Odveta s Karvinou a poslední utkání Martina Potočného!

28.12.2012 | David Motloch

Souboj 29. kola 2. ligy skupiny Východ bude mít speciální náboj. O tom, že se proti sobě střetnou dva týmy v rámci hornického derby zmiňovat ani nemusíme. Havířov jde však Baníku oplatit dva dny starou porážku a této příležitosti by rád využil před domácím publikem v K&K Pneu aréně. To vše v rámci posledního zápasu generálního manažera a hráče Azetu Havířov - Martina Potočného! Přijďte tak podpořit v sobotu svůj klub a buďte u této velké události i vy!

Svěřenci hlavního trenéra Tomáše Potěšila mají svému rivalovi z nedaleké Karviné co vracet. Ve 28. kole totiž utrpěli od stejného soupeře porážku 3:4. Skóre zápasu napovídá vyrovnaný zápas, čemuž odpovídal průběh zápasu v Karviné. Má to však jeden drobný háček, havířovští hokejisté zde vedli po půlce zápasu už 3:0, přesto odcházeli z ledu poraženi. Nejprve se dvakrát milimetrově trefil Kanko, po něm zamířil do sítě i Najdek. K obratu zavelel v 35. minutě Badžo a po něm se střelecky chytil i David Moravec, který skóroval dokonce dvakrát.

Rozhodující stav netrval dlouho, už o tři minuty později převážil misky vah na stranu domácích Mikšan. Iniciativa zápasu se poté opět přehoupla na stranu Havířova, ti se však ve zbytku zápasu horko těžko dostávali do střeleckých pozic, případné nebezpečné momenty hasil brankář Iláš. Stav 4:3 pro Baník svítící na tabuli od 47. minuty zápasu tak již vydržel až do konce a hráči Azetu Havířov mají šanci na reparát už teď v sobotu.

Co tedy na domácí půdě udělat jinak? Hráči musí především do zápasu nastoupit od podlahy a nesmí se uspokojit případným výsledkem. Aleš Flašar, trenér Baníku Karviná prozradil recept čtvrteční výhry svých svěřenců. "Šli jsme do toho s tím, že budeme hrát proti nejsilnějšímu mančaftu v lize. Kluky jsme nabádali k tomu, že pokud nebudou hrát od první minuty nadoraz, tak s tímto soupeřem nemáme šanci hrát. Myslím si, že jsme odehráli krásné utkání a, i když to bylo po boji, tak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě."

S něčím podobným musí naši hokejisté vyrukovat i na soupeře. Aktivní hra bez respektu by měla slavit úspěch, bude však taky potřeba trochu štěstí. Především se však hráči musí vyvarovat kratších herních výpadků, jako v Karviné, kde desetiminutová převaha soupeře rozhodla zápas. Na závěr snad jen doufejme, že uvidíme nádhernou bitvu na ledě, ne však v hledišti, kde si nejmenovaní "fanoušci" museli vyřizovat účty ne-příliš vybranými a vhodnými způsoby.

Utkání startuje na ledě K&K Pneu arény v sobotu 29.12. od 17 hodin! Klasický on-line přenos z tohoto utkání můžete sledovat zde.

Sestavy z minulého zápasu

HC AZ Havířov 2010: Daneček - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Jonáš - Bursík, Najdek, Haas - Kanko, Pechanec, Kolařík - Stránský, Potočný, Klimša - Pavlas, Kasperlík, Diviš

HC Baník Karviná Iláš - Javín, Sznapka, Zajac, Deutsch, Kowalczyk, Vnenk, Žvátora - Moravec, Mikšan, Ivan, Samiec, Blatoň, Holý, Luka, Badžo, Contratto, Miczek, Zuber, Nystedt.