VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Naváže AZ v sobotu v Mostě na středeční výhru?

28.10.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Sobota 29.10.2016 je hracím dnem 19. kola WSM ligy. Hráči AZ Havířov v něm zajíždějí k jednomu ze svých nejvzdálenějších soupeřů – HC Most. A jako svůj hlavní cíl si v utkání proti Severočechům vytkli navázat na výkony z posledních dvou utkání a především získat do tabulky nějaké body. Zápas týmů z konce tabulky začíná v 17:30.

HC Most

Mostečtí se už tradičně v posledních sezonách pohybovali na hraně udržení ve WSM lize, ale zatím vždy tuto svou „roli“ zvládli. Letos to nevypadá na výraznou změnu. Po odehraných 18. kolech jsou s 18 body na předposledním místě. Hodně to ovlivnil špatný vstup do sezony, když z prvních čtyř kol získali jen jeden bod. Naopak na konci první čtvrtiny zažívali zatím své nejlepší období. Porazili doma Kadaň a vyhráli na Slavii, v Třebíči a ve Frýdku-Místku. Jenže od té doby si připsali jen dva bodíky. Byly ale dost překvapivé, neboť se zrodily za výhru na nájezdy na ledě Benátek, a stalo se tak v minulém kole.

HC Benátky nad Jizerou – HC Most 0:1sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: rozh. náj. Válek. Rozhodčí: Kika, Koziol – Potůček, Zídek. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 251.

Sestava HC Most: J. Hübl (Spěšný) – Charousek, K. Černý, Šesták, Strejček, Rulík, Hora, Bednárik – Smolka, Alinč, Rod – Válek, J. Doležal, Kubinčák – Dufek, J. Šimeček, Řehoř – Slavíček, Mical.

Při bližším pohledu není těžké rozpoznat, kde Severočechy nejvíce tlačí bota. Vstřelili nejméně branek v celé WSM lize a ani obrana nijak nezáří. Trenérské duo Jiří Doležal – Zdeněk Zíma už protočilo 4 brankáře a 34 hráčů v poli. Spokojenost jistě vládně s výkony Jaroslava Hübla (průměr 2,11br./zápas a 94,74%), trochu za očekáváním je Marek Pinc (3,39 br./zápas, 91,11%). V obraně se daří z Litvínova zapůjčovanému Martinu Kokešovi (6 utkání, 0+4) a Janu Strejčkovi (18 utkání, 2+1). V útoku dominují zkušení Tomáš Rod (6+6) a Jan Alinč (2+10) a až za nimi jsou mladíci Pavel Smolka (4+4) a Bohumil Slavíček (3+4).

Trenérská změna z minulého týdne zatím AZetu prospívá. Po cenném bodíku z Jihlavy si připsal tři v posledním kole proti Třebíči a po více než měsíci tak slavil výhru na domácím ledě.

AZ Havířov - SK Horácka Slavia Třebíč 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 35. Pechanec (Bahounek, Štumpf), 40. Kalus (Štumpf, Pechanec), 57. Hlinka (Bednář, Dvořáček), 60. Pořízek (Gřeš, Krisl) – 57. Kristl (Dolníček). Rozhodčí: Přikryl – Reich, Rampír. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.498. Střely na branku: 27:26 (8:5, 8:9, 11:12).

Sestava AZ Havířov: M. Laco – Lenďák, Horák, Bahounek, Krisl (C), Korím, Petran, Dudek – Kotala, Haas, Maruna – Štumpf, Pechanec, Kalus – Dvořáček, Hlinka, Bednář – Gřeš, Anděl, Pořízek – Ollender.

Nový hlavní trenér Martin Janeček byl i přes výhru k výkonu svých svěřenců dost kritický. „V první třetině se hrálo hodně opatrně a byli jsme na můj vkus dost zakřiknutí. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že ji chceme jednoznačně vyhrát a to se i povedlo. V té třetí jsme čekali, že se soupeř více vytáhne a začne napadat. My jsme však nehráli vůbec dobře. Přestože jsme ji vyhráli, tak s ní nejsem vůbec spokojen.“

Díky čtyřem získaným bodům se havířovští odpoutali z posledního místa v tabulce, ale stále jsou od něj jen na tři body. Proto je nutností pokračovat v získávání bodů i v dalších utkáních, zejména v těch, proti celkům z blízkých tabulkových pozic. Přesně takovým zápasem bude sobotní klání na mosteckém ledě, což potvrzují slova manažera klubu a také asistenta hlavního trenéra Patrika Rimmela: Mužstvo cestuje do Mostu v obdobně sestavě jako nastoupilo v zápase proti Třebíči, jen Jakub Kotala je na týdenní marodce. I když to bude těžký zápas, chceme na ledě Mostu uspět.

A stejně tak to vidí i útočník Antonín Pechanec. „Musíme tam jet jednoznačně vyhrát, je to soupeř z našich pater tabulky a tak jde o hodně. My potřebujeme sbírat body a dotáhnout se na desítku. Od toho se odpíchnout a ukázat, že družstvo patří úplně jinde, než momentálně je,“ prohlásil v rozhovoru (celý rozhovor si můžete přečíst ZDE).

Havířovští by mohli navázat na poslední vzájemný zápas, který vyhrál AZ doma v šestém kole 4:1 (reportáž ZDE). Jak se jim povede, můžete sledovat v textové on-line reportáži.

Infografika

Kompletní program 19. kola WSM ligy:

Sobota 29. října:
17:00 HC ZUBR Přerov – HC Stadion Litoměřice