VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mezinárodní turnaj 6. tříd AZ CUP vyhrál Přerov

02.04.2023 | Josef Nudera

​Havířovská Gascontrol aréna hostila o víkendu 1. - 2.4.2023 mezinárodní turnaj šestých tříd AZ CUP, kterého se zúčastnil, vedle domácího Havířova, Vsetín, polský Janov, Přerov, Kopřivnice a slovenská Žilina. Turnaj dokázal vyhrát celek Přerova, který porazil ve finále Žilinu 2:0. Havířov se umístil na konečném 4. místě.

Turnaj se hrál systémem, kdy se týmy nejprve utkaly ve dvou tříčlenných skupinách. Vítězové skupin měli jisté místo v semifinále turnaje, týmy na druhém a třetím místě se napříč skupinami utkali ve čtvrtfinále. Turnaj se hrál i o konečné umístění, takže si všechny týmy zahrály ještě jeden zápas.

Havířov dokázal po dvou výhrách ovládnout základní skupinu, když porazil Vsetín (2:1) a Janov (2:1). V semifinále, ale naši hokejisté nestačili na Přerov (2:3) a museli se spokojit se soubojem o třetí místo. V něm prohráli se Vsetínem (1:6). Celý turnaj ovládl Přerov, když ve finále zdolal Žilinu 2:0.

Součástí turnaje byly i soutěže, a to nejen mezi hráči, ale i rodiči. Všichni přítomní si tak turnaj moc užili. Soutěžilo se o nejlepšího brankáře, nejrychlejšího bruslaře, nejpřesnějšího střelce, ale také v soutěži určené právě pro rodiče - o nejlepší hokejovou mámu.

„Odehráli jsme čtyři zápasy. Vyhráli jsme základní skupinu, kdy hráli kluci výborně, a dařilo se nám. Jen zápasy mohly skončit vyšším rozdílem. Měli jsme ambice hrát o první místo. Turnaj byl velmi těžký, všechny naše zápasy byly prakticky o gól. Chtěl bych kluky pochválit, že nechali na ledě úplně všechno, co v nich bylo. Možná nám chybělo trochu štěstí, abychom se dostali do finále, měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili,“ okomentoval účinkování na domácím turnaji trenér 6. třídy Havířova a hráč A týmu Marek Haas.

„Turnaj hodnotím velmi pozitivně, měl ohlas mezi diváky i trenéry. Máme i velmi dobré ohlasy od hráčů z ostatních týmů, kteří byli z turnaje nadšení. Chtěl bych vyzdvihnout rodiče mé třídy za organizaci a za to, že šlo všechno podle plánu. Za turnajem stálo hodně práce, kterou do něho vložili právě rodiče. Za to jim moc děkuju,“ dokončil hodnocení celého turnaj po organizační stránce Marek Haas.

Výsledky zápasů turnaje:

AZ Havířov – Vsetín 2:1

Přerov – Kopřivnice 5:0

Vsetín – Janov 9:1

Žilina – Přerov 3:2

Havířov – Janov 2:1

Kopřivnice – Žilina 0:12

Čtvrtfinále:

Vsetín – Kopřivnice 5:2

Přerov – Janov 6:0

Semifinále:

Vsetín – Žilina 2:3

Přerov – Havířov 3:2

O 5. místo: Kopřivnice – Janov 4:5

O 3. místo: Vsetín – Havířov 6:1

Finále: Přerov – Žilina 2:0

Fotografie z turnaje najdete ve fotogalerii.