VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Po utkání před kamerou - Daniel Šimonů

28.03.2024 | Matěj Juřík, Lukáš Jandora

Asi nejvýraznější postavou čtvrtfinálové série mezi havířovským AZetem a Ďábly z Nového Jičína byl brankář Daniel Šimonů. Byť v prvním utkání začínal pouze na střídačce, stal se rozhodujícím faktorem celé série. Za 140 minut, které ve čtvrtfinále v havířovské svatyni strávil, dovolil soupeři pouze jeden jediný gól. Ve třetím zápase jej střelou k tyči překonal veterán Rostislav Olesz.

Pro Daniela, jehož výstroj sice není v AZeťáckých barvách, však znak frýdecko-místeckého rysa má na své masce přelepen znakem AZetu, měl střet s Novým Jičínem ještě o něco větší náboj, v dresu Ďáblů totiž v první polovině základní části pravidelně nastupoval a nyní byl jedním z důvodů, proč novojičínským skončila sezóna. A i když v prvním utkání v podstatě skákal do rozjetého vlaku, v zápase play-off a ještě za nerozhodného stavu, poradil si s tímto tlakem s ledovým klidem a nenechal na sobě znát ani nejmenší náznak trémy nebo nejistoty. To bylo nakonec asi rozhodující pro jeho jisté výkony po dobu celé série.

Po skončení třetího čtvrtfinálového utkání, které skončilo 10:1 pro Havířov, zajišťující postup AZetu do semifinále, si na nás maskovaný muž havířovského týmu udělal čas a ochotně velmi poskytnul příjemný rozhovor. Pověděl nám o rozhodujícím utkání, o přípravě na střelce soupeře či o tom, jaké to je zvládnout tlak při střídání brankářů.

Na rozhovor přitom musel malou chvíli čekat. Když už měl přijít na řadu a posadit se před kameru, přišel do místnosti, ve které se rozhovory natáčely, trenér novojičínských, kterému jsme logicky dali přednost. Daniel proto, stejně jako v prvním utkání série, seděl chvíli tzv. "na střídačce", však poté, co naskočil do akce, počítal si sebevědomě. Danek se kluk se smyslem pro humor, což v rozhovoru sami uvidíte, rád se směje, často se směje, povídání s ním je vždy příjemné. Bylo i tentokrát! No a když od kamery odcházel, kdoví, zda se sám sebe neptal, zda to slovo "brambora", které jej samotného tak rozesmálo, měl či neměl použít...

DANIEL ŠIMONŮ v play-off: 3 zápasy, úspěšnost 96,9%, 1 obdržená branka, 0.43 obdržených gólů na zápas