VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

HC Zubr Přerov - to je sobotní soupeř AZetu

10.01.2020 | Jan Kudělka

V sobotu 11.1. se uskuteční v pořádí již 40. kolo letošního ročníku Chance ligy. V jeho rámci přivítají hokejisté AZetu Havířov tým Přerova. Půjde o velmi důležitý souboj pro oba celky, protože oba týmy budou chtít získat plný počet bodů, aby si vybudovali co nejlepší umístění v tabulce před vyřazovacími boji zvanými play-off. Oba týmy se proti sobě utkali v tomto ročníku Chance ligy celkem třikrát, z toho se dvakrát radoval náš zítřejší soupeř. Jednou dokázali vyhrát naši hokejisté. Povede se zítra AZetu srovnat bilanci této minisérie mezi oběma celky? To se dozvíme už v sobotu 11.1. od 17:00.

HC Zubr Přerov – 3. místo, 70 bodů

Letošní ročník Chance ligy jen dokazuje, jak jsou týmy silné a vyrovnané a že žádny bod není nikde zadarmo. Jedním z důkazů skvěle hrajících mužstev je i náš zítřejší soupeř HC Zubr Přerov. Ten se po odehraných 39. kolech nachází na skvělém třetím místě s úctyhodnými 70 body na svém kontě. Na záda mu však zblízka dýchají celky Vsetína, Litoměřic a AZetu Havířov. Dokáží Zubři udržet svou pozici, nebo se přemístí na jinou příčku tabulky?

Přerovské třetí místo v tabulce, na kterém se momentálně nachází, je zasloužené. V letošní sezóně přerovští Zubři od úočátku předváděli nejen na domácím ledě, ale také samozřejmě na stadiónech svých soupeřů výborné výkony, a získávali tak zasloužené body do tabulky. Ve skupině o pořadí v play-off se jim však už tak bodově ani výslekově nedaří. Po odehraných 9 kolech v této části, si připsali přerovští jen 9 bodů na své konto a to po výhrách nad Porubou, Slavií a Litoměřicemi. Proti ostatním soupeřům, se kterými se utkali, se jim žádný bod získat nepodařilo. V posledním utkání podlehli ve středu doma suveréně vedoucímu Motoru jen těsně 4:5.

Sestava Přerova z posledního zápasu:

Klimeš – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Forman, Šnajnar – T. Doležal, Hejcman, Navrátil – Moučka, Berger, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Dvořák, Kočica – Hradil.

Trenér Přerovanů Vladimír Kočara hodnotil utkání takto: „Na začátku jsme neproměnili tři přesilovky, soupeř pak měl dvě a využil je. Cením si toho, že jsme se dokázali dostat do zápasu. Výborně nám vyšel začátek druhé třetiny. Bohužel jsme se nevyvarovali drobných chyb, které Motor potrestal. Po delší době jsme doma vstřelili čtyři góly a sahali po bodech. Abychom si je však mohli odnést, museli bychom hrát bez chyb.“

AZ RESIDOMO Havířov 6. místo, 67 bodů

AZ se po menším zaváhaní s Č. Budějovicemi vrátil v posledním kole zpět na vítěznou vlnu. V minulém kole zavítali havířovští do hlavního města České republiky, kde se utkali a dokázali zvítězit nad sešívanou Slavií 6:4. AZet v části vítězů působí hodně sympaticky. Po odehraných 9 kolech v této skupině, si na své konto připsal už 18 bodů! Tedy dvakrát více než zítřejší soupeř Přerov. Na naše hokejisty dokázaly jen dvakrát vyzrát České Budějovice a v prodloužení podlehli havířovští hokejisté také Vsetínu. A jak dopadne zítřejší duel? Dokáží naši hokejisté navázat na výhru nad Slavií. To se dozvíme už zítra!

Sestava Havířova z posledního zápasu proti Slavii:

Stezka – Mrowiec, Kachyňa, Nepokoj, T. Černý, Ševěček, Chroboček, Zdeněk – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Toman, Werbik, L. Bednář – Doktor, E. Němec, Dvořák – Pawliczek, Cihlář, Fridrich.

Trenér Jiří Režnar hodnotil utkání takto: „My jsme vstoupili dobře do zápasu a rychle jsme vedli. Nabádali jsme hráče, že Slavia hraje rychle dopředu, aby ji nenechali rozjíždět se. V první třetině se nám to dařilo, pak jsme ale už tolik nedrželi nastavený plán. Hrálo se hodně otevřeně a padlo poměrně hodně gólů, což by se úplně stávat nemělo. My jsme to nakonec v závěru zvládli, za tři body jsme rádi.“

Před zápasem s Přerovem Patrik Rimmel (manažer AZ RESIDOMO Havířov) hlásí: „Oba týmy hraji dobře a boduji. Pokud chceme uspět, musíme mít pořádek hlavně v defenzívě. Z marodky se nám vrací někteří hráči.“

Vzájemné zápasy

Oba celky proti sobě odehrály v letošním ročníku Chance ligy dohromady 3 zápasy. Jak první na sebe narazily v rámci 14. kola, kdy se z výhry radovali přerovští po výhře 4:2 a AZet tak odjel domů s prázdnou. Další vzájemný zápas byl naplánován na 4.12. na ledě havířovské GASCONTROL Arény. I zde ale přerovští dokázali po těsné výhře 1:2 získat plný počet bodů. Do třetice se opět duel odehrál jako vzájemném prvním zápase mezi oběma celky na ledě Přerova. A konečně se zadařilo i AZetu! Po kvalitně odehraném zápase si naši hokejisté přivezli plný počet bodů za vítězství 1:3.

Utkání AZetu s Přerovem vypukne v sobotu 11.1. od 17:00 pod střechou havířovské GASCONTROL Arény. Tak určitě doražte naše borce povzbudit! Ze zápasu bude také připraven tradiční onlajn přenos.

Statistické srovnání týmů:

Havířov - Přerov
11. 1. 2020, 17:00

6. místo, 67 bodů, 105:93
UMÍSTĚNÍ V TABULCE
3. místo, 70 bodů, 105:84
V, P, V, V, V
FORMA
P, V ,P, V, P
Slavia - Havířov 4:6
POSLEDNÍ ZÁPAS
Přerov - Č.Budějovice 4:5