Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Devátá třída ovládla turnaj v Orlové

03.04.2022 | Redakce

H A V Í Ř O V - Ve dnech 22. – 26. března se v nedaleké Orlové konal Mezinárodní turnaj o pohár MSK Orlová. Pro naše deváťáky šlo o jednu z posledních konfrontací v sezóně s ostatními týmy. Nutno říci, že byla vydařená, AZ totiž dokázal zvítězit bez ztráty kytičky.

Turnaje v Orlové se zúčastnilo osm týmů, které byly nalosovány do dvou skupin. V nich se hrálo na dva poločasy o osmnácti minutách. AZeťáci začali svou vysokou výhrou nad Českým Těšínem 8:1. Ve druhém utkání pak zdolali Břeclav 3:1 a v posledním zápase skupiny přehráli litevský Geležinis Vilkas 4:0.

Trenér David Svozil se po třech zápasech ve skupině vyjádřil takto: „Nejtěžším soupeřem ve skupině byla Břeclav. Utkání proti ní jsme rozhodli skvělým začátkem, kdy jsme se po velikém tlaku dostali rychle do vedení 3:0. To vedení nás ale trochu ukolébalo. Z naší hry jsme ustoupili a i díky několika zbytečným vyloučením jsme otěže utkání předali do rukou soupeře. Ve druhé části bylo utkání poměrně vyrovnané, soupeř kousal, nám se jej však podařilo dotáhnout do vítězného konce. V nedělním utkání, proti soupeři z Litvy, jsme byli lepší a bez obdrženého gólu jsme vyhráli. Stínem na našem výkonu byly zbytečné fauly, často jsme hráli ve čtyřech, dokonce i ve třech.“

Tři výhry, bez ztráty bodu, katapultovaly AZ do finále, kde na něj čekal vítěz druhé skupiny slovenský tým HK Spišská Nová Ves. Finále se také hrálo na dva poločasy, jen trvaly o fous déle (2x20 minut). No a Havířov se s, do té doby dominantním, týmem ze Slovenska nemazlil a porazil jej 4:0.

„Ze soupeře ze Slovenska jsme měli trochu obavy, suverénně vyhrál svou skupinu a jejich herní projev vůbec nebyl špatný. Hráli pro Slováky typicky aktivní hokej s dobrým pohybem a častou střelbou. My jsme však do utkání nastoupili koncentrovaní a v 10. minutě vedli 2:0. Do konce utkání jsme přidali ještě dvě branky a s výsledkem 4:0 jsme turnaj vyhráli.“ Trenér David Svozil hned pokračuje v hodnocení celého turnaje: „Turnaj hodnotím pozitivně, kluci se v něm prezentovali suverénními výkony, ve všech utkáních byli lepšími hráči. Mrzela mě častá vyloučení, v některých případech úplně zbytečná. Je však pravdou, že často vyplývala ze snahy o celoplošný forčeking, klukům jsem se celou sezónu snažil vštípit snahu o nátlakový hokej s rychlým přístupem k soupeři. A oni to s tou snahou občas přehnali. Všem bez rozdílu patří pochvala za předvedené výkony, oba naši brankáři chytali na jedničku. Vítězství v turnaji nás namlsalo, sezónu se nám nechce končit. Rozhodli jsme se, že vyjedeme ještě k jednomu turnaji, a proto se 18. - 19. dubna zúčastníme mezinárodního turnaje v Telči.“

Celkové pořadí v turnaji:

HC AZ Havířov

HK Spišská Nová Ves

Lvi Břeclav

Geležinis Vilkas B (Litva)

MSK Orlová

Geležinis Vilkas A (Litva)

HK Poděbrady

HC Vlci Český Těšín

Turnajová soupiska: Král, Růžička - Kisza, Burgert, Szarowski, Brecher, Říman - Sedlák, Zachariasz, Karas - Povolný, Vojkůvka, Sedlák - Jurica, Ptáček, Tropotanov – Kubeczka.