Poslední domácí utkání před Vánoci proti Slavii Praha

18.12.2018 | Petr Miklas

V pondělí hokejisté AZetu bojovali o body v Jihlavě, odkud ale nakonec odjeli s prázdnou. Ve středu 19.12. hostíme Slavii Praha, se kterou bude náš tým chtít navázat na předchozí domácí úspěšný zápas s Benátkami nad Jizerou. Dají hráči Havířova svým fanoušků dárek v podobě tříbodového vítězství? Přijďte AZ podpořit a uvidíte sami. Utkání začíná ve střeu 19.12. v 18:00 hodin.

Slavia Praha vyhrála třikrát za sebou

Pražská Slavia jede na vítězné vlně, když vyhrála ve svých třech posledních utkáních. V pondělí to odneslo Kladno, které odjelo z Prahy s porážkou 5:3. Před tím Slavia vyhrála 2:7 v Kadani a doma porazila Prostějov 4:3.

Trenérská dvojice Miloš Říha a Jan Srdínko má k dispozici kádr, který se dělí o kanadské body poměrně rovnoměrně. Vyčnívá pouze Jan Veselý, jenž nasbíral 27 bodů (17+10) a je zároveň nejlepším střelcem týmu. Pozice za ním už jsou vyrovnanější- 20 bodů mají Martin Ondráček (8+12) a Martin Šagát (4+16).

V brance Slavie se nejvíce točí David Honzík a Dominik Šorf. Honzík chytal ve čtrnáctinácti utkáních vychytal sedm výher a stejný počet proher, úspěšnost zákroků má 89,98% a jednou udržel čisté konto. Šorf se dostal do branky třináctkrát, má bilanci šest výher a sedm proher. Jeho procentuální úspěšnost zákroků činí 91,02%.Do šesti utkání zasáhl Lukáš Sochůrek, který jednou střídal Šorfa a jednou byl sám střídán. Ve dvou zápasech se ukázal Patrik Polívka, jenž střídal Sochůrka proti Motoru a odchytal celý zápas s Přerovem. Oba zápasy Slavia prohrála.

Útočnou oporou v obraně Slavie je Jan Novák, který je 7. v kanadském bodování obránců Chance ligy a má 18 bodů (4+14). Zdatně mu sekunduje Jiří Drtina s 15 body (3+12). Oba tráví na ledě v průměru nejvíc času z obránců Slavie.

Slavia doma porazila Rytíře z Kladna

V minulém kole přivítala Slavia na svém ledě Rytíře z Kladna. Domácí hráči šli do vedení v 9. minutě, když se prosadil střelou mezi Brízgalovy betony Ondřej Najman. Další gól byl v Edenu k vidění až v závěru druhé třetiny, kdy po rychlé kombinaci střílel do odkryté branky Lukáš Krejčík.

Ve třetí třetině Rytíři domácí hráče přestříleli 8:17, ale oba týmy daly po třech gólech. Nejprve ve 43. minutě snižoval na 2:1 Jakub Strnad. O pět minut později ale při přesilovce vrátil sešívaným dvoubrankové vedení svou druhou brankou v utkání Lukáš Krejčík.

Slávisté pak góly FilipaVlčka z 53. minuty a Jaromíra Kverky z 56. minuty odskočili do vedení 5:1. Nicméně Rytíři se nevzdávali a dvěma góly korigovali skóre – v polovině 58. minuty se prosadil tvrdou ranou Jiří Říha a patnáct vteřin před koncem třetí třetiny určil konečnou podobu skóre Jakub Hajný.

Trenér sešívaných Miloš Říha po utkání řekl: „První třetinu hrál soupeř hodně aktivně, byl víc na puku a byť jsme vedli, tak jsme s tou hrou nebyli moc spokojeni. Ve druhé části se to zlepšilo,bohužel jsme neproměňovali nabídnuté příležitosti. Na začátku třetí třetiny nám nevyšla snaha hrát disciplinovaně, z čehož vyplynulo vyloučení a snížení, od té doby si ale myslím, že jsme zápas měli pod kontrolou a i přes zbytečné góly v závěru jsme odehráli dobré utkání a zaslouženě zvítězili.“

Sestava HC Slavia Prahav posledním utkání:

Honzík – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Barák, Ryzák, Steinocher – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, J. Veselý, Bezúch – Brož, Kverka, Vlček – Kubica, Najman, Furch.

AZ Havířov sahal v Jihlavě po bodech, nakonec odjel s prázdnou

První třetina na ledě Horáckého zimního stadionu patřila hráčům AZetu, kteří šli zásluhou kuriozní branky Jakuba Kotaly v 7. minutě do vedení a měli další šance své vedení navýšit. To se jim sice nepovedlo, ale i tak svůj hubený náskok drželi až do třetí třetiny.

Vyrovnávací gól padl v 53. minutě, když se po pěkné akci prosadil při vlastním oslabení Matěj Pekr. Rozhodující moment utkání přišel 103 vteřin před koncem třetí třetiny, kdy rozhodčí potrestali hráčskou lavici AZetu za příliš mnoho hráčů na ledě. Krátce nato byl potrestán za podražení útočník Havířova Veselý a Dukla dostala možnost přesilové hry 5 na 3.

Tu využil bombou od modré čáry Jan Holý. AZ ještě zkusil hru bez brankáře, ale vyrovnat nedokázal a Jihlava tak získala plný počet bodů.

Trenér Jiří Režnar hodnotil utkání takto: „Nejsem zklamaný ze zápasu. Jsem zklamaný z toho, co tady vymysleli někteří aktéři. Nebudu se do ničeho pouštět, protože v České republice se nenosí pravda, aby někdo řekl pravdu. Kluci za to nemohou, ale je trošku hulvátství písknout šest našich hráčů na ledě, když hráč na kotouči hraje, ti dva střídají a kotouče se nedotknou... Z druhé strany faul, Veselka přihrál na mantinel soupeře, který se trefí do hrany a jdeme do tří. Myslím si, že zápasu slušela remíza. Kluci si zasloužili remízu, protože je to faul na hráče, co jim v závěru provedli. Ale kluci za to nemůžou, za to může počasí...“

Sestava AZ Residomo Havířov v posledním utkání:

Lukáš – Chroboček, Matai, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Kachyňa – O. Procházka, F. Seman, Rehuš – Gřeš, Pořízek, R. Veselý – Maruna, Haas, Kotala – Pawliczek, Žukenov, L. Bednář.

Zápas začíná na ledě GASCONTROL Arény v 18:00. Připraven je z něj tradiční textový online přenos.