Nenechte si ujít domácí bonusový zápas s Opavou!

24.08.2011 | David Motloch

H A V Í Ř O V - Před odjezdem hráčů AZetu na turnaj v Půchově se havířovský celek v rámci odvetného zápasu utká s Opavou. V prvním zápase zvítězil domácí tým AZetu Havířov v poměru 9:4. Od té doby sehrály oba týmy další přípravná utkání. Zatímco Havířov zůstává stále neporažen, Slezan vytěžil ze čtyř zápasů dva cenné skalpy Poruby. Naopak nestačil na Přerov a právě na Havířov.

Pojďme si ve stručnosti připomenout minulý vzájemný zápas. V utkání hraném na domácí půdě AZetu Havířov padlo nezvykle hodně branek - dohromady 13! V této přestřelce se ve velmi dobrém světle ukázal Marek Kopún, hráč, který v ten večer nastřílel tři branky a připsal si hattrick.

Tehdy to byl pro Opavu teprve druhý přípravný zápas. Ten první dokázal Slezan rozhodnout jedinou brankou ve 45. minutě z hole Faksy. Na další výhru si opavští hráči museli počkat až do odvety, jelikož následující dva zápasy prohráli. O zápase s Havířovem jsme již psali, ale poté Opava poměrně jednoznačně nestačila na soupeře z Přerova, jemuž podlehla hladce 1:6.

Teprve až posledně hraný přípravný zápas s Porubou ukázal, čeho jsou opavští hráči schopní. Utkání se zlomilo již v první třetině, kterou domácí vyhráli 3:0. V dobrém světle se ukázala i produktivita týmu v přesilovkách, Slezan využil hned tři.

V přípravě zatím plní roli brankářské jedičky Michael Panec, který již odchytal tři utkání. V týmu je však zatím pouze na zkoušku. V posledním zápase se do branky postavil Jiří Novák a hned si připsal výhru.

Pokud se budeme bavit o havířovském celku, tak zde zatím tento tým "válcuje" jednoho soupeře za druhým a to s velmi okleštěnou sestavou. V posledním domácím zápase dal například trenér Jan Daneček hned osmi hráčům volno. Havířov přesto zvítězil poměrně bez problémů 4:1 a v celé přípravě se zatím může pyšnit bilancí 5 zápasů - 5 vítězství.

S bolavými zády stále laboruje Luděk Lhotský, jinak je ale kádr kompletní a to i přes nepříjemný incident Martina Potočného. Nakonec by měl být v pořádku, jestli ale nastoupí už proti Opavě je zatím ve hvězdách.

Na závěr upozorňujeme, že čtvrtečním zápasem s Opavou uzavírá Havířov sérii domácích přípravných zápasů. Jedná se zároveň o poslední zápas hraný před odjezdem AZetu na turnaj v Půchově, kde postupně vyzve Katowice, Senicu a Půchov. Doma se Havířov představí až o pár týdnů později v rámci 1. kola s Novým Jičínem.

Domácí zápas se Slezanem Opavou začíná ve čtvrtek 25.8 od 18 hodin.