David Pastrňák s Bostonem bojuje o Stanley Cup. Dnes v noci se rozhodne

12.06.2019 | Martina Kotulová

Rozhodující zápas v boji o Stanley Cup v NHL, která je považována za nejprestižnější hokejovou ligu světa, se odehraje už dnes v noci i za účasti havířovského odchovance Davida Pastrňáka.

V 6. zápase, i díky produktivitě českých hráčů Davida Pastrňáka (1+1) a Davida Krejčího (0+1), si Boston vynutil 7. rozhodující zápas a o slavnou trofej tak zabojuje na domácím ledě v TD Garden.

O pohár se Boston popere v noci na čtvrtek od 2:00. Ve videu se můžete podívat na Davidovo hodnocení 6. zápasu.

David Pastrňák začínal s hokejem právě na havířovském zimním stadioně ve 3 letech na dívčích bruslích. Přes mládežnické kategorie AZ Havířov se přesunul do Třince a odtud dále do Švédska do týmu Södertälje SK. 27. června 2014 byl draftován týmem Boston Bruins v prvním kole draftu 2014 jako celkově 25.

Dnes v noci budeme jemu a celému týmu držet palce v boji o nejslavnější trofej.