Mikulášský zápas je tady! Hostíme Jihlavu

02.12.2016 | Petr Miklas

Sobotní utkání s Jihlavou slibuje výjimečný zážitek, kromě hokeje samotného bude na fanoušky čekat Vánoční vesnička, kde najdou stánky s Mikulášskými specialitami. K vidění budou Mikulášové, čerti a andělé. Program začíná již v 15:00 a na své si přijdou děti i dospělí. Od 17:00 se dění přesune do útrob K&K PNEU Arény, utkání s Jihlavou začíná v 17:30. Dokážou naši hokejisté obrat o body dalšího favorita? Určitě budou chtít Dukle „nadělit“ branky a sobě body do tabulky. Buďte u toho s námi a připojte se k akci nazvané FANDÍ CELÁ RODINA.

Dukla potvrzuje předpoklady

Dukla Jihlava byla před sezónou pasována do role favorita WSM ligy a tuto roli bezezbytku naplňuje. Aktuálně jí patří třetí příčka v tabulce WSM ligy s pětibodovou ztrátou na první Kladno. Jihlava je na tom stejně dobře na domácím ledě i na stadionech soupeřů. Jihlavští se samozřejmě opírají o výborné výkony Tomáše Čachotského, který táhne ofenzivu Dukly. V brance se pak mohou spolehnout na brankáře Miroslava Svobodu a, terpve sedmnáctiletého, Jakuba Škarka. První vévodí statistikám brankářů celé WSM ligy, druhý se drží v první desítce a dokonce chytal za Spartu v extralize, kde si vedl výborně.

Tým si prošel malou krizí v období od 23. do 27. kola,kdy prohrál pět zápasů v řadě, včetně předehrávky 36. utkání kola s Kadaní. Poté se však jihlavští zvedli a mají za sebou tři výhry v řadě. Tuto šňurů se budou snažit prodloužit v Havířově.

Jihlava porazila překvapení soutěže z Benátek

V minulém kole hostila Dukla celek Benátek nad Jizerou, což je tým, jehož výkony asi nejvíc překvapují. Benátky hrají velmi dobře a jsou v tabulce páté. Hodně jim k tomuto umístění pomohly body ze stadionů soupeře. Nicméně tentokrát Benátky odjely bez bodu, když prohrály 3:1. Nejprve šla do vedení domácí Dukla, když Dundáček využil přesilovku. Početní výhodu využili i hosté, když se prosadil tečí Volf. Vyrovnaný stav nevydržel ani minutu, protože další přesilovku Jihlavy využil Seman. Necelé dvě minuty před koncem ukončil snahu hostí o vyrovnání a naději na bodový zisk Důras.

Hlavní trenér týmu Petr Vlk neskrývalspokojenost: „Jsme samozřejmě spokojeni s body. Když to řeknu upřímně, tak Benátky jsou pro mě překvapením. Mají spoustu mladých kluků a když se člověk koukne na tabulku, tak i spoustu bodů. Dneska potvrdili, proč. Dobře bruslili, byli důrazní v osobních soubojích a přímočaří do brány. Musím pochválit naše kluky, kteří se s tím dokázali vypořádat. V určitých fázích druhé třetiny jsme možná byli malinko zakřiknutí. Ale když jsme si pak o přestávce před třetí části porovnali, co je třeba a co není, tak se naše hra zlepšila a vytvořili jsme si příležitosti. Bohužel jsme proměnili až tu v závěru, mohlo se to zklidnit trošku dříve a gólů mohlo padnout více. Klukům patří poděkování a jsem spokojen s jejich výkonem.“

Naváže AZet na středeční zápas?

Hokejisté AZetu ve středu předvedli v Edenu výborný výkon, korunovaný vítězstvím 4:0. Všichni si přejeme, aby na tento úspěch navázali a vyhráli i doma proti Jihlavě. Jednoduché to nebude, protože Jihlava má velmi kvalitní tým. Na druhou stranu AZet dokázal Duklu obrat alespoň o bod na Vysočině, takže šance na úspěch tady je.

Při pohledu na výsledky si nelze nevšimnout velmi častého výsledku 2:1, většinou v neprospěch AZetu. Teoreticky by tedy stačilo dát ten druhý gól dřív než soupeř a stačilo by to na tři body. Uvidíme, zda se to našim borcům povede už v Praze.

Vítězná sestava se nemění, což potvrzují stručná slova manažera a asistenta trenéra AZetu Patrika Rimmela: „ Sestava bude obdobná jako na Slavii.“

Patrik Rimmel také tlumočí vzkaz hráčů fanouškům: „Hráči se na utkání těší a věří, že na slavnostní Mikulášské utkání přijde co možná nejvíce fanoušků, kteří vytvoří skvělou atmosféru a poženou je za vítězstvím.“

Havířov na Slavii sehrál výborný zápas

Domácí favorit určitě nečekal, co pro něj havířovští hráči nachystají. Už v polovině první třetiny prohrávala Slavia 0:2 a Havířov byl jednoznačně lepší. Hráči AZetu se drželi své hry i ve druhé a třetí třetině, kdy vždy přidali po dalším gólu. Brankář Marek Laco pak vychytal zasloužené čisté konto, což pro něj byla jistá forma odměny za dosavadní výkony, protože chytá velmi jistě.

Trenér Martin Janeček nemohl být nespokojen: Na utkání jsme se poctivě připravovali a přineslo nám to ovoce. Hráli jsme dobře dozadu, chytal nám dobře brankář a z rychlých výpadů se nám podařilo jít do vedení, které jsme udrželi. Měli jsme velké odhodlání vyhrát a povedlo se nám to.