Do Poruby pro mečbol!

13.03.2013 | David Motloch

Úvodní semifinálový duel s Porubou nabídl přesně to, co se očekávalo - bojovný hokej, málo branek a dramatický závěr. Nakonec jej urval domácí AZet, který už tak ve čtvrtek bude mít možnost bojovat o první mečbol celé série. Zápas startuje na ledě Poruby ve čtvrtek 14.3. od 18 hodin!

Výhoda domácího prostředí se začíná v play-off ukazovat jako velká zbraň, Havířov totiž ani napotřetí před svými fanoušky nezaváhal a získal důležitý první bod v semifinálové sérii. Jak už je pro vyřazovací část sezóny zvykem, bylo to opět po velkém boji. Po bezbrankové první třetině Havířov zlepšil tlak v útočném pásmu a rychle se ujal vedení 2:0, když náskok po střele Kolaříka navyšoval v přesilovce Petr Prokop. Hosté už pak pouze korigovali trefou Sedláře.

Všechny tři branky se vešly do druhé třetiny, více jich už diváci neviděli. Potvrzuje se tak fakt, že AZet v play-off klade důraz na obranu a ve vzájemných zápasech s Porubou příliš branek nepadá. "Za pozitivní efekt považuji, že jsme v posledních třech zápasech inkasovali pouze tři branky, což je velká zásluha Lukáše Danečka, ale ty mezery v obraně tam pořád máme. Pokud je neodstraníme, může se stát, že v zápase dostaneme 3-4 branky a budeme muset dotahovat," vidí možnou slabinu trenér Tomáš Potěšil.

Jednu z ústředních postav Azetu - Petra Kanka, si porubští hráči začínají bedlivě hlídat

Rozhodujícím faktorem nadcházejícího zápasu by se, jako již tradičně, mohly stát přesilové hry. Tým s lepším provedením početní výhody bude mít v utkání velkou výhodu. Ta se ještě zdvojnásobuje, protože do semifinálových bojů vůbec poprvé v historii 2. ligy zasahují hned dva hlavní rozhodčí. "Oba sudí pískali všechny fauly, metr měli sice stejný pro obě strany, ale hokej tím podle mého názoru trochu utrpěl," nechal se slyšet bývalý extraligový hráč a nynější trenér Poruby Tomáš Sršeň.

Právě tento muž zřejmě bedlivě sledoval sérii mezi Havířovem a Opavou, ve které se jako klíčový hráč ukázal Petr Kanko. A byl to právě hokejista s devítkou na zádech, kterému se hosté častokrát snažili dostat pod kůži. Z týmu Poruby sice po celý zápas nikdo herně nevyčníval, ale v play-off je síla týmu hlavní zbraní. Podobný průběh, jako v prvním zápase v Havířově, očekává v Porubě i útočník Azetu David Klimša.

"Zápas podle mě rozhodne disciplinovanost, klíčové bude taky, kdo dá první gól. Průběh zápasu očekávám stejný, jako u nás doma." Rozdíl mezi oběma celky lze vidět také ve fanouškovské základně. Zatímco porubský "fanclub" disponuje jen párem nadšenců, Havířov se může, jak je již dlouho zvykem, opřít o přízeň svých fanoušků, kterých do ochozů nechodí zrovna málo. "Nemyslím si, že bude v Porubě tolik lidí, jako u nás doma. Doufám, že naši fanoušci nás přijedou podpořit v hojném počtu a udělají nám atmosféru, na jakou jsme zvyklí," dodal slovy na závěr David Klimša.

Pokud nemůžete zápas sledovat na vlastní oči, bude pro vás připraven klasický textový on-line přenos zde .

Sestavy z minulého utkání:

AZ Havířov:L. Daneček - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, M. Zientek, Rimmel, L. Zientek, Hartmann - Pechanec, Bursík, J. Daneček - Maruna, Říčka, Klimša - Kolařík, Stránský, Kanko - Sztefek, Najdek, Pavlas..

HC RT Torax Poruba:Gleich – Šindelář, Axman, Slavík, Wolf, Hruzík, Mládenka, Prokop P., Prokop L. – Krayzel, Buček, Hašek - Pavlačka, Vaněk R., Kysučan - Sedlář, Piják, Chaloupka - Holuša, Vrána, Dusík.

Jak se vyvíjí série mezi Přerovem a Karvinou?

Ve druhé semifinálové sérii zatím Přerov potvrzuje svou roli favorita. Postavení v tabulce je pouze jedním faktorem určujícím rozdíl mezi oběma celky. Tím druhým je totiž fakt, že Karviná už pátý zápas po sobě nenašla recept na Zubry. Tento neoblíbený soupeř Baníku se v první půlce zápasu dostal už do tříbrankového náskoku. Hosté poté sice dokázali zabrat a snížit, Přerov ale vždy dokázal rychle odpovědět. Jeden zásah Karviné si připsal Vladimír Luka, zbylé dvě trefy režírovala ikona Baníku - Marek Ivan. Týmu to ale nebylo nic platné, Přerov se díky šesti rozdílným střelcům branek dostal do vedení v sérii po výsledku 6:3.