Potvrdí AZ v Třebíči tři body z Kadaně?

13.12.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V pondělí 14. prosince vyjíždí hráči Havířova na led Horácké Slavie Třebíč. Klub z Vysočiny naposledy vyhrál nad Kladnem, které porazil 3:2 a posunul se na jedenácté místo CHANCE ligy. AZ naposledy deklasoval Trhače, v Kadani zvítězil vysoko 9:2 a nyní je dvanáctý. Pokud Havířov vyhraje za tři body, posune se v tabulce před Hvězdy. Utkání začíná na ZS Třebíči v 17:30.

SK Horácká Slavia Třebíč, 11. místo, 10z. (6 – 0 – 1 – 3), 19 bodů, skóre 33:31

Hvězdy z Třebíče se po pauze vrátily do CHANCE Ligy v dobré formě. Z osmi odehraných zápasů jich vyhrály šest. V tabulce patří Třebíči s devatenácti body jedenácté místo (kvůli koronaviru odehrála méně zápasů). Během pauzy došlo v týmu ke změně trenéra i na snížení platů hráčů. Kouče Romana Mejzlíka nahradil jeho asistent Jaroslav Barvíř.

V prosinci nestačila Třebíč prozatím na Slavii, kde prohrála vysoko 1:7. Jinak ale tým z Vysočiny bodoval naplno - Ústí nad Labem 4:0, Poruba 4:1, Kadaň 6:4. Naposledy se Hvězdy doma utkaly s kladenskými Rytíři a potvrdily vzestupný trend z posledních zápasů. Ve vyrovnaném zápase, kde poměr střel byl skoro vyrovnaný, se blýsknul dvěma góly v závěru Václav Krliš a díky němu Třebíč zvítězila 3:2.

Trenér Jaroslav Barvíř se vyjádřil po utkání s Kladnem takto:Zápas hodnotíme ve dvou pohledech, první třetina byla strašná, druhá a třetí třetina spokojenost. Mysleli jsme si, že soupeře přehrajeme kombinací bez pohybu a po dvaceti minutách jsme na to narazili. Ty dva góly jsme soupeři darovali, nebyl tam totiž žádný odpor z naší strany. Po první třetině jsme si to s klukama v klidu řekli bez nějakých větších emocí a chtěli jsme se vrátit k té hře, která nás zdobila poslední dobou. Myslím si, že následující dvě třetiny jsme byli lepším týmem.

Sestava Třebíče v posledním zápase: Jekel – Zukal, Furch, Nedbal, L. Chalupa, Stehlík, Tejnor, Kowalczyk – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Krliš, Bittner (A), Psota – Křehlík, V. Němec, Š. Kratochvil – Kořenek, Michálek, Valík.

AZ HEIMSTADEN Havířov, 12. místo 13z. (5 – 1 – 1 - 6) 18 bodů, skóre 38:33.

Po třech domácích výhrách s papírově slabšími soupeři, ve kterých AZ nasbíral plný počet bodů, prohrál těsně na ledě Benátek 1:0 i doma se Slovanem 1:2. Naposledy však na prohry nechal zapomenout, protože na ZS v Kadani vstřelil devět branek a vyhrál jednoznačně 9:2. Dva góly dali Filip Seman a Ondřej Procházka. Na střely to bylo 18:33 pro AZ. Krom třech branek v přesilovce, které se Havířovu letos, slušně řečeno, nedařily, udeřil gólově celkem tradičně i ve vlastním oslabení. Hned trio hráčů nasbíralo tři a více bodů. Ondřej Procházka (2+1), Martin Adamský (1+2) a Filip Seman dokonce (2+2). Vítěznou branku zápasu vstřelil obránce, který hraje momentálně jako křídlo Alex Rašner.

Asistent trenéra a manažer Pavel Zdráhal se po zápase v Kadani vyjádřil takto: „V této části sezóny momentálně nejsme tam, kde bychom chtěli být. Do Kadaně jsme jeli s respektem, ale také s úkolem, že musíme zvítězit za každou cenu. Naštěstí nám tam v první třetině napadaly branky. Trochu jsme si to zkomplikovali zbytečnými vyloučeními v prostřední části, hra se rozkouskovala. Stále jsme však měli dostatečný náskok. Ve třetí části jsme ale vsítili další branky. Snad se nám tato střelecká potence přenese i do dalších utkání. Zvedneme se a budeme tam, kam patříme.“

Sestava AZ v posledním zápase: Groh – Bořuta, Kočí, Kachyňa, Mrowiec, Chroboček, Rutar, Ševěček – Adamský, Seman, Szturc – Bednář, Rudovský, Rašner – Procházka, Maruna, Doktor – Mrva, Mastič, Petriska.

Marodka

Dlouhodobě zraněný je obránce Tomáš Dajčar. Gólman Aleš Stezka ještě léčí zranění ze zápasu v Jihlavě. Útočník Dominik Cihlářzranění v horní části těla

Zprávy z kabiny

Manažer Pavel Zdráhal před zápasem s Třebíčí: "Snad jsme v Kadani prolomili střeleckou smůlu a nakopne nás to do dalších důležitých zápasů. Dalším příjemným překvapením jsou výkony našich juniorů. Třebíč má vynikající výsledky, naposledy otočili duel s Kladnem. Jedeme do Třebíče už s Kubou Kotalu a věříme v bodový zisk."

Útočník Ondřej Procházka hlásí před zápasem s Hvězdami: „Musíme si je dobře rozebrat u videa. Momentálně se jim daří a pokud tam chceme vyhrát, tak musíme proměňovat šance. Hrát koncentrovaně a bez faulů. No a hlavně bez velkých chyb. Nesmíme je pouštět do šancí, které oni umí proměnit.“

Zápas můžete v přímém přenosu prostřednictvím HOKEJKA TV nebo textoveho on-line přenosu na onlajny.com..