Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Na Havířov čeká cesta na led lídra tabulky Českých Budějovic

23.01.2018 | Josef Nudera

Středa 24. ledna 2018 bude patřit 42. kolu WSM Ligy. Havířov stále bojuje o postup do play-off a potřebuje sbírat každý bod. Středeční soupeř ale patří mezi ty nejsilnější – lídr tabulky České Budějovice. Tým z jihu Čech v domácí aréně téměr neprohrává. Havířov má ale s tímto soupeřem pozitivní bilanci. Dokáže Azet vybojovat cenné tři body a přiblížit se do vyřazovací části ligy? Zápas startuje od 17:30 hodin v Budvar aréně.

České Budějovice - Motor, který skvěle šlape

Při pohledu na jméno nadcházejícího soupeře AZ RESIDOMO Havířov může jít strach. České Budějovice jsou v letošním ročníku opět velkými aspiranty na boje o extraligu a především v domácí Budvar aréně to jde neuvěřitelně znát.

Statistické okénko 1: Budějovice ztratily doma jen jediné utkání

Víte, že soupeř AZ RESIDOMO Havířov doma ztratil pouze jediné utkání? Je tomu tak! Motor nestačil ve 31. kole na rozjetý Prostějov, se kterým padl před domácími fanoušky 1:4. Ve dvou případech rozhodl Motor o výhře po prodloužení (Frýdek-Místek, Třebíč), jednou po nájezdech (Karlovy Vary).

České Budějovice jsou lídem tabulky. Na kontě má tento ambiciózní tým 86 bodů a můžeme jen čekat, kdy přesáhne 100 bodovou hranici. Druhé Karlovy Vary ztrácejí na Motor 4 body. Další dva týmy z TOP 4 soutěže už mají výraznější ztrátu (Kladno 9 bodů, Přerov 11 bodů). Souboj o čelo tabulky je tedy rozdaný.

Statistické okénko 2: Silná defenziva! Motor obdržel nejméně branek z celé WSM Ligy

Dalším statistickým ukazatelem síly našeho soupeře je počet obdržených branek. Motor v dosavadním průběhu ligy obdržel 69 branek To dělá jen 1,6 obdržené branky na zápas! O jednu obdrženou branku více mají pak Karlovy Vary.

Není žádným překvapením, že se tím pádem daří i brankářům Motoru. Petr Kváča i David Gába mají úspěšnou zákroků na 93%. Více prostoru zatím dostal Petr Kváča.

Mezi obránci je nejaktivnější Zdeněk Kutlák (8+12), na záda mu pak dýchá Mitchell Fillman (3+14). Sluší se doplnit, že ve statistice "pravdy" (plus/mínus) je na tom s +20 nejlépe obránce Roman Vráblík.

Útok je silnou zbraní Motoru. Ukazují to i čísla jednotlivých hráčů. Mezi útočníky je na tom nejlépe Václav Nedorost (14+21), o moc hůře na tom není ani Miloslav Čermák (8+17) a trojici doplňuje Filip Vlček (11+12).

Poslední utkání odehrály České Budějovice na hostujícím ledě proti Slavii Praha. Do EDENU přijela opět obrovské skupina fanoušků Motoru, která ale viděla prohru svých oblíbenců. V duelu dvou bývalých extraligových klubů se radovala Slavia, která Budějovice udolala 4:3 po samostatných nájezdech.

Sestava ČEZ Motor České Budějovice proti Slavii: Gába – Kutlák, Marcel, Pavlin, Čáp, Vráblík, F. Novák – Nejezchleb, Pajič, Nedorost – J. Mikyska, Vampola, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – L. Květoň, Galamboš, Martin Novák.

Havířov zdolal mladý tým Benátek a udržel se na kontakt s osmým Vsetínem

Hokejisté Havířova to budou mít s postupem do play-off ještě hodně těžké. V posledním kole, kdy hráli na domácím ledě proti mladému týmu Benátek nad Jizerou, měli nůž na krku. Vsetín dokázal vyhrát a Havířov potřeboval nutně bodovat.

To se také podařilo a ztráta na osmý Vsetín je nyní jen 2 body. Havířovu se v posledních zápasech dařilo především na domácím ledě, kde posbíral řadu důležitých bodů.

V poslední čtvrtině ale budou klíčové i body z venkovních kluzišť.

"Budějovice jsou velice silný tým, ale porazit se dá každý a s tím do zápasu půjdeme. V brance nastoupí Martin Růžička. Z marodky se nám vrací Jan Hudeček. Naopak na marodku přibyl obránce Radek Havel. I proto s námi jede ve středu do Budějovic Tomáš Dujsík z Olomouce, který u nás má vyřízené střídavé starty," komentuje situaci v týmu manažer a asistent trenéra AZ RESIDOMO Havířov Patrik Rimmel.

Vzájemné souboje? Lépe je na tom Havířov!

AZ RESIDOMO Havířov má s tímto zvučným soupeřem pozitivní vzájemnou bilanci zápasů. Vzhledem k tomu, že si týmy vyměnily pořadatelství, v první polovině soutěže hrál Havířov dvakrát doma.

Havířov dokázel svého soupeře nejprve porazit 3:2, následně 4:1. Zajímavý zápas se odehrál ale i na ledě Budějovic. V domácí tvrzi dokázal Havířov statečně vzdorovat a nakonec padl jedinou brankou – 0:1.

Do dvou zápasů proti Motoru nastoupil Ondřej Bláha, který byl v Havířově na hostování právě z jihu Čech. V domácím prostředí mu to vyšlo, v Budějovicích obdržel jedinou branku. V brance Havířova, ale bude stát jiná posila. Na střídavé starty z Pardubic zapůjčený Martin Růžička.

Dokáže Havířov prolomit domácí arénu Motoru a přiveze tři body?

Důležitý zápas o play-off startuje od 17:30 hodin v Budvar aréně. Utkání můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com

Další zápasy WSM Ligy:

Benátky nad Jizerou – Ústí nad Labem