VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Poslední přípravné utkání je tady. Jak dopadne odveta AZetu s Popradem?

05.09.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V úterý 7. září vyzvou havířovští hokejisté v GASCONTROL Aréně finalistu Tipos Extraligy tým HK Poprad. AZ naposledy vyhrál nad Znojmem 4:3 po nájezdech. To Poprad na Tatranském poháru podlehl Cracovii Krakow 2:3. Utkání, které je vlastně odvetou duelu z 12. srpna, začíná v tradičních 17:30.

Vstupenky na zápas zakoupíte zde:

HK POPRAD

Loňský slovenský vicemistr zkompletoval svou sbírku stříbrných medailí na tři a na tento úspěch bude chtít navázat i letos. Odpovídá tomu i, na zkušené hokejové matadory plná, soupiska. V přípravě to ale zatím mají popradští 2:2, neboť i se zápasem s AZetem (6:3) odehráli v přípravě Kamzíci jenom čtyři utkání.

V rámci domácího turnaje Tatranský pohár se ještě utkali s Liptovským Mikulášem (2:3sn) a se Spišskou Novou vsí (3:1). K zatím poslednímu zápasu v rámci Tatranského poháru (i vůbec), nastoupil HK Poprad proti Cracovii Krakow. Bylo to utkání o třetí místo a domácím se výsledkově nevyvedlo. Ve vyrovnaném zápase Kamzíci podlehli  2:3.

Sestava Popradu z posledního zápasu: Tomek – Brejčák, Orgoň, Dalhuisen, Rymsa, Novajovský, Ulrych, Demo, Hudec – Handlovský, Skokan, Svitana, Basaraba, Bortňák, Šišovský, Mešár, Bjalončík, Vandas, Livingston, Paločko, Valigura.

Tento zápas sehráli popradští už 21. srpna, od té doby se v zápasové prověrce nepředstavili. Přípravné utkání se Spišskou novou Vsí, plánované na 2. 9., se, pro odřeknutí soupeře, neuskutečnilo.

Připomeňme jen stručně, že AZ držel v prvním vzájemném utkání s Popradem více než dvě třetiny krok. Dvakrát dotáhl náskok soupeře a o jasné výhře Kamzíků rozhodla až třetí třetina.

AZ HEIMSTADEN Havířov

Příprava je skoro za námi a fanoušci, kteří pravidelně navštěvovali domácí zápasy, jsou lehce nervózní. V základní hrací době totiž jejich oblíbenci zvítězili jenom jednou, když porazili Nitru jasně 6:2. Pak brali dvě domácí výhry na samostatné nájezdy. První přišla s Třincem v poměru 3:2, druhá, se Znojmem 4:3, je ještě čerstvá. Čtyři prohry (v Popradě 6:3, v Přerově 5:2, se Zlínem 1:5 a ve Znojmě 0:5) měly společné rysy. Tím prvním byla neschopnost hrát celý zápas homogenně. O tom i v pozápasovém rozhovoru hovořil útočník Vlastimil Dostálek: „Měli bychom si držet věci, které si před zápasem řekneme. Pokud z toho budeme vypadávat a dělat si, co chceme, tak to potom na výsledcích zkrátka bude vidět.“

Druhým je zapojení mladších hráčů. Ti totiž, když zjistí, že je možné hrát i se silným soupeřem vyrovnanou partii, se to snaží mnohdy uhrát sami a z toho pramení chyby, které tým sráží.  „Mladí nedovedou v určitých chvílích správně vyhodnotit, kdy se to má jenom posunout a jindy vyhodit obloučkem,vystihl podstatu "problému" v rozhovoru Radek Veselý.

Pořád jsme v přípravě a na týmu byly vidět výpadky klíčových hráčů. AZ neměl dlouho k dispozici útočníky Jana Marunu a Hudečka. Jenže, sezóna bude dlouhá, a ne pokaždé budou základní kameny sestavy k dispozici.

V posledním zápase se AZ doma utkal se Znojmem a v utkání byli vidět staří známí. Za Orly do zápasu nastoupil gólman Dominik Groh a útočník Radek Prokeš, oba byli loni v Havířově na hostování. Mezi třemi tyčemi nastoupila v bráně AZetu výpomoc z Olomouce Jan Lukáš. Jeho další případné působení v Havířově, je po zranění olomoucké jedničky Konráda, v nejbližší době nepravděpodobné. Do zápasu nastoupil v dresu AZetu olomoucký obránce Tomáš Valenta (se Znojmem si připsal asistenci). Utkání ukázalo, že v týmu je síla. S Orly dokázal AZ hrát vyrovnanou partii a díky vyrovnání Bednáře v 53. minutě si vynutil nájezdy, které rozhodl gól Jakuba Doktora.

Příchody, odchody a zranění:

Zranění Janové Maruna a Hudeček už na konci minulého týdne trénovali s týmem. Jejich případný start v utkání s Popradem je však s otazníkem. Na zkoušku přišel do AZetu 22letý útočník Dan Przybyla a na hostování z Olomouce dorazil 29letý obránce Tomáš Valenta.

Sestava AZetu v posledním zápase:

Lukáš – Chroboček, Valenta, Lytvynov, Mrowiec, Hlaváč, Pastor, Kabelka – Bednář, Pechanec, Veselý – Doktor, Stuchlík, Dostálek – Hrubec, Przbyla, Mrva – Damašek, Krupa.

Zprávy z kabiny

Útočník AZetu Vlastimil Dostálek hlásí: „… na generálce s Popradem by už mělo být vidět, že jsme kompaktní a hrajeme to, co máme. Bude to obrovsky těžký zápas, ale my všechno směřujeme k 11. září, kdy nám začíná sezóna.

Manažer a asistent trenéra Pavel Zdráhal se před zápasem vyjádřil takto: „S Popradem nás čeká poslední zápas přípravy, budeme chtít vyhrát a dobře se naladit na začátek soutěže. Do utkání by měli nastoupit všichni hráči.

Ze zápasu pro vás připravujeme tradiční textový onlajn přenos