Je to tady jedna velká rodina, zjišťuje obránce Lubomír Vosátko

27.06.2013 | David Motloch

Kdo by si myslel, že po postupu Havířova do 1.ligy bude mít vedení AZetu před sebou poklidné léto, nemohl se potkat s větším omylem. Pro Havířov dost možná klíčové období v sezóně už vlastně začalo. Kromě letní přípravy samotných hráčů je na hlavním programu vhodné doplnění kádru z hlediska kvality a dostupných financí. Změny v mužstvu už vlastně nastaly, první velkou rybu se však vedení podařilo ulovit teprve nedávno. Jedná se o obránce Lubomíra Vosátka, tedy hráče s bohatými zkušenostmi z české nejvyšší soutěže. Dnes si tohoto šestatřicetiletého obránce představíme blíže.

Lubomír Vosátko
-Narozen 26.1.1977
-Věk: 36 let
-Pozice: Obránce
-Výška: 180 cm
-Váha: 88 kg
-Držení hole: napravo

Přestože Lubomír Vosátko pochází z Čech, drtivou většinu své hokejové kariéry strávil právě na Moravě. Hráč, jenž ještě jako malý benjamínek hájil barvy HC Kobra Praha, odstartoval svou profesionální kariéru v prvoligové Olomouci. Na úroveň mužského hokeje se aklimatizoval velice rychle a jeho vzestup pokračoval i po přestupu do Opavy. Zde se postupně vypracoval v elitního obránce, čehož si brzy všiml extraligový Zlín.

Přesun na Valašsko se uskutečnil v sezóně 2003/04 a v tomto ohledu se jednalo pro Vosátka o klíčový krok v jeho hokejové kariéře. Tehdejší HC Hamé Zlín totiž ve stejném roce vybojoval extraligový titul a nechyběl u toho právě ani tento šestatřicetiletý obránce. Ten nakonec stihl odehrát za klub sedmnáct zápasů a dalších pět přidal ve vyřazovací části. Na Valašsku si obě strany padly do oka, což ve výsledku pro tohoto pravorukého obránce znamenalo dalších pět sezón v tamním klubu.

Přestože poté už se do Zlína nikdy nevrátil, v extralize jeho pouť pokračovala dále. Zájem po čase projevil Třinec nebo Vítkovice. V poslední době ovšem zmizel českým fanouškům z očí, jelikož působil v zahraničí, převážně na Slovensku. Kromě týmu HKM Zvolen hájil Vosátko také klubové barvy Nitry. Dále se na kratší či delší dobu objevil také v Šumperku nebo ve Znojmě.

Zmínili jsme zde klub HK Nitra, ten se stal pro Vosátka zatím poslední hokejovou štací, která ovšem netrvala déle než dva roky. Obě strany se poté dohodly na rozvázání smlouvy. Novým působištěm se pro Lubomíra Vosátka stal právě Havířov. No a jak se celá tato událost vlastně odehrála? „Já jsem hráčem Třince a ten mě uvolnil. Mě se pak ozval Patrik Rimmel, se kterým jsem hrával v Olomouci, takže máme mezi sebou takový přátelský vztah. Navíc to mám poměrně blízko domů, já bydlím ve Zlíně, což je vzdálenost zhruba 100 kilometrů. Tyto okolnosti zřejmě rozhodly o tom, že jsem zakotvil právě v Havířově,“ vysvětluje pohotově Vosátko.

Lubomír Vosátko naposledy zakotvil v klubu HK Nitra

Hráč, který je v Havířově na roční hostování, nepřichází tak úplně do neznáma. V průběhu své kariéry si postupně vyzkoušel všechny tři nejvyšší české soutěže, všechny navíc absolvoval na Moravě. „Já tu znám z dřívějška poměrně dost hráčů. V minulosti jsem se potkal jak s Lukášem tak i s Janem Danečkem. Znám třeba i Petra Kanka, takže o to snažší to tady pro mě je.“ Lubomír Vosátko se takřka ihned po příchodu zapojil do letní přípravy. S celým týmem už tak strávil nějaký čas. „Musím přiznat, že oproti jiným klubům, tady je ta atmosféra poměrně jiná. Je to tady taková jedna velká rodina. Poznal jsem tu už i nového kamaráda Honzu Kolaříka, se kterým teď trávím hodně času.“

Jeho příchodem si vedení splnilo dopředu určený úkol, který zahrnoval zisk pravorukého obránce se zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Po odchodu útočníka Zbyňka Hampla (2. nejvyšší soutěž ve Francii) se jeho důležitost v týmu ještě navýšila. Ve skutečnosti se jedná o nejzkušenějšího hráče v Havířově. Podobné zkušenosti s českou extraligou už má pouze Patrik Rimmel nebo Petr Kanko.

Kádr AZetu se pomalu ale jistě začíná formovat, po odchodu již zmiňovaného útočníka Zbyňka Hampla se však ještě dá očekávat posílení útočných řad. Na to ale Lubomír Vosátko nemyslí, s týmem chce v nadcházející sezóně postoupit do play-off. „Já si žádné osobní cíle klást nehodlám. Chci hrát pro tým, protože pokud chce hráč něčeho dosáhnout, vždycky se musí podřídit celému mančaftu. Myslím, že play-off je pro nás reálné,“ uzavírá s nadějí v očích čerstvá posila AZetu – Lubomír Vosátko.

Dnes v 17:00 | Muži
Hokej Vyškov