AZ Havířov

Letní příprava čtvrťáků se nesla v pestrém duchu

12.07.2019 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Nejen klasické tréninky na suchu, ale také tréninky na ledě, in-line brusle a soustředění v Beskydech. Taková byla náplň letní přípravy malých AZeťáků ročníku 2010, tedy čtvrté třídy. Pod vedením trenérské dvojice – hlavní trenér Luděk Jarolím, asistent Jan Daneček - se tak poctivě připravili na další hokejovou sezonu.

„Naše letní příprava probíhala klasicky v květnu a červnu a trvala 7 týdnů,“ říká hlavní trenér Luděk Jarolím a pokračuje. „Zúčastnilo se jí 20 hráčů -19 kluků a 1 dívka a trénovali jsme 4x týdně. Střídali jsme tělocvičnu na stadionu, plochu v hale, atletické hřiště na Kollárce a jednou týdně jsme měli i trénink na ledě.“ Za tím samozřejmě museli malí AZeťáci spolu se svými trenéry dojíždět do Poruby.

Zhruba v polovině přípravy pak tým vyrazil na soustředění do Beskyd. „Naší základnou byl Penzion Zátíší v Komorní Lhotce. Kromě tréninků jsme si také udělali výšlap na Godulu.“

„Celou tuto část letní přípravy jsme zakončili tréninkem na in-line bruslích. V červenci si dopřáváme odpočinek a sejdeme se hned na začátku srpna, kdy začneme už přípravou na ledě,“ říká trenér Jarolím.

Video ze soustředění ke zhlédnutí: ZDE.

„Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům, že byli ochotni vozit děti na tréninky do Poruby a díky tomu jsme mohli dětem zpestřit přípravu i tréninkovými jednotkami na ledě,“ uzavírá trenér Jarolím.

Autor videa a fotografií: Luděk Jarolím

Youtube