Dohraje se středeční utkání v Kopřivnici?

před 3 dny | Lukáš Jandora

"Proč by se nemělo dohrát?", ptají se možná někteří, kteří si přečetli nadpis dnešního článku. Vězte, že letní přípravné utkání právě v Kopřivnici bylo plné emocí, plné osobních soubojů, plné drobných šarvátek, nějakých 80 vteřin před koncem, když se schylovalo k velké potyčce, jej rozhodčí raději předčasně ukončil. Budou to mít hráči obou mančaftů v hlavách? Nebo je tato letní bouřka už dávno zapomenuta?

AZet je ve velkém laufu. 7 zápasů, 7 vítězství, za poslední 4 duely jen dvě obdržené branky. Tým je na koni, věří si, má sebevědomí... Spokojený může být i trenér Marek Pavlačka, který si sobotní výhru v poměru 7:1 proti Opavě pochvaloval... "Chtěli jsme navázat na zodpovědnou třetí třetinu z Hodonína, být hodně aktivní a bojovat o další body do tabulky. První dvě třetiny se nám to dařilo plnit do puntíku, kdy jsme se drželi hodně na kotouči, nedávali soupeři moc prostor, dostávali se do gólových šancí, které jsme postupně proměňovali a po druhé třetině šli do šaten s pětigólovým náskokem. Vstup do třetí třetiny byl z naší strany trochu vlažnější, ale zhruba po pěti minutách jsme se vrátili zpátky ke své hře, přidali další dva góly a zaslouženě dotáhli zápas do vítězného konce..."

V sobotu nehrál nemocný David Chroboček, který vede týmové statistiky v kolonce +/- bodů, uvidíme, zda drobnou virózu překonal. Zápas proti Opavě nedohrál Ondřej Ševčík, je proto otázkou, zda pro utkání středeční bude fit.

Šimonů – Kunc, Michálek, Hrachovský, Ščurek, Valenta, Ševčík, Tomiga – Antoníček, Tomi, Klimša - Bednář, Šuhaj, Franek - Middleton, Pindel, Konečný - Apolenář, Haas, Pavlík

Zápas může mít zvláštní náboj pro třiadvacetiletého Vojtu Pindela, který loni v dresu Kopřivnice zaznamenal parádních 53 kanadských bodů. Je v kopřivnickém kádru někdo, s kým je stále dobrý kamarád, s kým si třeba po zápase nebo před ním napíše? "Jasně, ale nerad bych na někoho zapomněl, hrál jsem v Kopřivnici tři sezóny a je hodně kluků, se kterými jsem docela často v kontaktu", říká bezmála 190 cm vysoký odchovanec frýdecko-místeckého hokeje.

Jak moc sleduje letošní výsledky svého bývalého týmu? Je pro něj překvapením, jak je letos Kopřivnice dole? "Výsledky Kopřivnice sleduju hodně a samozřejmě mě mrzí, že se klukům vstup do sezóny nepodařil. Přeju jim a věřím, že (až) od sobotního zápasu budou stoupat tabulkou nahoru."

Závěrem jsme se museli zeptat na to výše zmíněné letní utkání, v něm jsme v Kopru vyhráli 7:2, ale až do 40. minuty to bylo jen 1:1. Jsou nějaké okamžiky, které si z toho zápasu náš forvard ještě pamatuje? Které pro ten zápas byly třeba charakteristické? "Pamatuju si, že jsme první dvě třetiny neproměnili spoustu šanci, trápili se v koncovce a pak nám to tam konečně napadalo ve třetí části. Zápasy s Kopřivnicí jsou vždycky dost vyhrocené, plné osobních soubojů, hodně se to dohrává. A právě naposledy to vyústilo v bitku Ščury a hodně vyostřený konec, zápas se nakonec předčasně ukončil."

Kopřivnici odešla řada kvalitních hráčů, letos jí to nejde. 7 zápasů, 6 porážek, pouze jedna domácí výhra proti Velkému Meziříčí, v součtu je to zatím předposlední místo, jen o skóre před hokejisty z Velkého Meziříčí. Kopřivničané doma podlehli třeba i Žďáru nad Sázavou či Technice Brno, v sobotu, ve svém posledním utkání, prohráli 6:3 na ledě Znojma. "Zase nedokázali být trpěliví. Bohužel jsme opět prohrávali po individuálních chybách, podařilo se nám pak přiblížit na rozdíl jediné branky díky početní výhodě a následně i nevýhodě. Právě Indrstova branka v oslabeni, si myslím, kluky nakopla a mohlo to být ještě zajímavé. Bohužel disciplína na ledě v podobě trpělivé hry odzadu nám je zatím stále cizí, otevíráme prostor příliš brzo a pak to vypadá jako v sobotu - tři rychlé branky a je po zápase. Kluci dřou na trénincích, můžeme vše trénovat jak chceme, ale pak přijde ostrý zápas a zbytečně rychle se zbavujeme puků, abychom snad něco nezkazili. Zbytečně pak nabízíme soupeřům gólové šance", nechal se po již zmíněné poslední porážce slyšet trenér Josef Doboš.

D. Bartošák (34. Kubáň) – Marek, Mošnička, Petrek, R. Bartošák, Kyjanka, Kelnar, P. Zeman – Siekierka, Fojtík, Sluštík, Kubík, Indrst, Suchý, Jurek, Pargač, Mach

Při letním přípravném utkání v Kopřivnici dostal příležitost v bráně Darek Bartošák, bratr Patrika Bartošáka, někdejší gólmanské opory Třince či české reprezentace. Darka jsme se zeptali na podobnou věc jako Vojty Pindela. V čem je v Kopřivnici problém? A opět narážíme na velmi nedobré postavení týmu v tabulce... "Já si myslím, že problém je jak v naší neuspořádané hře, tak i ve chvilkových výpadcích koncentrace a soustředěnosti. Musíme začít táhnout za jeden provaz a ne, aby každý hrál svůj hokej", říká trochu přísně klučina, který prošel vítkovickou mládeží, v jednom týmu ostravské juniorky se potkal třeba s Jirkou Tvrdým.

Zmínili jsme, že v létě si proti AZetu zachytal přípravu. Má ten zápas v hlavě? Pamatuje si z něj něco, co mu třeba pomůže směrem ke středě? "Samozřejmě, že ten zápas v hlavě mám. Havířov je kvalitní soupeř s velkými ambicemi. Musíme hrát rychlý, jednoduchý a agresívní hokej. Co se gólmanů týče, myslím si, že musíme dobře číst jejich systém, být všude včas a dostatečně rychle..."

Pro Kopřivnici, která se potřebuje chytit, ať už herně či, a to hlavně, výsledkově, nejsme ideální soupeř pro sběr bodů. Uvidíme, s čím na nás domácí vyrukují, nabízí se, že naši hráči nastoupí s podobnou hrou, která jim nese ovoce, díky které se hřejí na výsluní, na prvním místě v tabulce. Potvrdíme formu, pohodu a velké sebevědomí a dovezeme z města automobilů Tatra další tři body?

Utkání na kopřivnickém zimáku, v jehož útrobách si jedlíci mohou dát třeba párky v rohlíku, na tácek či lehce podprůměrnou klobásu, začíná ve středu v 18:00. Pokud na párky nebudete mít zrovna ve středu chuť a na utkání se nevypravíte, bude pro vás připraven tradiční textový přenos na webu onlajny.com