Havířov chce potvrdit vítěznou šňůru v Kadani

10.11.2013 | Josef Nudera

Rychlík s názvem 1. hokejová liga dále upaluje kupředu a na Havířov čeká další utkání. Už v pondělí zajede AZet do Kadaně, kde bude chtít svému soupeři oplatit prohru z domácího ledu. Jedná se o třetí zápas během posledních šesti dní. Naši borci navíc drží sérii tří po sobě jdoucích vítězných zápasů. Přidají další výhru i na ledě Kadaně?

Co přineslo uplynulé kolo?

AZ Havířov – Havířov přivítal na svém domácím ledě Ústecké Lvi. Do zápasu měl AZet povedený vstup, ale nevyužíval velké šance, kdy celou řadu z nich zneškodnil brankář Dlouhý. Ústečtí se dostali do vedení 1:0, které jim vydrželo až do třetí periody. V něm nejprve vyrovnal na začátku poslední pasáže David Klimša a za nedlouho na to dostal AZet do vedení Miroslav Škumát.

Havířov si pak zkomplikoval situaci, když hrálo Ústí nad Labem dlouhou přesilovku pěti proti třem. „Díky zbytečným faulům jsme dovolili hostům v přesilovkách naše vedení ohrozit, ale díky bojovnosti jsme vedení udrželi“ zhodnotil závěr utkání trenér Jan Daneček.

SK Kadaň - Našemu soupeři se minulé kolo vůbec nepovedlo. Hned v úvodu utkání inkasovali, ale na tento verdikt ještě dokázala Kadaň reagovat. Šumperku se povedlo odskočit domácím o dvě branky, na což už reagovali pouze brankou v 54. minutě.

Kadaň se v průběhu utkání nechala často vylučovat, což Salith zužitkoval. „Hlavními příčinami naší porážky je to, že soupeř potrestal naše tři zbytečné fauly v útočném pásmu. To asi rozhodlo o zápase“ zamýšlel se nad příčinou porážky lodivod Karel Soudek.

Jaká je forma AZ Havířov a Kadaně?

Havířov si na přelomu října a listopadu pěstuje hodně zajímavou a výbornou formu. Vždyť Havířovští v posledních pěti zápasech dokázali ve čtyřech případech vyhrát. AZet vyhrál všechny důležité zápasy „o šest bodů“, což se projevilo i na tabulkovém postavení. Havířov poskočil na osmou příčku a stále má reálné naděje poskočit až k šestému místu.

Forma našeho pondělního soupeře se nyní nachází hodně dole. Sportovní klub vybojoval z posledních pěti zápasů pouhé 4 body. Farma extraligového Chomutova porazila pouze Havlíčkův Brod.

Při pohledu na tabulku po dvaceti odehraných kolech si můžeme opět všimnout, že se bude hrát o veledůležité body, tak jak to má Havířov v poslední době stále. Osmou pozici drží AZet právě před devátou Kadaní, se kterou má stejný bodový zisk 27 bodů. Havířov i Kadaň navíc ztrácí pouhý bod na šesté Litoměřice.

Novinky z havířovské kabiny

Na utkání do Kadaně neodcestuje Rostislav Marosz ani Ondrej Šedivý - oba vlivem zranění. K těmto dvěma se dopoledne před zápasem ještě přidali Jakub Šlahař, Martin Jakúbek a onemocněl David Roupec.

Do sestavy se navíc vrací po zranění Petr Kanko a hrát už bude i Daniel Graca, který se vrátil z kempu reprezentace do 19 let. S Áčkem odjede do Čech i Tomáš Matějek, který doplní kádr společně s Janem Divišem .

Představujeme kádr SK Kadaně

Na brankářském postu má nejvíce odchytaných zápasů Jan Strmeň, který stál mezi třemi tyčemi i při posledním měření sil v K&K PNEU Aréně. Mezi Chomutovem a Kadaní došlo k výměně brankářů, jak uvádí klubový web sportovního klubu, na nespecifikované období. Do kádru Pirátů přišel Matúš Kostúr, do farmářského týmu zamířil Milan Řehoř.

Mezi obránci zatím Kadaň nenašla žádného výrazného střelce či nahrávače. Bodový přísun zadních řad není ideální. S pěti kanadskými body je nejlepším bekem Martin Szakal, o bod horší je Martin Mazanec. Za zmínku stojí ještě Jakub Stehlík, který nasbíral tři kanadské body a z obránců má nejvíce vstřelených branek – dvě.

Na čele týmové produktivity se drží Jiří Charousek (9+7), který je navíc i hodně úspěšný ve statistice pravdy, drží číslo +8. Za tímto střelcem je v závěsu Roman Chlouba, který si připsal o pouhé dvě asistence méně.

Trenér SK Kadaně Karel Soudek se může spolehnout i na Petra Jíru (5+5) a Jaroslava Kůse (1+7).

Kde se bude hrát?

Kadaňský zimní stadion se nachází pět minut chůze z nádraží. Tento stánek už toho hodně zažil, což se pochopitelně promítlo i do interiéru.

Tribuny podélně, vedle ledové plochy, jsou rozděleny na 4 sektory. Sezení naleznete na východní a západní straně tribuny. Pokud ale chcete u hokeje stát, stačí zajít na jižní nebo severní část. Domácí kotel je umístěn za trestnými lavicemi. Hostující fanoušci obvykle chodí za svou střídačku.

Pokud zamíříte na zápas osobně, tak si nachystejte 50 Kč na vstupné. Pro důchodce je vstupné za 25 Kč.

Jak vypadalo poslední měření sil AZetu s Kadaní?

Poslední vzájemné utkání se datuje do osmého kola. Tam Havířov představil domácímu publiku posily v podobě Davida Roupce, Ondreje Šedivého a Erika Němce. Do utkání zasáhl i Michael Kolarz, který zařídil AZetu jedinou branku večera. Na toto přesné zakončení reagovali hosté dvěma brankami ve druhé třetině. I když si pak Havířov vytvořil velký tlak, tak už Strmeně nepřekonal. Na střídačce byl navíc přítomen jako brankář číslo dvě Michal Gleich, což se bude nyní opět opakovat. Nyní bude zaskakovat za Petra Matouška.

On-line přenos

Pokud se nevypravíte do Kadaně osobně, tak můžete sledovat on-line přenos, který bude připravovat redakce SK Kadaně.

Utkání AZ Havířov – SK Kadaň, od 17:30 opět na onlajny.com

Sestavy z minulého kola

AZ Havířov: L. Daneček (Gleich) – Bezuška, Vosátko "A", Roupec, Krisl "C", Koma, Klimíček, P. Rimmel – Sztefek, Němec, Klimša – J. Daneček, Šlahař, Jakúbek – Říčka, Šedivý, Maruna "A" – Škumát, Haas, M. Rimmel

SK Kadaň: Řehoř (Strmeň) – Trefný, Stehlík, Szakal, Dobrovolný, Mazanec, Kopáč, Opalek – Gajovský, Charousek, Ton – Jíra, Kůs, Hromas – Hammerbauer, Lehnert, Hlava – Novák L., Hanták, Chlouba