Ozvěny sezony VI. - Pohádková sezona staršího dorostu v podání party bojovníků s AZ na hrudi (3. díl)

11.05.2013 | Josef Nudera

Letošní sezona přinesla spoustu pozitivního a výjimkou nebyla ani kategorie, která se v minulém ročníku musela udržet mezi elitou, ale v uplynulé sezoně se dostala hodně daleko. „Jsem na hráče moc pyšný a hrdý za to, jak bojovali“ uvádí Martin Janeček. „Drželi jsme partu a nikdo si na nic nehrál“ oznámil jeden z možných úspěchů kapitán výběru Ondřej Carbol. Máme pro vás připraveny 3 díly shrnutí této pohádkové a povedené sezony, protože právě starší dorost si to zaslouží.

Pohádková sezona SDO v podání party bojovníků s AZ na hrudi – část třetí: Řeč čísel a slovo kapitána Ondřeje Carbola

V tomto posledním díle seriálu, který hodnotí povedenou sezonu staršího dorostu, nabídne shrnutí pohledem čísel a prostor zde dostane i kapitán Ondřej Carbol, jenž byl v týmu velmi důležitý, kapitán na správném místě.

V sezoně odehrál starší dorost 46 zápasů, je potřeba dodat, že 46 těžkých duelů mezi extraligovými týmy z celé republiky. Především nadstavbová část byla pro Havířov velmi úspěšná. V základní části se podařilo podělit poměr výher a proher přesně na polovinu, i když je potřeba dodat, že některé zápasy nebyly za tři body a rozhodovalo se až v nájezdech.

Základní část:

Počet zápasů v základní části: 28
Poměr výhry / prohry: 14 / 14
Nejvyšší výhra: zápas na domácím ledě s Přerovem - 11:2
Nejvyšší prohra: zápas na ledě Vítkovic - 2:12
Poměr výher a proher po nájezdech: 3 / 1

Nadstavbová část:

Počet zápasů v nadstavbové části: 16
Poměr výhry / prohry: 9 / 7
Nejvyšší výhra: na domácím ledě s Pískem – 6:1
Nejvyšší prohra: zápas v Jihlavě – 3:7
Poměr výher a proher po nájezdech: 3 / 1

Play-off:

Počet zápasů v play-off: 2
Poměr výhry / prohry: 0 / 2

Souhrn hráčských statistik po základní části soutěže

(zápasy v play-off nezahrnujeme, jelikož se odehrály pouze dva)

Nejlepší brankář (podle % úspěšnosti): Kamil Šimeček (90,36%)
Brankář s nejvíce odchytanými minutami: Kamil Šimeček (25 zápasů – 1 303 min.)
Nejlépe střílející obránce: David Bahounek (5 branek)
Nejvíce asistencí obránce: David Bahounek (6 asistencí)
Nejvíce odehraných zápasů obránce: David Chroboček (odehrál 42 zápasů)

Nejlépe střílející útočník: Jakub Orság (18 branek)
Nejvíce asistencí útočníka: Jakub Orság (33 asistencí)
Nejvíce odehraných zápasů útočníka: Ondřej Carbol a Patrik Gola (oba 44 zápasů)
Nejlepší hráč v celkovém kanadském bodování: Jakub Orság (18 + 33)
Nejvíce trestaný hráč: Patrik Gola (42 trestných minut)
Nejlepší hráč ve statistice +/- : Dominik Synek (+22)
Nejhorší hráč ve statistice +/- : Kamil Wróbel (-12)

Ondřej Carbol, kapitán staršího dorostu AZ Havířov

Po tomto celkovém statistickém hodnocení předáme prostor k hodnocení hráči, který vykonával práci kapitána kádru zcela svědomitě, nastoupil ke všem zápasům a svému týmu byl hodně prospěšný. Ondřej Carbol byl jeden z důležitých stavebních kamenů sezony.

Když jste vstupovali do sezony, co jsi osobně ty čekal od výkonů týmu? Přeci jen příprava s trenérem Janečkem byla kvalitní…

Tak příprava byla jednoznačně těžká, takže jsem tušil, že po té fyzické stránce budeme dobře připraveni. Abych byl upřímný, myslel jsem, že se budeme držet tak v polovině tabulky a dokážeme každého alespoň potrápit.

V sezoně jste dokázali porazit silné týmy jako Vítkovice nebo Brno. Kde jsi viděl ty vaši největší sílu?

Myslím, že jsme věděli, že proti takovým soupeřům můžeme jen překvapit a tak jsme do toho šli s tím, že pokud budeme makat, možná se nám podaří i nějaké ty body získat. Určitě nám pomohlo naše odhodlání chtít uspět.

V cele sezoně jste se přetahovali s Olomoucí o to, kdo postoupí do skupiny A. Nakonec jste to dokázali právě vy, jak velkým přínosem do vaší hry byla účast ve skupině s nejlepšími týmy v republice? Jak jsi to vnímal konkrétně ty jako kapitán?

Byl to obrovský přínos, jelikož jsme mohli porovnat síly s těmi nejlepšími a mohli jsme vidět, jak na tom vlastně jsme. Myslím, že jsme jim ukázali, že my jim jen tak žádné body nedáme. Pro mě osobně to byl velký zážitek hrát s takovými týmy, nikdy jsem proti takovým týmů nehrál.

Po výkonech v nadstavbové části ligy to vypadalo, že můžete dojít ve vyřazovacích bojích hodně daleko, nakonec jste ale dostali hned do osmifinále silného soupeře (Karlovy Vary pak celou ligu vyhrály), v čem byl hlavní rozdíl? Toho, že se nakonec nepodařilo postoupit?

Hned první zápas byl špatný. Hráli jsme rozhodně hůř, a když jsme začali prohrávat, nedokázali jsme se vzchopit a něco s tím zápasem udělat. Poté nás čekaly dva zápasy venku, které bychom museli vyhrát, abychom postoupili, ale na ledě soupeře šlo vidět, že jsou ve větší pohodě, což myslím, že nakonec rozhodlo.

Když se na tu sezonu podíváme v globálním měřítku, jak jsi spokojený a jak to nakonec viděl kádr?

Rozhodně jsme byli spokojení s tím, co jsme dokázali. Sice nás mrzelo, že jsme vypadli hned v prvním kole play off, ale i tak to byla pro nás dost úspěšná sezona.

Jaký byl tvůj největší zážitek z uplynulé sezony? Máš nějaký moment, který si budeš pamatovat už třeba napořád?

Určitě play off. Já osobně jsem ho nikdy nehrál, byl to úžasný zážitek.

Připravujete se už na novou sezonu, co je nyní vaší náplní tréninků?

Je to klasika, běháme, posilujeme, hrajeme hry. Doufám, že letos s juniorkou zažiju také úspěšnou sezonu.

Na závěr rozhovoru ti chci poděkovat a nejen tobě za povedenou sezonu a doufejme, že ta následující bude ještě lepší.

Taky doufám, děkuji.

Za sezonu nezbývá nic jiného než poděkovat, protože hráči s AZ na hrudi dokázali hodně. Doufejme, že to bude v další sezoně ještě o stupínek lepší.

Tento díl shrnutí staršího dorostu byl poslední. Věříme, že jsme vám přinesli zajímavé pohledy z různých úhlů. V sezoně staršího dorostu 2013/2014 napočtenou.