AZ Havířov

PRODEJ PERMANENTEK NA SEZÓNU 2023/2024 ZDE

Každý tým vede do sezóny jeho kapitán

18.09.2023 | Lukáš Jandora

Kapitán. Hráč, který má svůj dres označen kapitánským "C", který je primárně určen k debatě s rozhodčími, však především také hráč, který je jakousi vůdčí osobností každého týmu. Na kapitána je vždy, ať už právě rozhodčími, spoluhráči, v neposlední řadě pak fanoušky, nahlíženo malinko jinak. Pojďme si ve stručnosti přečíst něco o tom, kdo bude kapitánem AZetu v letošní sezóně, pojďme si také připomenout, kteří dva hráči budou nosit písmeno "A", čili budou zástupci našeho kapitána.

MAREK HAAS - kapitán AZetu 23/24

Kapitánem AZetu pro sezónu 23/24 byl kabinou A týmu zvolen Marek Haas. Velice zkušený, pětatřicetiletý rodák z Havířova je zároveň klubovým odchovancem. Za A tým AZetu si zatím připsal 133 startů. Loni, především při absenci Martina Dudáše, nosil "A" jakožto asistent kapitána, pro letošní sezónu tzv. povýšil. V Marku Haasovi se kloubí zkušenost s inteligencí, určité charisma, klid, rozvaha, jeho volba je pro fanoušky havířovského hokeje logická. Marek Haas tak s céčkem na dresu naváže na Michaela Kolarze, po jehož odchodu bylo potřeba zvolit nového vůdce týmu. 

Zajímavost? Od září roku 2010, od jakéhosi znovuzrození klubu, jde AZ do své 14. sezóny. Do každé z těch předešlých vstupoval s kapitánem, který byl odchovancem havířovského hokeje. V tuzemském hokeji momentálně žádný jiný klub, který by se tímto pyšnil, není! Je to něco, co opravdu stojí za zmínku. Něco, co náš klub také charakterizuje.  

Historie kapitánů AZetu: 

➡️ 10/11 - Jiří Krisl

➡️ 11/12 - Jiří Krisl

➡️ 12/13 - Jiří Krisl

➡️ 13/14 - Jiří Krisl

➡️ 14/15 - Jiří Krisl

➡️ 15/16 - Jiří Krisl 

➡️ 16/17 - Daniel Seman

➡️ 17/18 - Jiří Krisl

➡️ 18/19 - Jan Maruna

➡️ 19/20 - Jan Maruna

➡️ 20/21 - Jan Maruna

➡️ 21/22 - Jan Maruna

➡️ 22/23 - Michael Kolarz

➡️ 23/24 - Marek Haas

14 sezón, 5 kapitánů, 5 Havířováků!

DAVID KLIMŠA - zástupce kapitána AZetu 23/24

Právě David Klimša, 34letý rodák z Havířova a logicky také odchovanec našeho klubu, byl v očích fanoušků, právě společně s Markem Haasem, druhým favoritem na kapitánské céčko. Klíma, jak mu řekne prakticky každý, si za A tým AZetu připsal už 211 startů, v tomto směru je na tom lépe jen 7 jiných hráčů. David Klimša je velikým oblíbencem havířovských tribun, jen málokdo z pamětníků si už nevybaví jeho gól proti Prostějovu, jen pár vteřin před koncem zápasu, který je možná nejslavnějším gólem posledních 14 let našeho klubu. Davida Klimša se do AZetu vrací po dlouhém působení ve Frýdku-Místku, bylo prakticky jisté, že "C" nebo "A" bude zdobit jeho dres...  

JAKUB MRVA - zástupce kapitána AZetu 23/24

Druhé "A" značící zástupce kapitána bude nosit Jakub Mrva. Teprve 22letý odchovanec vítkovického hokeje si v dresu AZetu doposud připsal 101 startů. Od Marka Haase či Davida Klimši se liší v tom, že není havířovským rodákem, není havířovským odchovancem, však srdce fanoušků si rychle získal. A kromě něj si zřejmě získal i určitý respekt kabiny, svých spoluhráčů. I Jakub Mrva, byť je proti svým výše zmíněným kolegům ještě jakýmsi zelenáčem, má určité vůdčí schopnosti, fanoušci jej navíc milují pro jeho styl hokeje, kterým se prezentuje. To, že "A" na dresu bude nosit právě Mrvič, jak se tomuto sympatickému klučinovi říká, není pro nikoho žádným překvapení. Naopak, je to jisté ocenění a odměna. 

Tři hráče, jejichž dres, jedno jediné písmeno navíc oproti svým spoluhráčům, se bude lišit od ostatních kluků v kádru, už znáte. Znáte kapitána AZetu, znáte jeho asistenty. Je i na nich, na všech třech, aby náš tým dobře nastartovali, aby jej vedli dlouhou a snad úspěšnou sezónou. Tak jim držme palce. 

Motto závěrem? Trochu s nadsázkou, však motto, které ještě i jinak charakterizuje někoho, kdo je prostě a jednoduše KAPITÁN? 

"Kapitán opouští tonoucí loď jako poslední"

Vysvětlení? "Kapitán opouští tonoucí loď jako poslední je stará námořní tradice vycházející ze skutečnosti, že kapitán lodi nese dle mořského práva na svých bedrech nejvyšší zodpovědnost za loď, za její posádku a za všechny pasažéry. V případě problémů, nehody či nebezpečí má kapitán povinnost učinit vše pro záchranu všech lidí na palubě. Pokud není možné zachránit při nehodě všechny osoby na palubě, dle tradice klesá kapitán ke dnu i se svojí lodí, aby si uchoval námořnickou čest."

Youtube
×
Dnes v 18:00 | Muži
VSK Technika Brno
AZ Havířov