Deváťáci brali bronz na turnaji v Telči

25.04.2022 | Redakce

H A V Í Ř O V - Azeťáci vyjeli na turnaj s mezinárodní účastí World Talent Tournament U15, který se konal 18. – 19. dubna v Telči. Spolu se Zlínem tam byli jediným družstvem, které nebylo výběrem. No a naši mladíci si vedli velmi dobře, z turnaje si totiž dovezli bronzové medaile.

V Telči se hrálo na dva poločasy po 15 minutách, každý s každým. Poločasy se bodovaly zvlášť, každý musel vždy skončit vítězstvím jednoho týmu. Pokud skončila první patnáctiminutovka remízou, následovaly nájezdy. Havířov v prvním meči bral pět bodů po vítězství nad družstvem HC Berani Zlín (1:0 a 1:0 s.n). AZ měl v utkání převahu, nedokázal však proti snaživému soupeři častěji skórovat a bral dvě hubená vítězství.

Dalším soupeřem našich mladíků byl, výběr hráčů z Čech, Stasa Hockey, s ním brali AZeťáci tři body (2:0 a 0:3). Takto shrnul utkání trenér David Svozil: „Byla to zbytečná ztráta bodů, ve druhé půli jsme úplně přestali jsme hrát.“

V pondělí se Havířov utkal s týmem Slovenia Lynx. Jednalo se o výběr nejlepších slovinských hráčů do 15 let, který objíždí vybrané turnaje mimo Slovinsko. No a AZetu se proti nabušenému soupeři nedařilo, prohrál oba poločasy (0:4, 0:6). Trenér David Svozil měl po zápase pro soupeře slova uznání: „Nejlépe hrající tým deváťáku, jaký jsem letos viděl. Byli úplně jinde bruslařsky i silově, přejeli nás. S takto kvalitním soupeřem jsme se ještě nesetkali. Pro mě překvapivě skončili až na 2. místě.“

Deváťáci si spravili chuť na výběru Elite Hockey Slovakia, s ním ovládli obě dějství (3:1 a 2:0) a brali šest bodů. No a mohli stále reálně pomýšlet na druhé místo v turnaji. V Posledním meči je ale čekal výběr Ice Dragons Telč. Pod hlavičkou domácího týmu nastoupil velice kvalitní výběr hráčů z celé republiky. Soupiska byla kombinací hráčů Telče, klientů agentury GMG a hráčů z HTA Academy. Hráli za ně například hráči z Vítkovic, Poruby a dalších týmů z celé republiky. AZ dokázal jako jediný tým vzít tomuto výběru v turnaji bod (0:1 s.n. a 0:6). Takto viděl souboj s nejlepším celkem Trenér David Svozil: „V tomto utkání jsme mohli vylepšit naše umístění v turnaji. Pokud bychom výrazně bodovali, mohli jsme končit na 2. místě. Jeden získaný bod však na vylepšení nestačil. Odehráli jsme výborně první půli, ve které nás výrazně podržel brankář. Nikdo neskóroval, šlo se do nájezdů, ve kterých dominovali oba brankáři. O vítězství soupeře nakonec rozhodl jeho jediný úspěšný nájezd. Ve druhé půli jsme nezopakovali výkon z první půle a soupeř nás jednoznačně přehrál.“

Součástí turnajů byly dovednostní soutěže, ve kterých byli naši hráči vidět. Vítek Dietrich vyhrál soutěž v samostatných nájezdech. Tonda Karas skončil na druhém místě v přesnosti střelby. Filip Brecher dosáhl druhého nejlepšího času v rychlosti bruslení. Viktor Král obdržel pouze 2 branky v soutěži brankářů a Tomáš Sedlák se pral v soutěži ve vedení kotouče, pouze o fous mu uteklo finále.

Turnaj v Telči shrnul trenér David Svozil: „Turnaj byl perfektně zorganizovaný, vše šlapalo, jak mělo. Součástí každého utkání byla světelná show, všechna utkání byla přenášena živě s komentářem. Byl to čtvrtý turnaj deváťáků v této sezóně, ze všech byl určitě nejkvalitněji obsazený. S výkonem kluků jsem spokojen i vzhledem k tomu, že sezóna byla ukončena již na konci března. Kluci nebyli dva týdny na ledě, před turnajem jsme proto vyrazili ke třem tréninkům na plochu do Třince. Tréninky byly důležité i pro týmovou souhru, kádr byl posílen o tři hráče z Opavy. Bylo třeba je zapracovat do sestavy. Zvládli to výborně. Samostatnou pochvalu si zaslouží brankář Viktor Král, který musel odchytat všechna utkání a zvládl je výborně. Druhý brankář Filip Růžička si ke své smůle poranil ruku při rozcvičce a turnaj sledoval pouze ze střídačky. Pochvalu ale zaslouží celý tým, bylo to jeho poslední vystoupení v kategorii žáků, kluci v květnu zahájí svou letní přípravu v dorostu. Tečka za jejich žákovskou kariérou tak byla povedená.“

Soupiska AZetu na turnaji v Telči:

Gólmani: Viktor Král, Filip Růžička

Obránci: Jakub Kisza, Adam Burgert, Filip Brecher, Ondřej Szarowski, Vítězslav Glos (HC Slezan Opava)

Útočníci: Tomáš Sedlák, Antonín Karas, Šimon Povolný, Tomáš Vojkůvka, Petr Šlampiak, Radek Tropotanov, Denis Jurica, Vít Dietrich (HC Slezan OPava), Ondřej Václavek (HC Slezan Opava)

V článku byla použita fotografie z archivu trenéra Davida Svozila.