Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Na Lapači bude AZ hrát o šestou příčku

28.02.2020 | Vít Káňa

V sobotu 29. února se hráči z nejmladšího města republiky vydají na Lapač, aby zde poměřili síly se Vsetínem. AZ v posledním zápase doma porazil Zubry 3:1, dostal se tak na šesté místo tabulky. To Valaši naposledy doma vyhráli nad Slavií 4:1. Do konce druhé části CHANCE Ligy zbývají odehrát čtyři kola. Dokáží modrobílí udržet šestou pozici a zajistit si týden volna před čtvrtfinále playoff?

VHK ROBE Vsetín - 3. místo, 96 bodů, 171:140

Z pěti posledních zápasů dokázali Valaši vytěžit tři výhry, prohráli jenom s těmi nejlepšími. V Českých Budějovicích z toho byla prohra o jeden gól 3:2, v dalším zápase Valaši doma padli s Přerovem 2:3. Tři následující duely už Valaši opanovali, se Stadionem si poradili 6:4, v Chomutově porazili Piráty 3:5, v posledním zápase na Lapači zdolali pražskou Slavii 4:1.

Kromě hráčů zmíněných v tabulce bych upozornil na útočníka Romana Vlacha, který je synem legendy Vsetína Rostislava. Roman se do valašského hokejového klubu stěhoval z Pardubic a v šesti utkáních má na svém kontě pět asistencí. Branislav Rehuš zkušený jednatřicetiletý harcovník znovu ožívá na pozici prvního centra. Tým z Lapače se v bráně opírá o dvojici Ondřej Bláha a David Gába. Oba mají úspěšnost lehce nad devadesáti procenty a v tabulce jsou, co se týče průměru, hned za Alešem Stezkou.

Utkání bude pikantní pro útočníka Jakuba Doktora, který na Vsetíně hrál na začátku sezóny. Jistě si z loňské sezóny pamatujete gólmana Ondřeje Bláhu, ten ještě v loňské sezóně oblékal modrobílý dres, stejně jako Branislav Rehuš.

Asistent Vsetína Luboš Jenáček po zápase s Pražany řekl: „Bylo to hodně bojovné utkání, na kterém bylo vidět, že už se blíží vrchol sezony, a které se divákům muselo líbit. Slavie má mladý a bojovný tým, který nám v každém souboji bral hodně sil, dokázali jsme ale konečně využít šance z předbrankového prostoru a dali z nich pár gólů. Těch mohlo být i víc, na druhou stranu i soupeř měl své šance a hodně nás podržel gólman Bláha.“

Sestava VHK proti Slavii: Bláha – J. Drtina (A), Kudělka, Smetana, Teper, Jeřábek, Hunkes, Dudáš – Jonák (C), Rehuš, Gorčík – Březina, R. Vlach, D. Tůma – Procházka, L. Volf, Karafiát – Hryciow, Šilhavý, Vítek.

AZ RESIDOMO Havířov - 6. místo, 82 bodů, skóre 138:142

V posledním zápase AZ doma zvítězil nad Zubry 3:1. Dlouho to ale vypadalo, že utkání skončí domácí výhrou 1:0, protože na úvodní gól kapitána Jana Maruny z 10. minuty, se navázalo až na konci třetího dějství. Jakub Kotala trefil v 58. minutě prázdnou bránu Zubrů. Už to vypadalo, že Aleš Stezka udrží čisté konto, ale drama bylo na světě. Jakub Kubeš totiž chvíli poté překonal gólmana AZetu a Zubři šli podruhé do powerplay, jenže Jakub Kotala i podruhé trefil opuštěnou svatyni Přerova a Havíři brali tři body.

Vzhledem k tomu, že Stadion své poslední utkání s MOTOREM prohrál, tak se na šesté místo posunul AZ a má na něj dvoubodový náskok. O reálnou šanci na šesté místo přišla ve svém posledním zápase Poruba, ta prohrála v Chomutově a ztrácí na Havířov deset bodů. Ostravany navíc ještě čeká zápas s MOTOREM, kterému se letos body berou těžko.

Také AZetu zbývají odehrát ještě čtyři ligová kola. Po zápase na Vsetíně ho ve zbývajících zápasech čekají doma Litoměřice, venku se utká s Porubou a naposledy se 7. března představí v GASCONTROL Aréně proti Pirátům. To největší soupeř o šesté místo Stadion se doma utká se Zubry, pak ho čekají dva venkovní zápasy v Havířově a v Chomutově. V posledním kole se v Kalich Aréně utkají se Slavií.

Do zápasu na Lapači by měl podle slov Patrika Rimmela nastoupit útočník Jakub Doktor, který se vrací do zápasového rytmu po zranění. Pokud jste v posledním zápase s Přerovem postrádali Filipa Semana, tak ten si odpykával trest, který obdržel v EDENU, a na Lapači bude hrát.

Patrik Rimmel po utkání s Přerovem řekl: „Utkání jsme začali výborně, hráli jsme do zhruba 15. minuty přesně, to, co jsme chtěli. Dali jsme gól na 1:0 a jen škoda, že jsme nevyužili další šance. V šatně jsme kluky pochválili a řekli si, že v tom budeme pokračovat. Druhá třetina už byla o něčem jiném. Začali jsme přidržovat puky, občas jsme se dostali pod tlak, ale dobré bylo, že jsme pořád vedli. Ve třetí třetině jsme se vrátili k naší hře a nakonec jsme zápas i se štěstím a obětavostí vyhráli.“

Sestava AZetu proti Zubrům: Stezka – Dajčar, Chroboček, Rašner, Malina (A), Mrowiec, T. Černý, Matai – Vrána, E. Němec, Kotala – L. Bednář (A), Baláž, Bambula – Bernovský, Maruna (C), Fridrich – O. Procházka, Cihlář, Danielčák.

Asistent trenéra Patrik Rimmel před zápasem ve Vsetíně hlásí: „Vsetín má v posledních utkáních dobrou formu, ale my jsme také svá utkání zvládli. My budeme v sobotu na dálku hrát s Litoměřicemi a Slavií na o šestou pozici v tabulce. Pokud chceme na Lapači bodovat, tak musíme odvést kvalitní výkon. Na Vsetín se s námi chystají i fanoušci AZetu a Ti nám tam pomohou.“

Vzájemné zápasy:

Oba týmy už spolu v této sezóně odehráli pět vzájemných zápasů. Lepším týmem jsou Valaši, kteří dokázali vyhrát ve třech utkáních, AZ vyhrál dvě. Nutno zmínit, že na body je to 7:6 pro Vsetín, protože jeden zápas rozhodly až samostatné nájezdy. Naposledy se z výhry radovali hráči Havířova, 1. února dokázali v GASCONTROL Aréně zvítězit 4:1.

Na Vsetín vyráží autobus od havířovské GASCONTROL Arény ve 14:30. Pokud nebudete přímo na Lapači, tak zápas můžete sledovat prostřednictvím HOKEJKA TV, utkání začíná v 17 hodin.

Statistické srovnání týmů:

Vsetín - Přerov
29. 2. 2020, 17:00

6. místo, 82 bodů, 135:141
UMÍSTĚNÍ V TABULCE
3. místo, 96 bodů, 171:140
V, V, P, P, P,
FORMA
V, V, V, P, P
Havířov - Přerov 3:1
POSLEDNÍ ZÁPAS
Vsetín - Slavia 4:1