Na Benátky s plyšákem

09.12.2014 | Petr Miklas

Ve středu do Havířova přijedou hokejisté Benátek nad Jizerou, momentálně 10. celek prvoligové tabulky. Benátky jsou farmou extraligového Liberce, proto je vždy těžké předem odhadnout s jakými hráči přijedou. Vedení AZetu pro toto utkání vyhlásilo charitativní akci „Plyšáci na led“, je to již čtvrtý ročník této akce. Plyšáky si můžete přinést vlastní nebo je za symbolických 10 korun koupit před halou.

HC Benátky nad Jizerou

Benátky střídají poměrně pravidelně výhry s prohrami, pouze na přelomu října a listopadu prošly méně úspěšným obdobím, ale to hrály se silnými soupeři. Na čtyřech porážkách benáteckých hokejistů se podíleli i hráči našeho AZetu, kteří je pokořili na jejich ledě 0:5. Pohromě nedokázal zabránit ani velký talent v brance Benátek Vítek Vaněček. Zajímavostí je, že benátečtí hráli osmkrát prodloužení, z toho sedmkrát se muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech a Benátky prohrály jen v jednom případě.

V brance Benátek se letos objevili tři muži – Jan Lukáš, Vítek Vaněček a Marek Schwarz. Po odchodu Lukáše do Kladna vsadily Benátky na mladého Vaněčka. Osmnáctiletý odchovanec Havlíčkova Brodu odchytal většinu utkání Benátek, záda mu kryje zkušený Marek Schwarz. Vaněček, který je v širší nominaci na MS 20, má velmi dobré statistiky – průměr obdržených branek 2,09 a úspěšnost zásahů 92,89. V kanadském bodování je na prvním místě se 16 body (5+11) Josef Mikyska, za ním je kapitán týmu Josef Skořepa s 15 body (6+9). Mezi obránci vyniká Petr Kolmann, jenž na svých 10 bodů (4+6) potřeboval jen 12 zápasů.

AZ okupuje s 56. body sedmou příčku, přičemž na třetí místo prvoligové tabulky ztrácí pouze tři body. Z posledních šesti utkání Havířov pětkrát vyhrál, naposledy na ledě Mostu 1:4. Před týdnem ztratil na vlastním ledě slibně rozehraný duel s Kadaní v závěrečné desetiminutovce. V zítřejším utkání opět uvidíme v dresu AZetu obránce z Vítkovic Petra Šenkeříka a do zápasu nastoupí i hráči, kteří hráli v neděli extraligu. Kromě „našich“ Marka Loskota a Tomáše Jiránka tedy i hokejisté, kteří u nás hrají na střídavé starty - Aron Chmielewski, Martin Matějíček a Tomáš Pastor.

Přijďte na Benátky s plyšákem!

Manažer klubu Patrik Rimmel zve na hokej a vyzývá: „Přijďte nás podpořit a vemte s sebou plyšáka, pomůžete dobré věci.“ Tradiční charitativní akce pro děti v dětských domovech a na dětském oddělení Městské nemocnice v Havířově se koná již počtvrté. O důvod víc, proč přijít na hokej. Vezměte s sebou plyšáka, případně si jej kupte za symbolických 10Kč před K&K Pneu Arénou, a po první brance Azetu jej hoďte na led. Všechny hračky budou věnovány charitě a o Vánocích potěší mnoho malých dětí.

Autor: Karel Vaculík

Minulé kolo

Jak již bylo uvedeno výše, v minulém kole si hokejisté AZetu přivezli tři body z Mostu. K výhře jim pomohly čtyři využité přesilovky a téměř bezchybná hra v obraně podpořená brankářem Lukášem Danečkem, který přišel o čisté konto paradoxně při přesilovce Havířova. O branky AZetu se postarali Michal Sztefek, Jakub Šlahař, Marek Loskot a Jan Maruna.

Benátky v sobotu hostily Ústí nad Labem, se kterým sehrály velmi vyrovnaný zápas. I v tomto případě rozhodovaly přesilovky, Benátky využily tři z nich, z toho jednou pět na tři a Ústí dalo v přesilovce oba své góly. Na konečných 4:2 pro domácí upravil střelou do prázdné branky při power play soupeře Jaroslav Vlach.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: Daneček – Foltýn, Šenkeřík, Lenďák, Bezuška, Repe, Ostrčil, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek – Šedivý, Hlinka, Tomi – Klimša, Pechanec, Sztefek – Maruna, Šlahař, Jakúbek.

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček – Plutnar, Havlín, Pálek, Kolmann, Jandejsek, Ulrych, Pabiška – Miškovský, Skořepa, Jonák – Hrníčko, Plodek, Víšek – Bulíř, Mikyska, Vlach – Dlouhý, Špaček, Kica – Skalický.

ON-line přenos

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete na hokej dostat osobně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.