Mezinárodní turnaj přípravek vyhrála Barcelona

15.01.2014 | Tomáš Vlček

Ne, není to omyl ani žert. FC Barcelona má skutečně i hokejový oddíl a o víkendu se jeho nejmenší členové proháněli po ledě K&K Pneu arény. Stalo se tak v rámci mezinárodního turnaje přípravek, který zorganizovali rodiče malých azeťáků a to za podpory vedení města v čele s primátorem Zdeňkem Osmanczykem.

Turnaje se zúčastnili hráči ročníků 2005 – 2007 a pozvání kromě Barcelony přijala pozvání AZetu Havířov i Kometa Brno a MHC Mountfield Martin. Hrálo se podle klasických pravidel minihokeje, tedy 3x15 minut hrubého času, na šířku ledu a ve čtyřech hráčích na každé straně, přičemž po minutě se povinně střídalo. Po každém zápase se ještě jezdily nájezdy.

Turnaj přinesl krásné sportovní bitvy a nádherné hokejové momenty. Hosté ze Španělska se ukázali jako suverénně nejlepší, ale zbylé týmy spolu svedly vyrovnané a dramatické bitvy. O jejich pořadí tak nakonec muselo rozhodnout až skóre ze vzájemných zápasů.

4. MHC Martin 3

(Pozn.: O pořadí na 2. - 4. místě tabulky rozhodovalo skóre ze vzájemných zápasů)

Individuální ocenění:

Nejlepší útočník: Jaromír Peréz (Barcelona)
Nejlepší brankář: Václav Jirásek (Havířov)

Slavnostního zahájení turnaje a také vyhlášení výsledků a předávání cen se zúčastnili tři čestní hosté. Primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk, prezident HC AZ Havířov Jaroslav Mrowiec a extraligový hráč a odchovanec havířovského hokeje Jan Peterek.

A právě primátor Zdeněk Osmanczyk turnaj velice pochválil: „Překvapilo mě, s jakou rychlostí byl tento turnaj rodiči a trenéry zorganizován. Byl jsem přítomen několika zápasům a musím říct, že mě ty souboje malých hokejistů a jejich atmosféra nadchly. Organizátorům patří dík nejen za péči o rozvoj hokejové mládeže, ale také za propagaci Havířova. I proto jsme jako město turnaj podpořili a věnovali ceny pro nejlepší hráče. Myslím, že pořádání takovéto akce je skvělá myšlenka a věřím, že se jeho konání stane tradicí.“

Reportáž z turnaje můžete shlédnou zde. Fotografie jsou k dispozici ke zhlédnutí zde.