Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Marcel Petran: S předváděnou hrou můžeme být spokojeni

16.08.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - 30 letý slovenský obránce Marcel Petran načíná v AZetu svou druhou sezonu. Vzhledem ke svým zkušenostem a kvalitám by měl být jedním z pilířů sestavy a výkony na ledě to i potvrzuje. V následujícím rozhovoru poskytne svůj pohled na zápas v Nových Zámkoch, na průběh přípravy a prozradí i, jak vnímá souboje se slovenskými kluby.

Marceli, jak bys z pohledu hráče zhodnotil to úterní utkání v Nových Zámkoch?

Já si myslím, že na to, jak jsme dlouho cestovali a kolik času jsme strávili v autobuse, tak jsme měli velmi dobrý vstup do zápasu. Nevím, jestli jsme jen my hráli fakt tak dobře nebo nás Zámky i podcenily, ale první třetina byla velmi dobrá, měli jsme hodně šancí, soupeře jsme přestříleli asi 10:2. Takže kdybychom využili naše šance, mohli jsme utkání s klidem vyhrát.

Nakonec se ten zápas lámal ve druhé třetině, v níž domácí dali o jeden gól více.

V ní se hra přelévala z jedné strany na druhou. My jsme udělali chybu, po níž jeli dva útočníci na jednoho obránce a z dorážky otevřeli skóre. Ale námi to nijak neotřáslo, hned za dvě střídání jsme vyrovnali a zápas byl otevřený na obě strany. Soupeř pak ale za pár minut využil přesilovku a zvýšil na 2:1.

Ve třetí třetině byly vidět šance na obou stranách, přičemž více jste jich měli vy.

My jsme do ní šli s tím, že nemáme co ztratit. Je to přípravný zápas, můžeme si zkoušet různé herní varianty, budeme soupeře napadat a pokusíme se ten výsledek dát na naši stranu. Zase jsme měli nějaké šance, měli jsme krátkou přesilovku 5 na 3, ale nevyužili jsme to. I soupeř měl něco, ale s trochou štěstí jsme mohli zápas vyhrát. Doufám, že si ty góly šetříme na ligu :-).

Zatím těch branek, kromě utkání v Trenčíně, dáváte poměrně málo, ale to v přípravě nemusí být to rozhodující.

Přesně tak stále je to příprava… Že nedáváme góly, mrzí, ale s předvedenou hrou můžeme být nad míru spokojeni. Hrajeme dobrý hokej, pěkný hokej, tlačíme své soupeře, nejsme nějaké defenzivní mužstvo, které by se jen bránilo. Šance si vytváříme, jen to proměňování... Minulou přípravu jsme měli dobré výsledky a sezona dopadla špatně, tak věřím, že to letos bude odlišné.

V krátké době podruhé jste se střetli se slovenským klubem. Jaké to je pro tebe osobně, hrát za český klub proti svým krajanům?

Beru to jako něco jiného, když jsem sám Slovák. Ale zrovna Nové Zámky jsou pro mě úplně nová zkušenost. Když jsem naposledy před dvěma lety hrál slovenskou extraligu, byly ještě v 1. lize a navíc mají v týmu hodně zahraničních hráčů. Tam jsem znal opravdu málo kluků. Naopak do Trenčína jsem se hodně těšil, protože tam znám snad deset kluků. S některými jsem hrál hokej, s některými jsem dokonce vyrůstal. Takže přeci jen je to pro mě výjimečné, jít si zahrát hokej na Slovensko. Přijdou tam známí, rodina, těším se na to. Stejně tak se ale těším na to, že tyto týmy přijedou do Havířova a i naši fanoušci uvidí kvalitní slovenské hokejisty a i my si konečně zahrajeme před domácím publikem.

To bude až příští týden. Ještě předtím vás čeká páteční utkání v Prostějově. Tradiční soupeř a dá se říci i velký rival.

Přesně tak, bude to takové skoro derby. Jedeme sice ven, ale ne zas až tak daleko. Především to je ale další příprava, další zápas, který chceme vyhrát, abychom ukázali našim soupeřů, že máme dobré mužstvo a že se s námi musí počítat. Předpokládám, že i trenér se bude chtít na svém rodném stadionu ukázat, tak postaví dobrou sestavu a mohli bychom konečně zase vyhrát :-).

Ty jsi prozatím skromně hodnotil jen hru a výkony týmu. Jak hodnotíš své výkony? Jak se cítíš po těch zhruba třech týdnech na ledě?

Tak hlavně v tom prvním týdnu, kdy už kluci chodili na led, jsem si zranil přitahovač na noze. Takže na led mě to nepustilo, trénoval jsem sám, hlavně v posilovně a na rotopedu. Mám tedy nějaký týdenní deficit. Třeba do prvního zápasu ve Vítkovicích, jsem šel po jednom tréninku, to jsem se spíše trápil sám se sebou. Ale už jsem přes dva týdny na ledě, už se do toho dostávám. Pořád jsme ale v přípravě, hodně trénujeme, chodíme do posilovny. Připravujeme se na začátek sezony v září. Řekl bych, že už se cítím lépe, ale věřím, že to půjde ještě nahoru.

Marceli, děkuji za rozhovor a ať se ti daří.