Je tady vrchol sezóny - začíná play-off!

28.02.2013 | Petr Miklas

Všechny výsledky, které AZ doposud nahrál, nebudou znamenat nic, pokud neuspěje v nástavbové části zvané play-off. Začíná se od začátku a teprve ve vyřazovací části se rozhodne o úspěchu nebo neúspěchu v sezóně 2012/13. V prvním kole, které hokejisté Azatu zahájí na domácím ledě K&K Pneu Arény v sobotu, nás čeká Opava. Přestože Havířov s tímto soupeřem v základní části všechny vzájemné zápasy vyhrál, nedá se čekat procházka růžovým sadem. Opava má komplexní tým, jenž tvoří spousta vysokých hráčů a úderná první pětka, navíc již dlouho nepřešla přes první kolo, což bude chtít letos změnit. A Opava má jednu výhodu - nemá co ztratit.

Jak již bylo zmíněno výše, AZ ve všech čtyřech střetnutích základní části nad Opavou vyhrál, v prvním případě ale až v prodloužení, kdy smolně ztratil vedení. A právě takové situace mohou v play-off ovlivnit celou sérii. Připomeňme si celou situaci z 8. kola - AZ vedl minutu před koncem 2:1. Opava odvolala brankáře, ale Havířov získal puk a Robert Najdek trefil pouze tyč opuštěné klece! Z následného protiútoku Slezan zásluhou Petra Wolfa vyrovnala. Zápas tak šel do prodloužení, které však trvalo velmi krátce – Robert Najdek napravil své předchozí zaváhání a po odehrané minutě zápas ukončil.

To vše je však zapomenuto, začíná úplně nová soutěž, ve které budou rozhodovat maličkosti. Potvrzují to i slova Jana Maruny: „Opava je kvalitní tým, kluci tam jsou asi 4 roky pospolu. Souhru a kvalitu mají, jsou to velcí kluci, kteří mají rádi tvrdý hokej. Myslím si, že bude záležet na tom, abychom se nenechali vyprovokovat, budou mít nervy a to bude hrát pro nás. Pokud budeme bruslit, můžou se na nás vyfaulovat. Tuto sérii podle mě rozhodnou přesilovky.“

Slezan Opava vstupuje do play-off ze 7. pozice, ale jistotu postupu do play-off si zajistil až ve 40. kole, když vyhrál na ledě Poruby. Tento tým může v play-off jen překvapit, role favorita je na straně Azetu, navíc Opava už několik let za sebou nedokázala přejít přes první kolo. Toto vše však může Slezan brát jako svou výhodu, hráči mohou hrát uvolněně s pocitem, že nemají co ztratit, jen hodně získat.

Opavští dokázali v sezóně porazit i favority – doma Přerov, Prostějov, Vsetín i Karvinou a dokonce vyhráli dvakrát na Lapači, přičemž Vsetín doma prohrál jen pětkrát! Slezan dokázal potrápit i náš Azet, přestože ve čtyřech střetnutích získal pouze bod, hrál s Havířovem vyrovnané partie a prohrál maximálně rozdílem dvou branek.

Trenér Potěšil má v tom, co hrát proti Opavě, jasno: „Musíme jim vnutit náš způsob hry. Vstřelit jednu dvě branky a tím je donutit opustit hrát svou hru. Ale pokud bychom inkasovali jako první, tak to bude těžší. Z naší strany to tedy bude chtít soustředění, trpělivost a maximální nasazení od všech hráčů. Tedy to, co jsme předváděli zejména v našich posledních venkovních zápasech.“

Hodně důležité bude první utkání na domácím ledě, pokud se Azetu vydaří, může přinést potřebný klid a lehkost do dalších zápasů. Azet bude potřebovat podporu každého fanouška, přijďte proto do K&K Pneu Arény i VY! Play-off vypukne v sobotu 2.3. v 17:00. Před utkáním proběhne oficiální rozlučka s hráčskou kariérou Martina Potočného.

Sestavy z minulého zápasu

HC AZ Havířov 2010: Daneček L. - Prokop, Zientek L., Krisl , Hegegy, Zientek M., Rimmel, Hartmann - Haas, Říčka, Sztefek - Kolařík, Kanko, Najdek - Stránský, Daneček J., Maruna - Klimša, Pechanec, Bursík - Pavlas

HC Slezan Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Svoboda, Baďura.

POZOR! V prodeji bude bulletin pro play-off, kde budou články, rozhovory, statistiky základní části a mnoho dalšího, co nikde jinde nenajdete. Jako bonus bude bulletin obsahovat plakát A mužstva!

Důležité! Azet potřebuje podpořit i na ledě Opavy, AZ fans vypravují autobusy – hlásit se můžete do pátku 1.3. do 15:00 – více zde .