Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

David Pastrňák opět zvítězil v anketě Zlatá hokejka. Gratulujeme!

23.06.2019 | Tomáš Vlček

Že má za sebou David Pastrňák další skvělou sezonu v NHL, ve kterém zůstal se svým týmem Boston Bruins jen krůček od zisku Stanley Cupu, už jsme informovali. Tento týden se ale 23letý havířovský odchovanec přeci jen dočkal jednoho vítězství. V anketě o nejlepšího hokejistu ČR Zlatá hokejka obhájil své vítězství z minulé sezony a získal toto ocenění celkově už potřetí za sebou. Podařilo se mu to jako prvnímu po Jaromíru Jágrovi a zároveň jako nejmladšímu v celé historii ankety. (TOP foto: Karel Švec, Český hokej)

David Pastrňák si třetí vítězství vybojoval skvělými výkony v NHL, kde z hlediska osobních statistik prožil nejlepší sezonu: v 90 zápasech základní části i play-off zaznamenal 47 gólů a 53 nahrávek a tedy přesně 100 bodů. I díky tomu jej ve třetí závěrečné části ankety, která se týká už jen deseti nejlepších hráčů, zařadilo na první příčku 28 z 50 hlasujících.

Foto: nhl.cz

Celkově se do elitní desítky prosadilo sedm hráčů zámořské NHL, dva z české Tipsport extraligy a jeden ze švýcarské ligy. Desítce jasně vládnou útočníci, doplňuje je jen obránce Hronek a brankář Rittich. Pro úplnost doplňme, že v anketě hlasují zástupci ČSLH, trenéři reprezentace, mládežnických výběrů a klubů nejvyšší soutěže, stejně tak novináři, kteří se věnují lednímu hokeji.

Výsledky ankety Zlatá hokejka 2019

1. David Pastrňák (Boston Bruins) 464 bodů

2. Tomáš Hertl (San Jose Sharks, NHL) 405
3. Jakub Voráček (Philadelphia Flyers, NHL) 403
4. David Krejčí (Boston Bruins, NHL) 336
5. Michael Frolík (Calgary Flames, NHL) 233
6. Filip Hronek (Detroit Red Wings, NHL) 231
7. Dominik Kubalík (HC Ambri-Piotta, Švýcarsko) 215
8. Jan Kovář (HC Škoda Plzeň) 204
9. David Rittich (Calgary Flames, NHL) 132
10. Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň) 127

David Pastrňák se tento týden vrátil ze zámoří do Česka a na tiskové konferenci v den příletu se vyjádřil jak k porážce ve finále Stanley Cupu, tak k vítězství ve Zlaté hokejce. „Stoprocentně to je nejhorší porážka, kterou jsem ve své hokejové kariéře zažil. Bolí to moc a bude bolet do konce života. Těžko se to polyká,“ prohlásil k neúspěšnému konci klubové sezony a ani třetí výhra za sebou ve Zlaté hokejce nezmírnila příliš jeho zklamání. „Kdybych hrál tenis, tak bych byl asi spokojený, ale hraju hokej. To je týmový sport. Individuální ceny k němu patří a vždycky máte motivaci to vyhrát, ale raději bych měl vedle sebe Stanley Cup. Ani nechtějte vědět, co je teď v mé hlavě. Mé srdce je stále zlomené, takže je těžké si to užít, i když je to velká čest. Postupem času si té ceny budu vážit trošku víc.“

Foto: Lukáš Caha, Aktuálně.cz

Při dalším povídání pak David prozradil i své nejbližší plány na léto.„Letos to mám trošku zkrácené, ale nic moc v plánu zatím nemám. O víkendu pojedu na charitativní fotbalový zápas pro nadaci Jakuba Voráčka. To je tak jediné v nejbližší budoucnosti. Nějaký čas určitě strávím s rodinou, s kamarády a taky bych chtěl jet na dovolenou k moři.“

Foto: Lukáš Caha, Aktuálně.cz

A jak pravil, tak se také stalo, když se v sobotu 22. června představil na charitativní akci „Hokejky pro Kluka Puka v Mikulově“ (odkud jsou tyto tři fotografie Lukáše Cahy) v dresu Nadačního týmu. Výtěžek akce putuje na Nadaci Jakuba Voráčka pomáhající lidem s roztroušenou sklerózou.

Foto: Lukáš Caha, Aktuálně.cz

Celý AZ Havířov Davidovi gratuluje k zisku Zlaté hokejky a přeje mu krásné léto a další skvělé hokejové sezony.

Jsme na tebe hrdí!