VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Portréty vítězů - # 38 Daniel Kraft

12.08.2012 | Tomáš Vlček

Dnešní portrét je věnován hráči, který sice v AZetu odehrál pouze jednu sezonu, ale i tak si u mnoha fanoušků získal sympatie svou bojovností a důraznou hrou. Nicméně v následující sezoně už Daniel Kraft za Havířov hrát nebude. Kam povedou jeho další hokejové kroky, či jak hodnotí své účinkování v AZetu se dozvíte z následujícího rozhovoru.

Daniel Kraft
- narozen 6.1.1984
- výška: 185 cm, váha: 96 kg
- svobodný
- povolání: hokejista

Dane, kdy a kde jsi začínal s hokejem, a kdo tě přivedl k hokeji?

Asi v 5 nebo 6 letech v Ostravě, tedy ve Vítkovicích, přesně si to už nepamatuji. No a přivedli mě tam asi rodiče :-).

Kde jsi hrál jako žák a později jako dorostenec a junior?

Celou tu dobu jsem hrál jen ve Vítkovicích.

Kde jsi hrál v dospělosti?

Dlouhá léta jen v Orlové až loni část sezóny ve Frýdku-Místku a poslední sezonu za AZet.

Chtěl jsi být od začátku útočník? Případně kdy se rozhodlo, že budeš útočník?

Už odmala jsem chtěl hrát a hrál v útoku.

Chtěl by sis to vyzkoušet v brance?

To snad radši ani ne :-).

Kteří trenéři tě v kariéře nejvíce ovlivnili?

V žácích určitě pan Krawczyňski a v mužích pak trenéři Petr Česlík a Honza Vavrečka

Jaký největší osobní úspěch jsi v hokeji dosáhl?

V dorostu jsem byl členem reprezentace ČR, to byl pro mě osobně absolutní vrchol.

A týmový úspěch?

Až doposud 2x druhé místo ve 2. lize s Orlovou, ale letošní sezona s AZetem to překonala.

Jaké jsou tvé hokejové přednosti?

Myslím, že hlavně důrazná hra, poziční hra a celkem slušná střela.

A nedostatky, či slabiny?

Chtěl bych být silnější na puku a ještě vylepšit střelbu.

Jaké jsou tvé hokejové cíle?

Zatím vyhrát 2. ligu a pak si zahrát 1. ligu. Škoda, že to nevyšlo už letos s AZetem :-), ale klidně si i počkám.

Čím se kromě hokeje „živíš“?

Máme tady v Havířově prodejnu nábytku, kde mám na starosti její provoz a fungování.

Jak se ti daří skloubit hokej s běžným životem?

Každý den od 9 jsem v obchodě, pak v podvečer máme trénink nebo zápas a domů se vracím až večer (po venkovních zápasech až v noci), takže je to hodně náročné.

Jak ses stal členem kádru AZetu?

Loni jsem v Orlové moc příležitostí nedostal, takže jsem se domluvil s vedením AZetu, že tady absolvuji přípravu a zabojuji místo v sestavě. No a podařilo se. Navíc to mám i blíže do práce, takže mi to dobře vycházelo.

S kým si nejvíce z týmu rozumíš?

Nejvíce samozřejmě s klukama, které už znám z dřívějška, tedy Víťou Stránským, Karlem Vydrou, Robertem Najdkem a Petrem Prokopem, ale jinak mě přijala celá kabina moc hezky a i proto jsem se tady cítil fajn.

Do kolika let chceš hrát hokej?

Dokud to půjde zdravotně, to je nejdůležitější. A taky bude záležet, jak to skloubím s prací. Ale hokej mě moc baví, takže doufám, že ho budu hrát co nejdéle.

Co ti hokej v životě nejhezčího dal?

Určitě to, že jsem jako mladý kluk mohl cestovat a poznat kus světa. S reprezentací mám projetou Evropu i Ameriku.

A vzal?

Myslím, že nic!

Jaké je tvé oblíbené životní či hokejové moto či heslo?

Nemám žádné.

Co podle tebe rozhodlo o letošním vítězství AZetu v soutěži?

Myslím si, že už od letní přípravy jsme trénovali více než ostatní kluby, takže na konci sezony jsme měli více sil než ostatní. A určitě k tomu ještě hodně přispěl trenér svou herní taktikou.

Jak vysoko je tento výsledek ve tvém žebříčku úspěchů?

Jsem rád, že jsme to vyhráli, ale škoda že jsme nepostoupili do vyšší ligy. To by bylo super! Třeba to klukům vyjde příští rok.

Změnilo se něco ve tvém životě během letošní mistrovské sezóny?

Nezměnilo.

Jak bys popsal svou roli v týmu?

Myslím, že jsme byli nejlepší čtvrtá pětka druhé ligy (smích!!!).

Uvidíme tě příští rok v dresu AZetu? Případně jaké budou tvé další hokejové i nehokejové směřování.

Příští sezonu budu hrát ve Frýdku-Místku. Jinak vše při starém.

Jak jsi strávil zasloužené dny odpočinku po náročné sezóně?

Užíval jsem si volné odpoledne, protože přes sezonu chodím domu každý den kolem půl osmé. Různé výlety s manželkou, tenis, hodně jezdění na kole atd.

Těšil ses na zahájení letní přípravy?

Ani moc ne, ale bez toho by to asi v dnešní době už nešlo.

Jak moc je jiná příprava pod vedením nového trenéra?

Vždycky je to hodně podobné, ale měli jsme asi trošku méně posilovny a vice jsme běhali. A já občas jezdil na tréninky z Ostravy na kole.

Kam jsi vyrazil na dovolenou?

Do Egypta! Je tam krásný mořský život a já miluju potápění, takže to bylo super!

Dane, moc děkuji za rozhovor a přeji ti hodně štěstí v životě i v hokeji.