Osmáci se ptají Petra Kanka

16.05.2014 | Tomáš Vlček

Rozhovorů během své kariéry udělal Petr Kanko už nepočítaně. Tentokrát však měl jednu velkou premiéru. Otázky mu kladli azeťáčtí „osmáci“, kteří si právě Petra ze všech hráčů A týmu vybrali na vyzpovídání. A co tedy kluky, kteří budou v příští sezoně nastupovat za osmou třídu AZetu Havířov, zajímalo? (titulní foto: po zápase proti fanouškům)

Oliver Hladil: Proč jste odešel z NHL?

No to je dobrá otázka hned na úvod. Nějakou šanci jsem tam dostal, ale nechytl jsem ji, jak se říká za pačesy. Po prvním roce jsem měl sice našlápnuto dobře, ale asi jsem se moc ukolíbal a pak už to šlo se mnou dolů. Každopádně jsem si to zavinil sám.

Daniel Tomeček: V kolika letech jste začal hrát hokej?

V sedmi letech jsem začal bruslit u nás v Příbrami.

Samuel Malysz: Kdo byl váš nejoblíbenější trenér v kariéře?

Nechtěl bych na nikoho zapomenout ani nějak speciálně vyzdvihovat. Některé už si dokonce ani nepamatuji. Ale myslím, že každý měl svůj díl zásluh na tom, co jsem se naučil.

Roman Čipera: Co děláte, když máte volno?

Hodně odpočívám, zejména když máme náročný program s těžkými tréninky a zápasy. Člověk se musí pořádně najíst, relaxovat a připravovat se na další den.

Dominik Švec: Chtěl jste někdy skončit s hokejem?

Ještě ne. Hokej mě pořád baví.

Daniel Revay: Komu nejvíce fandíte v NHL?

Nemám vyloženě jeden tým, kterému bych fandil. Samozřejmě NHL sleduju, zejména se rád dívám na Stanley Cup.

Gabriel Szturc: Ve kterém klubu se vám líbilo nejvíc?

Na všechny kluby, kde jsem byl, mám dobré vzpomínky. Každý byl trochu jiný, ať už zázemím nebo lidmi, ale všude jsem byl spokojený.

Josef Kanaloš: Jakou máte nejraději hokejku?

Takovou, která střílí sama :-). Minulý rok jsem hrál s Fischerkou a ta byla dobrá. Ale důležitější než hokejka jsou ruce.

Filip Desať: Kolik kliků děláte za den?

No teď když máme suchou přípravu, tak to ani nepočítám. Jinak ale ani moc neposiluju.

Daniel Revay: S kým se nejvíce bavíte ze spoluhráčů?

Já si vůbec nevybírám, s kým bych se měl bavit více a s kým méně. Jsme v kabině jedna velká parta, která táhne za jeden provaz a to by mělo platit, ať se daří nebo ne.

Josef Kanaloš: Jakou máte přípravu na zápas?

Tak to je taková klasika. Dopoledne společné rozbruslení, pak společný oběd a odpoledne asi hodinku spánek. Na zimák přicházím tak 2 hodiny před zápasem, dáme si s rukama fotbálek, společnou rozcvičku a pak už se oblékne výstroj a jdeme na rozbruslení.

Dominik Švec: Jakou máte oblíbenou značku bruslí?

Bauer. Mám je už dlouho a jsem spokojený.

Oliver Hladil: Máte rád letní přípravu? A co na ní nejvíc a co nejmíň?

Ne. Ale vím, že musí být. Nemám rád dlouhé běhání, ale na druhou stranu posilovna mi nevadí a rád mám i různé soutěže. Trenéři nám letní přípravu naštěstí dělají pestrou, a to je dobře.

Oliver Hladil: Jste ženatý a máte děti?

Ženatý nejsem, ale mám přítelkyni a náš vztah klape výborně.

Dominik Švec: Nakupujete rád?

Sám nakupuju jen jídlo domů. Oblečení a další věci to řídí přítelkyně.

Daniel Revay: Hrál jste na nějaký hudební nástroj?

Akorát na bicí ve videohrách. Jinak ne, protože nemám hudební sluch ani tu potřebnou šikovnost.

Oliver Hladil: Jak vzpomínáte na NHL?

Především jako na zajímavou zkušenost. Především jsem na vlastní kůži poznal, jak NHL funguje a že je svou úrovní úplně jinde než ostatní soutěže. Naučil jsem se díky pobytu v Americe taky cizí jazyk.

Filip Desať: Jak rychle jste se naučil anglicky v NHL?

Když jsem se dostal do NHL, tak už jsem anglicky uměl. Předtím jsem totiž hrál v zámoří v juniorské soutěži. Ale při příchodu do Ameriky jsem uměl tak akorát kočka, mrkev a to bylo všechno. Pak mi kluci, kteří tam přišli dříve, poradili, že je dobré se dívat v TV na kreslené seriály pro děti a to mi pomohlo. Takže asi za 4 měsíce jsem se už domluvil.

Samuel Malysz: S kým se vám hraje v AZetu nejlépe?

Já to nechci takhle nějak rozdělovat. Od toho jsou trenéři, aby skládali útoky. Oni nejlépe poznají, jak si kdo s kým sedne.

Samuel Malysz: Měl jste nějakou bitku v NHL?

Přímo v NHL ne, ale na farmě několik.

Děkujeme za rozhovor.

Horní řada zleva: Dominik Švec, Samuel Malysz, Filip Desať , Daniel Revay