VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Klubové focení AZetu je za námi, povedlo se!

17.09.2022 | Lukáš Jandora

Je brzké sobotní dopoledne, a i když by si někteří možná rádi přispali, tak na zimáku cítím, především u těch nejmenších AZeťáků, jak moc se do Gascontrol arény těší. Proč? Už za pár minut se totiž uskuteční klubové focení, však letos premiérově v podobě, na kterou nejsme zvyklí. Kromě jednotlivých kategorií se bude fotit také hlavní společná fotka, na které budou kompletně všichni. Od nejmenších, přes všechny týmy, trenéry, konče vedením klubu.

Je 10:00, na ledě končí trénink dorostenců, vše se připravuje. Nejvíce práce odvádí pan Michal Raszka, který bude tím, kdo zmáčkne spoušť, k ruce mu jsou především Robin Pavlas, Milan Mikulík, ruku k dílu také přidávají trenéři mládežnických kategorií, je patrné, že všichni makají pro jeden cíl - aby se dnes vše povedlo, jak má.

V hledišti se také schází dobrá stovka rodičů, především těch nejmenších hráčů, na mnoha z nich je vidět, jak právě dnes jsou na své ratolesti hrdí. Děti zatím postávají na střídačkách, na trestných lavicích, nedočkavost v jejich tvářích je značná, natěšenost, až si sednou na lavici před fotoaparát, se znakem AZ na hrudi, je patrná. Z kabiny A týmu už mezitím postupně vycházejí ti, na které bude v sezóně upřena největší pozornost fanoušků...

Všichni už jsou v nových dresech! Ty jsou navíc jednotné napříč všemi kategoriemi, což už na první dojem budí pocit toho, že v AZetu by se mělo táhnout za jeden provaz, kdy vedení si toto vytyčilo jako jeden z jasných cílů.

Také vás napadne otázka, kdo vlastně tohle velké týmové focení vymyslel? Ptám se Michala Raszky, který na ledové ploše, jakožto fotograf celé té slávy, má hlavní roli. "Byl to Petr Malíř, prezident klubu, který s touto myšlenkou přišel někdy v květnu."

To už je ale vše připraveno, pan Raszka odbíhá, na ledě se k sobě "mačká", aby se všichni vešli do záběru, skoro 300 lidí, prakticky všichni, kteří na fotce být mají. Poslední úpravy účesů a jedeme na to! 3, 2, 1, vítězný výkřik, zaťatá pěst, cvaká spoušť. Povedlo se. Je odfoceno!

Po této slávě, která se z celého dnešního programu jeví jako nejtěžší na samotnou organizaci, se fotí jednotlivé týmy. Jde to jako po másle, organizace je dobrá, hodně se na ní podílí sekretář klubu, pan Robin Pavlas. Toho se táži, jak složité to pro něj je... "Snadné určitě ne, protože do něčeho takového jsme se pustili poprvé, takové focení, kdy jsme musíme dirigovat tolik lidí, prakticky celý klub, tady nikdy nebylo. Co se pak týče focení jednotlivých kategorií, tam to jde, jak sám vidíš, krásně, pomáhají mi Milan Mikulík s Michalem Raszkou, pomáhají i jednotliví trenéři, všichni plní to, co mají, je to fajn, dokonce to zvládneme i s časovým předstihem oproti původnímu harmonogramu..." Na prakticky stejnou věc, protože náročnost té organizace mě zajímá, se ptám znovu také Michala Raszky, na chvíli jej vyruším od práce, beru si jej bokem. Jak to vidí on? "Není to nic, co by nešlo zvládnout. Bylo důležité, že před nějakým časem dostali trenéři všech kategorií instrukce, jak bude vše probíhat, navíc ještě včera dostali všichni poslední informace o tom, na co se nesmí zapomenout, na co je třeba dát si pozor, shodnu se s Robinem, že focení probíhá možná ještě rychleji, než jsme si původně mysleli... Vše je v pohodě."

Co říci závěrem? Asi se nabízí zopakovat slova Robina Pavlase o tom, že to bylo fajn. Protože opravdu bylo! Tohle focení mělo cosi do sebe, kdy význam je větší, než si možná mnozí na první dobrou uvědomí. Třeba to všechno, co dnes v Gascontrol aréně proběhlo, doceníme později. Nyní bude důležité, aby dres, ve kterém se dnes každý zatím jen vyfotil, byl poctivě pocen jeho nositelem, aby se v něm každý rval za co nejlepší reprezentaci značky AZ. Ta první reprezentace, a sice ta dnešní, se povedla. Jen tak dál!