru velmi povedlo. Fanoušků přišel velký počet, zajímali se o aktuální dění v klubu, pozitivně reagovali na nové dresy. Za celé vedení mohu říct, že pro nás setkání bylo moc příjemné a užili jsme si ho."