Druháci vybojovali pěkné druhé místo na Aprílovém turnaji v Porubě

04.04.2017 | Tomáš Vlček

Hokejisté druhé třídy (ročník 2009) se v sobotu 1. 4. 2017 zúčastnili kvalitně obsazeného Aprílového turnaje v minihokeji v Ostravě - Porubě. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupin.

Skupina A: HC RT Torax Poruba, HC Horácká Slavia Třebíč, HC Nový Jičín, Jestřábi Prostějov

Skupina B: AZ Havířov, HC Pardubice, HC Zubr Přerov, HC Lokomotiva Česká Třebová

Základní skupinou prošli havířovští kluci bez ztráty bodu, když postupně porazili všechn své soupeře.

AZ - PŘEROV 7:3

AZ - ČESKÁ TŘEBOVÁ 7:4

AZ - PARDUBICE 9:6

Postoupili tak do finále, v němž se utkali s vítězem skupiny A, domácí Porubou. AZ ve finále bojoval do posledního dechu, ale na vítězství už to bohužel nestačilo.

Finále: AZ - PORUBA 3:6

I tak předvedli kluci týmového ducha, bojovnost a příkladnou obětavost, za což jim patří velký díky a pochvala.

Sestava HC AZ Havířov: Ftáček, Šlajs - Giecek, Kaleta Š., Kaleta M., Adámek, Jarolím, Bjaček, Seman, Kopčaj, Michalík, Zielinski, Bystroň, Potěšil, Gebauer.

Pořadatelé zpestřili program i dovednostními soutěže. Ty se konaly v závodě na jedno kolo, slalomu s kotoučem a obratnostní dráhy. V závodě na jedno kolo vyhrál náš borec Artur Adámek. Neztratili se ani kluci ve slalomu a obratnostní dráze. I oni obsadili přední příčky.

Turnaj byl rozlučkou týmu s trenérem Luďkem Jarolímem. „Příští rok třídu přebírá nový trenér. Jsem moc rád, že jsem se mohl s klukama rozloučit tímto úspěšným turnajem," hlásí trenér Jarolím.

Za poskytuté podklady a fotografie děkujeme trenéru Luďkovi Jarolímovi.