Junioři dvakrát vedli, ale nakonec ztratili zápas v prodloužení

Josef Nudera | dnes

V rámci 5. kola Ligy juniorů do Havířova přijel Havlíčkův Brod. Po bezbrankové první třetině to byl Havířov, který byl herně lepší a potvrdil to i vedoucí brankou. Hosté ale dokázali do konce druhé třetiny srovnat. Třetí třetina pak nabídla hned čtyři branky, po dvou na každé straně. Aktivnějším týmem byl opět AZet, ale nedokázal toho brankově více využít. Prodloužení bylo velmi rychlé, když se hostující Bruslařský klub prosadil po pouhých 14 sekundách a odvezl si z Havířova bonusový bod.

Liga juniorů - 5.kolo so 28.9.13:15
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
3:4
(0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 31. Bielesz (Barnošák, Lipka), 42. Middleton (Kisza, Sajdok), 54. Middleton (Sajdok, Ćmiel) – 37. Kytka, 45. Kytka (Slavíček, Holas), 52. Kytka (Kozlík), 61. Adamec (Holas). Rozhodčí: Daniel Tomeček — Martin Konvička, Tomáš Klepek. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

AZ Havířov: Kozel – Kisza, Kozák, Fojtík, Šenkyřík, Jurček (A), Ćmiel, Vítek – Toma, Lipka, Kubečka (C), Apolenář, Ščerba, Zachariasz, Jarolím, Bielesz, Sajdok, Middleton, Sedlák, Barnošák
HC Rebel Havlíčkův Brod: Málek – Holas, Kříž, Slavíček, Konvalina, Tomica, Podroužek, Teml – Krejčí (A), Havlíček, Nový (C), Hospodka, Kraučuk, Adamec, Kytka, Kozlík, Ostrý, Dvořák, Chromý

Sobota po obědě se v Gascontrol aréně nesla v duchu 5. Kola Ligy juniorů, kdy domácí AZ Havířov vyzval BK Havlíčkův Brod. Po úvodních pozdravech jsme si museli na větší ohrožení jedné z branek počkat až do 8. minuty, kdy se o dorážku před Málkem pokoušel Sedlák. Puk dokázal Málek pokrýt a akci zneškodnit. O minutu později hráli hosté dlouhou přesilovku, ale zmohli se na jednu velkou šanci, a to při teči Kytky před Kozlem. Kozel zůstal v brance pevný a hosté tak zahodili čtyři minuty dlouhou početní převahu.

Ve 14. minutě byl před brankářem Málkem Middleton, ale už neměl moc prostoru, kam zakončit. Havířov následně ubránil další oslabení a mohl se dostat do vedení. Kubečka dokázal v 16. minutě zachytit puk po hrubé chybě hostů v rozehrávce, ale jeho střelecký pokus skončil na Málkovi, který puk vyrazil. Po úvodním dějství se tak šlo do kabin za stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstoupil mnohem lépe Havířov. Ve 25. minutě jel sám na Málka Ščerba, ale šanci neproměnil. O dvě minuty později měl Havířov velký tlak, který skončil po několika šancích střelou Kozáka do masky Málka. Na tuto pasáž navazovala dorážka Middletona, ale ani ten se neprosadil.

Kouzlo brankáře Málka ale dokázal odčarovat ve 31. minutě Dominik Bielesz. Tomu se podařilo po velkém tlaku na brankovišti dostrkat puk až za brankovou čáru – 1:0.

Havířov musel zůstat pozorný, především pak brankář Kozel, který pokryl šanci Kytky. AZet pokračoval v aktivním výkonu i nadále, ale hosté z jedné akce dokázali srovnat. Ve 37. minutě to bylo stejně jako na straně Havířova po tlaku v brankovišti, kdy puk dorazil po tělem ležícího spoluhráče Daniel Kytka do branky – 1:1. Branka platila a hosté tak dokázali hrát s Havířovem po druhé siréně nerozhodně.

Třetí třetina byla na branky hodně bohatá. Ve 42. minutě se dostal Havířov zpátky do vedení, kdy Adam Middleton trefil přesně pravý růžek – 2:1. Ve 45. minutě se podařilo Havlíčkovu Brodu využít první přesilovku, když se po střele od modré čáry prosadil Daniel Kytka. Ten využil toho, že Kozel nic neviděl přes souboj před sebou – 2:2.

Následně jsme viděli několik velkých šancí na obou stranách, ale brankáři byli pevní. V 52. minutě dokázali hosté získat poprvé vedení na svou stranu, když dokončil hattrick Daniel Kytka střelou pod horní tyčku – 2:3.

AZet dokázal na tuto branku reagovat. Ve své první přesilovce v utkání byl precizní a z hole Adama Middletona srovnal – 3:3. Ke konci třetí třetiny měl nejprve obrovskou šanci Kraučuk, ale svůj únik neproměnil. Na druhé straně zamířil Middleton jen malý kousek bekhendem vedle branky. Utkání tak dospělo až do prodloužení. V něm se moc dlouho nehrálo. Už po 14 sekundách se dokázal individuálně prosadit Štěpán Adamec zakončit do odkryté branky Kozla – 3:4p.

Havířov navázal na bod z minulého utkání, Havlíčkův Brod bere z Havířova dva body a pokračuje ve své sérii prodlužovaných utkání.