Havířov – Karviná: třetí část finálového souboje je zde

12.03.2012 | Tomáš Vlček

Finálová série play-off východní skupiny druhé ligy v úterý vstupuje do svého třetího dějství. Po pátečním uragánovském představení AZetu a výhře 8:1, se v neděli naopak radovali Karvinští, byť jejich domácí výhra 3:2 byla hodně, hodně vybojovaná a těsná. Za stavu 1:1 na zápasy se tedy nyní rozhodne, kdo dostane možnost mečbolu a kdo se naopak ocitne na hraně porážky v celé sérii. Zápas začíná tradičních 18:00.

Dosavadní dva zápasy ukázaly, že v lepší formě se do play-off dostali zřejmě hráči AZetu. Ale zatímco v prvním duelu na ledě „létali“ a Karvinským, až na krátký úsek hry, nedali šanci, ve druhém už jim poněkud zvlhl střelecký prach, a i když se za svůj výkon rozhodně nemuseli stydět, na výhru to tentokrát nestačilo.

Nic už na tom nemění ani fakt, že příležitostí vstřelit více než dvě branky, a možná i zápas vyhrát, bylo během zápasu dosti. A to že Honza Maruna trefil v poslední minutě tyčku? Ano můžeme si nad tím stýskat, ale historie se na to ptát nebude, a musíme brát jako fakt, že tentokrát se asi pověstné štěstíčko otočilo k AZetu zády.

Co bude dále? Nic jiného než zase „nakopnout mašinu“ a rvát se o další vítězství nepřipadá v úvahu. Ostatně z kabiny to zaznělo jasně: “Chceme finále vyhrát!“. Takže můžeme čekat, že toto předsevzetí budou chtít Havířováci maximálně naplnit v podobě druhé výhry v sérii.

To Karviná po pátečním debaklu prokázala jak zkušené má mužstvo i realizační tým. Hráči se rychle otřepali a opět předváděli své kvality. Co jiného by se také dalo od tak zkušených borců čekat? Že se po jedné, byť vysoké porážce složí? To mohl čekat jen hokejový „neználek“ a také se to potvrdilo.

Jak už bylo zmíněno, úterní třetí zápas série ještě sice není rozhodující, ale má velkou důležitost. Tým, který se po jeho skončení bude radovat, bude totiž zároveň výrazně blíže k celkovému vítězství. Pojďme tedy udělat vše pro to, aby to byl AZet, kdo se do této pozice posune. Pojďme hnát naše borce do útoku i podporovat je v chvílích kdy budou pod tlakem. Zkrátka pojďme…AZ do toho!!!

Sestavy týmů v posledním zápase:

HC Karviná: Iláš (Žídek) - Javín, Sznapka, Hegegy, Štefanka, Galvas, Urbánek, Tomis - Mikšan, Moravec, Samiec, Luka, Ivan Studený, Novák, Blatoň, Holuša, Ciupa, Rosůlek, Štubňa, Orság.

AZ Havířov: Daneček L. (Vrba) - Krisl, Rimmel, Vydra, Zientek M., Machálek, Balčík, Zientek L. - Daneček J., Říčka, Potočný, Sztefek, Pechanec, Maruna, Klimša, Pavlas, Kraft, Brezani, Stránský.

Výsledky dalších finálových sérií ve II. lize:

Skupina západ:
Klášterec nad Ohří – Děčín 1:1 (5:4n, 3:5)

Skupina střed:
HC Hodonín – Technika Brno 1:1 (5:4p, 2:3)