AZ Havířov

Na vánočních turnajích letos AZ reprezentovala řada mládežnických výběrů

02.01.2018 | David Motloch

Vánoční prázdniny jsou již tradičně pro mládežnické výběry příležitostí zahrát si některý z mnoha pořádaných turnajů. Ani letos v tomto ohledu celky AZetu nezahálely a reprezentovaly barvy Havířova nejen u nás, ale i za hranicemi. Čtvrtá třída pořádala domácí turnaj STC CUP, šestá třída letos opět vycestovala do Mladé Boleslavi na místní Memoriál Gustava Lachmana. Osmička si střihla turnaj v České Lípě a mladší dorost dal přednost Cestě Víťazov ve slovenském Brezne. Jak naše výběry dopadly?

Čtvrťáci se představili na domácím STC CUPU

Pro čtvrťáky byl celý prosinec ve znamení turnajů. Po akcích v Prostějově a Karviné se malé havířovské naděje představily v domácí Gascontrol Aréně. Turnaj s názvem STC CUP (SMART TRADING COMPANY - pozn. redakce) se uskutečnil 28. prosince a nabídl kromě domácího Havířova také konfrontaci s Prostějovem, Olomoucí, Novým Jičínem a také polským Jastrzebie. Malí azeťáci obsadili na turnaji celkové třetí místo, stejně jako na předchozích dvou akcích. 

Trenér čtvrťáků Luděk Jarolím byl s výsledky i organizací turnaje spokojen. „Kluci předvedli velice slušný výkon, a porci utkání na celé hřiště v silné konkurenci zvládli velmi dobře. Organizačně proběhlo vše na jedničku, za což patří poděkování všem zúčastněným, rodičům a vedení klubu. Děkujeme firmě SMART TRADING COMPANY za spolufinancování pohárů pro vítěze, p. primátorce Janě Feberové za upomínkové předměty města Havířov a p. Janě Karasové za věcné ceny.“

Výsledky AZetu:

AZ - Olomouc 1:6
AZ – Nový Jičín 2:4
AZ - Prostějov 3:2
AZ - Jastrzebie 3:3

Konečné pořadí turnaje

1. HC Olomouc
2. HK Nový Jičín
3. AZ Havířov

4. SK Prostějov
5. GKS Jastrzebie

Sestava AZ Havířov:

Brankáři: Ovčaří Daniel, Kozel Ondřej
Obránci:
Danečko Šimon, Mikl Jan, Gelačák Matyáš, Mintěl Vojtěch, Ševěček Ondřej a Giecek Štěpán
Útočníci:
Polách Alexander, Vudarčík Martin, Kubálek Dominik, Valenta Jiří, Jemelík Matěj, Kučera Jakub, Glac Viktor, Potěšil Adam, Jarolím Vojtěch, Žídek Matěj a Kajzar David
Trenéři:
Jarolím Luděk, Lenomar Richard
Vedoucí:
Vudarčík Martin.

Šesťáci obhajovali na Memoriálu Gustava Lachmana první místo 

Loňské prvenství na prestižním turnaji hraném v Mladé Boleslavi - Memoriálu Gustava Lachmana se havířovským šesťákům obhájit nepodařilo. Z celkových šesti účastníků turnaje skončila družina trenéra Jana Danečka na pátém místě. Havířovu dělala konkurenci kromě domácí Mladé Boleslavi také Břeclav, Znojmo a týmy Diceros Warriors West se South Stars. 

Turnaj byl rozdělený do dvou hracích dnů (26. a 27. prosince) a nabídl velice zajímavý průběh, a to především díky svým pravidlům. Zápasy se totiž skládaly ze dvou částí rozdělených po dvaceti minutách, přičemž každá část se bodovala zvlášť a začínala od nuly. Po této herní sadě následovalo vždy ještě prodloužení tři na tři, takže bylo o zábavu a napětí postaráno. 

Memoriál Gustava Lachmana nakonec ovládli domácí hokejisté Mladé Boleslavi. Za Havířov byl po skončení turnaje vyhlášen jeho nejlepší hráč. Tím se po nominaci nakonec stal Jakub Toma.

Výsledky AZetu:

(Zápis je vždy uveden stylem: soupeři, výsledky jednotlivých částí a bodový zisk)

AZ RESIDOMO Havířov – HC Lvi Břeclav: 2:0, 2:2 – 0:1 – 0:1 (3:3)
8. Zielinski (Jarolím), 18. Jarolím (Zielisnki), 25. Karas, 39. Karas (Jarolím) – 22. Bošek, 40. Švec (Nestrašil), 42. Zálesňák (Bohatý)

South Stars - AZ RESIDOMO Havířov: 2:0, 2:1 – 1:0 – 2:2 (5:0)
12. Soušek (Pospíchal Petr), 13. Šimon (Adelt), 34. Drabeš, 35. Lang, 43. Eremiáš (Soušek) – 27. Karas

BK Mladá Boleslav – AZ RESIDOMO Havířov: 1:1, 1:4 – 0:1 – 0:0 (1:4)
7. Lisler, 29. Zumr (Král) – 14. Zielinski, 32. Karas, 34. Graněčný, 37. Sedlák (Toma), 39. Toma (Sedlák), 42. Karas (Zielinski)

AZ RESIDOMO Havířov – Orli Znojmo: 0:1, 0:1 – 0:0 – 0:0 (0:4)
20. Voldřich (Hlávka), 25. Frimel (Voldřich)

AZ RESIDOMO Havířov – Diceros Warriors West: 0:3, 1:3 – 0:1 – 1:0 (1:5)
33. Zielinski (Ščerba) – 5. Jiříček, 9. Holejšovský (Benák), 15. Štrunc (Holejšovský), 24. Benák (Hnát), 31. Matějka (Benák), 34. Jiříček (Holejšovský), 45. Benák (Matějka)

Jakub Toma

Konečné pořadí turnaje:

1. BK Mladá Boleslav
2. HC Lvi Břeclav
3. Diceros Warriors West
4. South West
5. AZ RESIDOMO Havířov
6. Orli Znojmo

Sestava AZ Havířov:

Brankáři: Uhrin, Milota
Obránci:
Beleš, Bortoli, Jurček, Knapík, Polach, Zielinski, Burgert
Útočníci:
Gnida, Graněčný, Jarolím, Karas, Kochanovszký, Ščerba, Sedlák, Toma, Hansel
Trenéři:
Jan Daneček, Luděk Jarolím
Vedoucí:
Jana Karasová

Osmáci obsadili na turnaji v České Lípě krásné druhé místo

Mezinárodní turnaj se odehrál také v České Lípě. Účastnilo se jej dohromady hned devět celků, takže se početně obsazený turnaj rozdělil do tří hracích dnů (28.-30. prosince). Kromě českých výběrů (Kobra Praha, Česká Lípa, Litoměřice, Chrudim, Žďár nad Sázavou a Havířov) se do turnaje přihlásil také slovenský celek Slovakia Lions a lotyšské týmy Pardaugava Riga a THK/TNSS Talsi. Právě Riga celý turnaj nakonec ovládla. Havířovští osmáci dostali do tříčlenné skupiny domácí Českou Lípu a lotyšské Talsi. Oba soupeře AZ porazil a i v nadcházející části turnaje si vedl statečně. Jediným poraživším Havířova se stala právě vítězná Riga (5:3). 

Výsledky AZetu:

HC Česká Lípa - AZ Havířov  1:11
THK/TNSS Talsi - AZ Havířov  1:2
AZ Havířov -
HC Chrudim  3:0
Slovakia Lions - AZ Havířov  1:7
AZ Havířov -
Pardaugava Riga  3:5
HC Kobra Praha - AZ Havířov  1:6

Konečné pořadí turnaje:

1. Pardaugava Riga
2. AZ RESIDOMO Havířov
3. HC Kobra Praha
4. SKLH Žďár nad Sázavou
5. Slovakia Lions
6. HC Česká Lípa
7. HC Chrudim
8. THK/TNSS Talsi
9. Stadion Litoměřice

Mladší dorostenci bojovali na turnaji Cesta Víťazov

Jak už z názvu vyplývá, turnaj Cesta Víťazov se konal na Slovensku, konkrétněji v městě Brezno. I zde se bojovalo dlouhé tři dny o celkového vítěze (26.-28. prosince). Účastníky byly převážně slovenské dorostenecké výběry (Slovakia Talents, HOBA Bratislava, Trnava, Skalica a Slovan Bratislava) doplněné o český tým z Havířova a dva běloruské celky - Shahter Soligorsk a Junost Minsk. Azeťáci bojovali ve skupině B o postup do další fáze turnaje, po jediné výhře však na ně zbyl souboj o 5.-8. místo. V této části Havířov již nezaváhal a oba soupeře porazil.

Dorostenecký celek Havířova koučoval jeho lodivod Tomáš Potěšil, který po turnaji k celé akci dodal i pár vlastních slov. „Na turnaji jsme zapojili čtyři kompletní formace. Až na utkání s běloruským týmem jsme celý turnaj odehráli na čtyři formace. Do Brezna s námi nejeli čtyři hráči základní sestavy z důvodu zranění nebo reprezentačních povinností. Nahradili jsme je novými hráči ročníku 2004, o které máme zájem, aby hráli příští rok v našem klubu. Turnaj splnil účel. Všichni si zahráli a otestovali jsme nové hráče. Mrzí nás jenom utkání s Trnavou, které jsme nezvládli, přestože jsme soupeře jasně přestříleli 41:11 na střely. Kvůli tomu jsme se nedostali do skupiny o medaile, a minul nás kvalitní tým z Minsku, což nás mrzelo."

Výsledky AZetu: 

AZ - HOBA Bratislava  4:0
AZ - Trnava 0:2
AZ - Soligorsk 0:1
AZ - Skalica 3:0
AZ - Slovakia Talents 6:3

Instagram Youtube