VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Předkolo play-off s Litoměřicemi začíná v pátek od 17 hodin

18.02.2016 | Petr Miklas

Po prohře AZetu v Prostějově bylo jasné, že naši borci budou sedmí a čeká je předkolo play-off. Na jméno svého soupeře ale museli čekat až do skončení všech zápasů posledního kola. Prohry Kadaně a Třebíče hrály do karet Litoměřicím, které vyválčily dva body potřebné na desátou příčku v nervydrásajícím utkání s Mostem až po samostatných nájezdech. AZ měl v základní části s tímto soupeřem vyrovnanou bilanci, dvakrát vyhrál a stejný počet utkání prohrál, i když jednou až po nájezdech. Ale play-off je úplná jiná soutěž, boj teprve začíná! Přijďte fandit!

Litoměřice vybojovaly předkolo na poslední chvíli

Jak již bylo uvedeno výše, Kališníci si postup do předkola zajistily až po samostatných nájezdech s Mostem. Už samotný postup do předkola play-off je pro Litoměřice úspěch, ale Litoměřice určitě budou bojovat o postup do čtvrtfinále. A to navzdory tomu, že trenérská dvojice Miloš Říha a Daniel Tvrzník nebude mít k dispozici nejlepší možný tým. Což potvrzují slova Miloše Říhy po vítězném utkání s Mostem: „V pátek už nám začíná předkolo. Ještě nevíme, jak tým poskládáme, ale začíná úplně nová soutěž a já věřím, že to nějak zvládneme.”

Stadion spoléhá na útočníka Kallu a gólmana Pavelku

Kanadské bodování Litoměřic v základní části vyhrál právě Jaroslav Kalla, se 41 body za 12 gólů a 29 asistencí. Za ním skončil Zdeněk Doležal s 38 body (18+20), jenž byl nejlepším střelcem Kališníků. S odstupem za touto dvojicí skončil Lukáš Nedvídek, který nasbíral 28 bodů (15+13). Z obránců na tom byl nejlépe Jakub Šulc, který se na první pozici dostal díky povednému poslednímu utkání, kde dal gól a na další nahrál. Jeho konečný účet tak činí 19 bodů (4+15), těsně za ním skončil Aleš Pavlas s 18 body (6+12). Jasnou jedničkou v brankovišti Kališníků je dvadvacetiletýJaroslav Pavelka, jenž chytal ve 42 zápasech a má úspěšnost zákroků 91,06% a třikrát vychytal nulu. Záda mu kryje o několik měsíců mladší Martin Michajlov, ten ale neodchytal ani jeden zápas od začátku, dostal se do hry jen třikrát a tak má úspěšnost zákroků jen 85,45%.

AZet v posledním utkání základní části šetřil opory

Do utkání s Jihlavou nenastoupili klíčoví hráči Havířova, k zápasu nebyli nominováni brankář Marek Laco, útočníci Petr Kanko, Daniel Štumpf a Antonín Pechanec, dále pak obránce Karol Korím a po druhé třetině odstoupil i kapitán Jiří Krisl. Trenéři chtějí mít pro hlavní část sezóny nejsilnější možný tým, proto tito hráči dostali volno, aby se tak mohli vyhnout riziku zranění. Všichni hráči, s vyjímkou dlouhodobě zraněného Zdeňka Okála, jsou v pořádku.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Matoušek – Lenďák, Krisl, Mazanec, Doudera, Punčochář, Graca, Bahounek – Jašek, Hudeček, Kotala – Maliník, Meidl, Matějek – Kalus, Sedláček, Sztefek – Kurovský, Jáchym, Bednář.

Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Toman, Mikliš, Bažant, Pavlas, Jebavý, Šulc, Piegl – Kalla, Horna, Švagrovský – Kopta, Nedvídek, Z. Doležal – Berger, Racek, Valášek – Beránek, Rousek, Přeučil.

Trenéři: Miloš Říha, Daniel Tvrzník.

Utkání začíná 19.2. v 17:00 hodin na ledě havířovské K&K PNEU Arény. Pokud se na zápas nemůžete podívat přímo na místě, můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na stránkách www.onlajny.com.