VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov míří k derby na led Frýdku-Místku

07.12.2018 | Josef Nudera

Sobotní podvečer přinese zajímavé střetnutí v rámci CHANCE ligy. Naši hokejisté zajíždějí na led nedalekého Frýdku-Místku, aby bojovali o další důležité body do tabulky. S frýdecko-místeckým soupeřem má Havířov v posledních 6 zápasech 6 vítězství. Naposledy se radoval Havířov na domácím ledě v poměru 6:3. Zápas v hale Polárka startuje v 17 hodin.

CHANCE ligy pokračuje 32. kolem, ve které jako bylo zmíněno, dojde k dalšímu derby v této sezoně. Zápas proti sobě svede hráče Havířova a Frýdku-Místku.

HC Frýdek-Místek

Hokejisté Frýdku-Místku v posledních týdnech chytili slušnou formu. Do 19. kola to s tímto týmem nevypadalo v tabulce vůbec dobře a propast mezi osmičkou a jeho postavením byla velká. Následně, ale ze 12 utkání dokázali Frýdečtí vyhrát hned v 8 případech. V jednom ze zápasů, kde si připsali porážku padli až po nájezdech, nicméně bylo to na ledě Benátek nad Jizerou, což byla pro Frýdek jednoznačně ztráta.

Frýdek-Místek má pro havířovské fanoušky poměrně zajímavou sestavu. V brance chytá v posledních zápasech Lukáš Daneček. Obranné řady tuží Jiří Krisl, v útoku valí jednu nebezpečnou šanci za druhou David Klimša.

Nejlepším obránce kanadského bodování Frýdku je Jan Bartko s 10 body, následovaný Krislem, který připsal 6 kanadských bodů.

V útočných řadách se dělí o pozici nejvíce bodujícího hráče Rostislav Martynek s Davidem Kofroněm. Oba dokázali posbírat shodně 24 kanadských bodů.

Posledním utkání Frýdek-Místek prohrál. Na ledě Kladna padl 1:3.

Poslední zápas v číslech a ohlasech

HC Rytíři Kladno – HC Frýdek-Místek 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Zikmund (Redlich), 24. Jelínek (Hajný, Vildumetz), 52. Nash (Redlich) – 19. Christov (Mikulík, Hladoník). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Kreuzer, Horažďovský. Vyloučení: 8:8 + Kalus (FRM) 10 min. Využití: 0:0. Střely na branku: 31:34. Diváci: 3025.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Novotný, Rudovský – Hladonik, Mikulík, Christov – J. Kalus, Peterek, Klimša – Kuťák, Raška

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Já jsem se zápasem spokojen. Včera jsme měli těžké utkání v Kadani, přejížděli jsme sem a tady jsme byli celý den. Potom ke konci bylo vidět, že nám asi docházely síly. Musím ale klukům poděkovat, že to nezabalili a že bojovali až do konce proti takovému soupeři, jakým Kladno momentálně je. Za mě spokojenost. Škoda, že jsme nevyužili přesilovky 5 na 3. Pokud to neproměníme, tak můžeme s těmito soupeři jen těžko vyhrávat.“

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovu se v letošní sezoně příliš nedaří na domácím ledě. Více bodů přivezl tým Jiřího Režnara z venkovních kluzišť.

I přesto není forma Havířovských špatná. Po vítězství nad Třebíčí, ale přišlo zchlazení v podobě domácí prohry s Litoměřicemi. Havířov si vytvořil hodně šancí, ale nedokázal je využít. Litoměřice podržel především ve druhé třetině brankář Král, který se rozhodně nemohl nudit.

Havířov se v tabulce drží na 6. místě, pro tuto chvíli tak plní před sezonní cíl – postup do play-off. Na 6. místě dokázal posbírat 48 bodů. Na 5. Vsetín ztrácí AZ pouhý bod, na devátou Třebíč drží 6 bodový náskok.

Poslední zápas v číslech a ohlasech

AZ RESIDOMO Havířov – HC Stadion Litoměřice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. F. Seman (Rehuš, R. Veselý) – 20. Jícha (Przybyla, Smetana), 27. J. Kloz (M. Kadlec). Rozhodčí: Šutara, Obádal – Lukš, Konvička. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 987. Střely na branku: 35:14 (8:4, 17:7, 10:3). Blokované střely: 4:12. Vhazování: 31:17. Průběh zápasu: 1:0, 1:2.

AZ Residomo Havířov: Lukáš – Matai, Chroboček, Rutar, Dudek, Mrowiec, Bořuta – Rehuš, F. Seman (A), R. Veselý – L. Bednář, Haas (A), Maruna (C) – Kotala, Pořízek, Gřeš – Cihlář, O. Procházka, Macuh.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): „V zápase jsme sice měli velkou převahu, ale dali jsme jen jeden gól a na ten se vyhrát nedá. Naopak, po našich velkých šancích, přišla nějaká ta naše chyba, kterou soupeř potrestal. Bohužel tak to bývá. Branek celkově nedáváme mnoho, a to se ukázalo i dnes.“

Zápas můžete opět sledovat prostřednictvím serveru onlajny.com nebo si naladit na svých počítačích server hokejka.cz