VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Domácí trojboj pokračuje, přijedou Litoměřice

22.11.2016 | Jozef Valenčík

Přesnou polovinu soutěžních utkání již mají za sebou hokejisté ve WSM lize a tak se ve středu 23. listopadu rozběhne 27. kolo soutěže. V tom AZ Havířov přivítá na svém ledě Litoměřice, které hostil také v úplně prvním zápase tohoto ročníku. Utkání má plánováno úvodní buly na 18:00.

U Kališníků střídavě oblačno

Náš nejbližší soupeř v posledních třech zápasech střídá vítězství s porážkami a to se vždy utkal se soupeři sobě rovnými. V posledním zápase se Kališníkům podařilo uzmout tři body na vlastním ledě, když Kadaň porazili přesvědčivě 4:0. Ráz utkání dala branka hned ve 2. minutě zápasu, svatyniLitoměřic navíc začaroval Pavelka, který pochytal všech 28 pokusů soupeře.

HC Stadion Litoměřice – SK Kadaň 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Rubeš (Pletka, Švagrovský), 18. Jaroslav Kalla (Jebavý), 27. Nedvídek (Paločko, Jaroslav Kalla), 33. Valášek (Nedvídek). Rozhodčí: Bejček – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1060. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.

Sestava Litoměřic v posledním:

Pavelka - Šulc, Jebavý, Pavlas, Smetana, Piegl, Bažant, Bílek - Pletka, Rubeš, Švagrovský - Paločko, Nedvídek, Kalla - Valášek, Hanták, Ondráček - Procházka O., Pilař, Miškář

Jaroslav Pavelka je velkou oporou Litoměřic v celé sezóně, jeho bilance 1,90 inkasovaného gólu na zápas ho řadí v této statistice na post čtvrtého nejlepšího brankáře WSM ligy. Ve statistice úspěšnosti zákroku je brankář se zkušenostmi z extraligy (letos za Hradec Králové odchytal dva zápasy) dokonce na třetí příčce s číslem 94,14 %.

V obranné fázi si musejí svěřenci trenéra Janečka dávat pozor především na Jaroslava Kallu, který co by lídr litoměřického bodování dosáhl ve 26 zápasech (nechyběl tedy ani v jednom utkání!) na 15 bodů (4+11). Co se střeleckého bodování týče, tak zde je nejúspěšnějším Kališníkem Václav Pletka s pěti góly.

AZ bral s Benátkami jen bod

Jak jsme již předeslali v anotaci dnešního preview, tak hokejisté AZ započali v minulém týdnu domácí trojzápas, ve kterém jako první přivítali Benátky nad Jizerou. Pohledné utkání, ve kterém měl Havířov jednoznačně více ze hry dospělo do prodloužení a v tom se nakonec radovali hosté.

Trenér Janeček utkání ale musel hodnotit pozitivně: Ačkoliv je pro nás dvoubodová ztráta těžká, protože jsme dnes chtěli vyhrát za tři body, tak musím být, pro někoho možná nečekaně, pozitivní co se týče naší hry. My jsme byli lepším týmem, kromě nějaké pasáže ve druhé třetině, kde si na nás hráči Benátek chytře počíhali. Nicméně rozhodují góly a koncovka, v té jsme byli nešikovní.

AZ Havířov - Benátky nad Jizerou 2:3p (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Gřeš (Štumpf, Krisl), 56. Gřeš (Krisl, Štumpf) – 36. Pyrochta (Bittner), 47. Ďurač (Kočí, Bittner), 63. Volf. Rozhodčí: Přikryl – Měkýš, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1777. Střely na branku: 53:23 (13:3, 18:12, 20:6, 2:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Sestava AZ Havířov v posledním zápase:

AZ Havířov: M. Laco – Petran, L. Doudera, Krisl, Lenďák, Škůrek, Korím – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Štumpf – Sztefek, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Kotala.

AZ malinko trápí zranění hráči, jejich počet je aktuálně na čísle šest. Kromě útočníka Lukáše Anděla a brankáře Kamila Šimečka se jedná o čtyři obránce a to Daniela Semana, Davida Bahounka, Martina Lenďáka a Karola Koríma. Asistent trenéra a současně manažer klubu Patrik Rimmel k této situaci dodává: „Marodka zůstává stejná, o konkrétní podobě sestavy se rozhodne v den zápasu ráno dle stávajícího stavu hráčů.“

Před samotným utkáním také burcuje a dodává, že nic jiného než výhru AZ z utkání nebere: „Zítřejší zápas musíme v každém případě zvládnout za tři body.“ Vzhledem k tomu, že se jedná o první zápas druhé poloviny soutěže, tak by se měl domácí tým svým fanouškům poprvé představit ve světlé sadě dresů, kterou prozatím oblékal pouze na ledě soupeřů.

AZ by měl obléci světlou sadu dresů

Vzájemné zápasy vždy pro domácí

Již dvakrát se v letošní sezóně proti sobě oba celky postavily a dvakrát z toho byla výhra domácího týmu. V prvním kole AZ o své výhře rozhodl ve třetí třetině, v následné odvetě v kole čtrnáctém slavily Litoměřice doma 3:1.

1. kolo AZ Havířov - Litoměřice 4:1

14. kolo Litoměřice - AZ Havířov 3:1

Infografika

Bude tedy i do třetice platit pravidlo Můj dům – můj hrad nebo se Litoměřicím podaří na ledě K&K PNEU Arény bodovat? To můžete sledovat osobně přímo na zimním stadionu v Havířově případně prostřednictvím textového přenosu na onlajny.com

Ostatní zápasy WSM ligy:

17:30 HC Dukla Jihlava – LHK Jestřábi Prostějov
17:30 HC Most – Hokej Ústí nad Labem
18:00 Rytíři Kladno – HC Benátky nad Jizerou
18:00 HC Slavia Praha – ČEZ Motor České Budějovice
18:00 HC ZUBR Přerov – SK Horácká Slavia Třebíč
18:00 SK Trhači Kadaň – HC Frýdek-Místek (pátek 25.11.)