Havířov zajíždí na horký led Vsetína

24.01.2013 | Josef Nudera

Po středeční vybojované výhře nad Porubou bude Havířov chtít přivést body i ze Vsetína. Místní VHK je na domácím ledě silné, ale věřme, že se i se skutečností menšího hřiště Havířov popere a dokáže bodovat. Motivaci jednoznačně má, stále je potřeba bojovat o první místo tabulky. K zápasu nám přidal své postřehy i Honza Kolařík.

Dalším soupeřem Havířova bude Vsetín, tento tým je velice nevyzpytatelný, a to především na domácím ledě. Na ledě soupeřů se Vsetínu až zas tolik nedaří, ale když dojde na domácí bitvy, tak má Valašský hokejový klub většinou velkou výhodu, především ve velikosti hřiště. „Hokej ve Vsetíně je rychlejší, protože je to tam menší, ale máme kvalitní hráče a bruslařsky jsme na tom dobře. Nemělo by nám to dělat problém a jedeme tam vyhrát“ říká Jan Kolařík nejlépe střílející hráč AZ.

Havířov musel v poslední době řešit především své výkony,
které zůstávaly někdy za očekáváním. Nyní už se vše vrací na dobrou vlnu, která začala vybojovaným zápasem v Přerově a pokračuje posledním zápasem, kdy se podařilo Havířovu otočit nepříznivý vývoj utkání doma s Porubským TORAX. „První třetina se nám nepovedla, po chybách jsme prohrávali 0:2, ale od druhé třetiny jsme už měli převahu, chodili jsme do koncovky, nastřelili jsme tyče“ okomentoval poslední zápas lodivod AZetu Tomáš Potěšil, který ještě dodal, že je rád, že se opět ukázala vnitřní síla týmu, kdy se podařilo otočit utkání na svou stranu.

Z pohledu diváka, by se dalo namítat, že přesilové hry nejsou ideální, ale hráči se plně věnují nácviku a brzy se to jistě přenese do zápasů. Honza Kolařík si to uvědomuje a vyjádřil se k nim. „Přesilovkám se věnujeme vždy před zápasem, budeme je trénovat zítra (pátek), dostávají velký prostor poslední dobou a doufám, že se zlepšíme. Musíme to více cpát na bránu, hrajeme to hodně po rohách, někdy se tam ani nedostaneme. Ve Vsetíně je malé hřiště, musíme to tam dávat a jít do tlaku.“

Poslední utkání nedohrál Petr Prokop, ale jelikož už čtvrteční trénink absolvoval celý, tak se dá předpokládat, že bude pořádku, jinak by to byla podle slov trenéra Potěšila citelná ztráta. Do utkání by se mohl zapojit i Jan Maruna, který už dlouhou dobu nehraje, ale poctivě se věnuje přípravě. Trénuje s Áčkem, ale také s juniorkou, i přesto je jeho start nejistý. „ Honza by měl být fyzicky připraven, chtěl by hrát. Myslím si, že na malém hřišti bude hodně střetů, takže o tom ještě pouvažujeme“ doplnil lodivod AZ. V sestavě bude stále chybět Honza Daneček, Saša Hegegy a Robert Najdek.

Nyní už se pojďme věnovat našemu soupeři. Vsetín se pohybuje v tabulce na sedmé pozici, která je vzhledem k play-off a vyrovnanosti soutěže nejistá. V poslední době
VHK Vsetín
se ale Vsetínu daří. Ze sedmi zápasů se mu podařilo pětkrát bodovat, podlehl pouze Přerovu a Karviné. Doma Valaši většinou neprohrávají, ale nejsou neporazitelní, poslednímu týmu, který Na Lapači vyhrál, se to podařilo ve 32. kole Přerovu.

Valachům chybí v sestavě Marek Dubec, Martin Kubo ale také Jan Podešva. Náš soupeř se ale o branky bát nemusí, neproduktivnějším útočníkem je Daniel Vaněk (8+29) a střelecky nejvíce vyčnívá František Zúbek (23+11). Mezi obránci pravidelně přispívá především asistencemi Lukáš Vrba (5+13). Mezi třemi tyčemi to je ve Vsetíně vyrovnané, oba brankáři se o podíl zápasů rozdělili. Ve 21 zápasech nastoupil Lukáš Plšek (86,67%), v 16 případech to byl Petr Hromada (80,99%).

Havířovu se ve Vsetíně příliš nedaří, ale statistiky a minulost jsou jedna věc a aktuální rozpoložení a nový zápas věc druhá. „Chceme tam vyhrát, myslím si, že máme lepší mančaft, a když zahrajeme to, co umíme tak vyhrajeme. Vsetín má silný tým, víme, že ty výsledky nebyly v poslední době optimální, ale i tak tam jedeme vyhrát“ dokončil svoje postřehy k následujícímu utkání Jan Kolařík.

Když jsme se Honzy zeptali na to, jestli dá ve Vsetíně gól, tak nám jednoznačně odpověděl, že doufá, že jo. No, bude se jistě jednat o zajímavou bitvu, pokud nebudete na zimním stadionu ve Vsetíně přítomni, můžete opět sledovat klasický onlajn přenos, který připraví vsetínská redakce.

Sestavy z minulých zápasů:

AZ Havířov: Daneček L. – Prokop, Vydra, Krisl, Hartmann, Rimmel, Zientek M., Zientek L. – Sztefek, Haas, Stránský, Kanko, Pechanec, Kolařík, Bursík, Klimša, Říčka, Matějek, Pavlas.

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) - Žabčík, Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík, Hoďa, Bezuška - Zúbek, Mikšovský, Vítek, Hruška O., Vaněk, Brezáni, Holík, Kajaba, Šiafotdinov, Bajtek, Štrbík, Kývala.