Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Do síně slávy vstoupily další tři osobnosti

22.11.2012 | Tisková zpráva

Další tři nové členy má od středečního večera Síň slávy havířovského hokeje. Před reprízou loňského finále mezi AZ Havířov a Karvinou se této pocty dostalo Františku Procházkovi, Františku Slezákovi a Miroslavu Kusému.

Potemnělá hala a dlouhotrvající potlesk více než dvou tisícovek diváků přivítal do Síně slávy havířovského hokeje tři nové členy.

V předprogramu druholigového derby se této pocty dostalo i reprezentačnímu obránci z přelomu osmdesátých a devadesátých let Františku Procházkovi. Ceněný univerzál začínal s hokejem v Havířově, ovšem všeobecný respekt si vydobyl svým angažmá v Litvínově, kam přestoupil už v dorosteneckém věku. Pod Krušnými horami se později i usadil a s Litvínovem, kde si zahrál s takovými jmény jako Ivan Hlinka, Vladimír Růžička nebo Petr Rosol, získal později i dvě ligová stříbra.

František Procházka se jako jeden z mála havířovských odchovanců probojoval i do reprezentace. Na světových šampionátech vybojoval tři bronzové medaile a stejný cenný kov si přivezl i z olympijských her v Albertville. Bohužel letos v dubnu odešel v pouhých padesáti letech do hokejového nebe. I proto za něj pamětní dres převzala v havířovské K&K pneu Aréně sestra Věra, „František by byl moc spokojený. Určitě by poděkoval, že tady mohl začínat. V Havířově dostal dobrý základ, díky kterému se dostal později do reprezentace.“

Aplausu zaplněných tribun se dočkal in memoriam také František Slezák, který se v mnoha funkcích zahrnujících hlasatele, zapisovatele nebo funkcionáře pohyboval v havířovském hokeji víc než 40 let.

Vrcholem inauguračního podvečera se stalo uvedení do Síně slávy Miroslava Kusého. Současný šéftrenér přípravky si status klubové legendy vydobyl deseti odehranými sezónami v dresu Havířova v osmdesátých a devadesátých letech. Během nich se proslavil jako střelec a jeho význam snad nejlépe vystihuje tehdejší pokřik fanoušků „Miro Kusý dá tři kusy!“

„Přiznám se, že jsem dopředu trochu tušil, co nás čeká, ale přesto mě reakce fanoušků dostala. Opravdu mě dojalo, že si vzpomněli. Vždyť s hráčskou kariérou jsem tady v Havířově skončil před dlouhými dvaceti lety,“ líčil své dojmy Miroslav Kusý, kterému se dostalo ještě jednoho mimořádného ocenění.

Stal se vůbec prvním hráčem ve víc než osmdesátileté hokejové historii Havířova, jehož dres byl také slavnostně vyvěšen ke stropu haly. „Chtěli jsme jen ukázat, co pro celý klub Mirek a jeho mimořádný přínos znamená. Jeho číslo 17 už nikdo v AZetu Havířov používat nebude,“ uzavírá hrající manažer klubu Martin Potočný.

Síň slávy havířovského hokeje má tak po středečním večeru dvaadvacet členů. V nejbližší době přineseme na našem webu portréty všech tří nových členů.