Mladší dorost porazil Francii U16

11.11.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Druhé přípravné utkání během reprezentační přestávky vyšlo havířovským mladším dorostencům na výbornou, když porazili stejně mladé Francouze 4:1. Do extraligových bojů naskočí AZeťáci zase v pátek 17. listopadu doma proti Vítkovicím.

AZ Residomo Havířov – Francie U16 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Urbančík (Pavlačka), 28. Szturc (Adámek, Bochnak), 38. Adámek (Koubek, Černý), 53. Adámek (Bochnak, Szturc) – 56. Chatellard (Kebets). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0 Diváci: 102. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

AZ RESIDOMO Havířov: Pawlas (31 Ludvík) – Černý, Koubek, Frančiak, Topolanský, Macurák, Dabrowski – Adámek, Szturc, Bochnak, Vojkůvka, Backa, Puzoň, Pavlačka, Byčkov, Urbančík.

Francie: Caubet – D´Azevedo, Bosq, Le Nagart, Baril, Bourgouin-Donkers, Vervoort, Corvez, Fremond, Dair, Gueurif, Tomasino, Colombin, Delmas, Navarro, Simonsen, Chatellard, Compignie, Fleutot, Dugat, Kebets, Zarka, Herpin.

Reportáž

Úvod zápasu přinesl opatrnou hru s řadou nepřesností. Jako první zahrozili v 6. minutě střelou Daira hosté. Za domácí měl nejblíže ke vstřelení branky v 16. minutě během přesilovky Černý, ale jeho teč jen těsně minula branku.

Na začátku druhé třetiny sice trefil Fleutot tyč havířovské branky, ale skóre se měnilo na druhé straně. V momentě, kdy Colombin opouštěl trestnou lavici, dorazil v tlačenici před francouzskou brankou puk za čáru Jakub Urbančík. Za tři minuty už vedl AZ 2:0 poté, co Gabriel Szturc zakončil pohlednou spolupráci celého prvního útoku. V polovině zápasu prostřídal trenér Tomáš Potěšil gólmany - Filipa Pawlase nahradil Dominik Ludvík. Havířovští pak zvládli oslabení a ještě do druhé přestávky udeřili. Další pěknou kombinaci prvního útoku zakončil Lukáš Adámek.

Na počátku třetí části se na ledě trochu vylidnilo, ale branka k vidění nebyla. I proto, že Corvez na poslední chvíli uklidil do bezpečí puk z francouzské brankové čáry. A tak se skóre měnilo až v 53. minutě, když AZ využil zásluhou Lukáše Adámka svou další přesilovku. Alespoň závěr patřil ale hostům. V 54. minutě těsně minul havířovskou branku Geurif, ale za další dvě minuty už se hosté mohli radovat. Po akci 2 na 1 se prosadil Mathis Chatellard a uzavřel na konečných 4.1 pro AZ. Nic na tom nezměnily ani dvě přesilovky Francouzů v samotném závěru zápasu.

Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil (AZ Residomo Havířov): Jsem rád, že jsme přivítali právě tým Francie, protože určitě to je velmi kvalitní soupeř. Musím říct, že dnešní utkání mělo obrovské nasazení a v tomto nasazení se dohrávalo až do konce, takže naši hráči museli celý zápas hrát koncentrovaně. Myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon, byli jsme lepší tým a dali jsme čtyři branky. Takže jsme spokojeni. Určitě to pro nás byla dobrá příprava na následující důležitou část sezóny.