Osmáci zakončili sezonu 3. místem na mezinárodním turnaji v Maďarsku

17.04.2016 | Tomáš Vlček

Maďarské město Dunaújváros je vyhlášeno pořádáním mezinárodních žákovských turnajů. Už dříve se jich zúčastnili havířovští čtvrťáci a letos na závěr sezony také osmáci, tedy hráči ročníku 2002 a mladší.

Turnaj se konal v termínu 8.- 10. 4. 2016 a kromě HC AZ Havířov a domácího HC Dunaújváros se jej zúčastnily také týmy HOBA Bratislava, HC Zvolen, HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Banská Bystrica, HC ETO Györ a HC Topolčany. Turnaj se hrál systémem každý s každým vždy dvakrát 20 minut a každá třetina se počítala jako samostatný zápas.

Výsledky zápasů AZ Havířov:

AZ – B. Bystrica 4:0, 0:0 (Branky: Byčkov 3, Špacír)
AZ - Dunaújváros 2:0, 3:0 (Moškoř, Szturc + Byčkov, Moškoř, Macurák)
AZ - HOBA Bratislava 0:0, 3:2 (Byčkov, Szturc, Čempel)
AZ - Zvolen 2:1, 2:1 (Čempel, Špacír + Pniok, Moškoř)
AZ - Val. Meziříčí 1:1, 1:4 (Szturc + Čempel)
AZ - Topolčany 5:0, 1:3 (Szturc 2, Čempel, Stromko, Moškoř + Moškoř)
AZ - Györ 1:1, 1:2 (Moškoř + Szturc)

Na mladé havířováky tak s koncem sezony čekala pořádná porce 14 zápasů.Kluci to ale zvládli výborně a nakonec tým pod vedením trenéra Jana Danečka dokázal v nabité konkurenci 8 klubů vybojovat skvělé 3. místo, když do posledního dne byli stále ve hře o umístění nejvyšší a o konečném pořadí rozhodovaly až poslední zápasy.

8. Bratislava

Všichni kluci ukázali nesmírnou bojovnost, vytrvalost, psychickou odolnost a kus hokejového umění zejména v závěru některých vyrovnaných zápasů, které dokázali otočit i z nepříznivého stavu a nakonec těsně zvítězit.

Tým HC AZ Havířov tvořili:

Brankáři: Tomáš Trvaj, Josef Střondala.
Obránci: Filip Dabrowski, Filip Macurák, Michal Mrozek, Michal Šimoník-Cieslar, Petr Skyva, Petr Zielinski.
Útočníci: Filip Byčkov, Matěj Čempiel, Jiří Malicki, Jan Moškoř, Bedřich Pniok, Jan Stromko, Gabriel Szturc, Oliver Špacír, Jakub Urbančík.
Trenér: Jan Daneček

Za pozornost stojí výkon brankáře Tomáše Trvaje, který získal ocenění jako nejlepší gólman turnaje. Rovněž kvalitní výkony předvedl i druhý gólman AZetu, Josef Střondala, který odchytal stejnou porci zápasů a inkasoval minimum gólů. Nejlepším hráčem týmu byl organizátory vyhlášen útočník Filip Byčkov.

Velké poděkování patří také drobným sponzorům, kteří týmu finančně přispěli a pomohli tak spolupokrýt náklady za účast na turnaji.