Dorostenci dotáhli třígólové manko, v prodloužení se ale radoval soupeř

Klára Bártková | 05.10.2024

Havířovští dorostenci v sobotu zajížděli do Humpolce, aby na tamním zimním stadionu vyzvali Havlíčkův Brod. Domácí měli drtivou část zápasu převahu a vytvořili si solidní vedení 3:0, nicméně AZet v poslední desetiminutovce během pěti minut skóre vyrovnal a muselo se jít do prodloužení, ve kterém po čtyřiceti vteřinách rozhodl o výhře domácích havlíčkobrodský Čech.

Liga dorostu - 5.kolo so 5.10.12:00
HC Rebel Havlíčkův Brod - AZ Havířov
4:3p
(1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Vaněček (Makovec, Brožek), 30. Čapek (Makovec), 43. Forst (Houfek), 61. Čech (Makovec, Čapek) – 51. Burjetka (Janošek, Przeczek), 54. Kajzar (Jarolím), 56. Burjetka (Janošek). Rozhodčí: Jakub Karpíšek, David Holub. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh zápasu: 3:0, 3:3, 4:3.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Petr – Choutka, Goodwin, Mečiar, Trnka, Rasocha – Houfek, Rauš, Suchý, Machota, Lorenc, Čapek (C), Brožek (A), Makovec, Forst, Vaněček, Čech (A)
AZ Havířov: Kozel – Holáň, Przeczek, Burjetka, Kopčaj, Bystroň (C), Cymorek, Barteczek – Pečonka, Bolek (A), Kajzar (A), Janošek, Kolebáč, Noworyta, Jarolím, Bajnar, Czerný, Michalík

Dorostenci AZetu si po dvou porážkách chtěli spravit chuť a připsat si plný počet bodů za vítězství, jenže nenakročili k tomu dobře. Po první třetině sice na světelné tabuli svítilo jen těsné vedení domácích 1:0, o které se postaral havlíčkobrodský útočník Dominik Vaněček.

Nicméně když Bruslaři i v následujících dvou třetinách přidali po jedné brance, zdálo se, že zápas mají pod kontrolou. V polovině hrací doby zvyšoval na 2:0 kapitán domácího celku Marek Čapek, v závěrečné periodě pak na 3:0 dával Jiří Forst.

Havířovští se ale nevzdali a ve třetí třetině stav utkání během chvilinky vyrovnali. Nejdříve domácího brankáře překonal Lukáš Burjetka3:1. Na něj o pár minut později navázal přesnou trefou David Kajzar3:2 a v čase 55:36 vyrovnal na 3:3 střelec první havířovské branky Lukáš Burjetka.

Rozhodující branka už v základní hrací době nepadla, a tak následovalo prodloužení. Z něj vyšli šťastněji domácí, neboť za záda Kozla přesně zamířil Oliver Čech4:3pp.