Další zápas o důležité body – AZet jede do Kadaně

09.12.2016 | Petr Miklas

Po zlepšených výkonech začali hokejisté AZetu také střílet branky, v posledních dvou utkáních jich dali devět a získali díky tomu pět bodů do tabulky WSM ligy. Teď je třeba dobrou formu potvrdit a odskočit Kadani, která má na AZet šestibodovou ztrátu. Trhači prohráli šest utkání v řadě, odejdou poraženi i v sobotu? Hráči Havířova pro to určitě udělají maximum.

Trhači prohrávají a poslední Most se přibližuje

V polovině listoadu podávala Kadaň dobré výkony a vyhrávala. Dvakrát porazila Jihlavu, porazila Most i Třebíč. Ale pak se štěstí otočilo a přišla série šesti porážek v řadě. Z toho čtyři porážky si Trhači přivezly z ledu soupeře a dvakrát odešli poraženi doma.

Na poslední Most mají Trhači dvoubodový náskok, ale odehráli o zápas více. Budou muset zabrat, aby odskočili. U farmářského týmu hodně záleží na tom, jaké hráče dostane k dispozici z extraligy. Extraliga má reprezentační přestávku, takže se dá čekat, že zítra Kadaň nastoupí v hodně silném složení.

Kadaň z Benátek přijela bez bodu

V minulém kole narazila Kadaň na celek Benátek nad Jizerou. V Benátkách se hrál vyrovnaný hokej, Trhači šli do vedení, ale domácí ještě v první třetině srovnali skóre. Rozhodla třetí třetina, ve které daly Benátky tři branky, zatímco Kadaň jen jednu. Benátečtí využili dvě přesilovky, zatímco Kadaň ani jednu.

Hlavní trenér týmu Jaroslav Beck byl po utkání nešťastný: „Byl to rychlý, bojovný zápas dvou rezervních týmů. Na podobná utkání se velmi dobře dívá. Avšak jsme nešťastní. Disciplína byla z naší strany dobrá, měli jsme málo vyloučených. Přesto nám v jednom momentu ujely nervy. Na vyseknutou hokejku nemůžeme reagovat drobným píchnutím. Byl to útočný faul, když jsme hráli ve čtyřech a bylo po zápase. Na nastřelené tyčky se také nehraje. To znamená, že musíme zachovat chladné nervy, vytvořit nějaký nápad a hlavně se trefovat mezi tyče. To je náš největší problém.“

Havířov se střelecky probudil

Jak již bylo zmíněno výše, AZet v posledních dvou zápasech nastřílel devět branek, což mu pomohlo k zisku pěti bodů. Předtím sice vyšel v utkání s Jihlavou střelecky na prázdno, ale v předcházejícím zápase na Slavii dali hráči Havířova také čtyři góly. Doufejme, že AZetu střelecká potence vydrží a doveze si body i z Kadaně, kde je čeká velmi těžký zápas.

To ostatně potvrzují i slova manažera a asistenta trenéra AZetu Patrika Rimmela, který přidal pár informací o sestavě: „ Do Kadaně pojedeme v obdobné sestavě, jako jsme nastoupili v minulém zapase. Po lehčím zranění se do sestavy vrací David Dvořáček. Zdravotní problém však nedovoluje nastoupit k utkání Markovi Lacovi a i brankář, kterého máme na střídavé starty z extraligy, není zdravotně v pořádku. Do branky tak nastoupí Kamil Šimeček a záda mu bude krýt Andreas Kubáň z Poruby. I když to bude hodně těžký zápas, tak ho chceme zvládnout ‎a přivézt vitezstvi.“

AZet nedal Mostu šanci

Do domácího utkání havířovští hráči doslova vlétli a už po dvou minutách otevřel skóre Hlinka. O dvě minuty později se prosadil z trestného střílení Štumpf. V 6. minutě sice snížil Divíšek, ale v 8. minutě se AZet prosadil hned dvakrát, když přesně mířili Kanko a Kalus. Po první třetině tak měl AZet luxusní náskok 4:1. Ten na začátku druhé třetiny ještě navýšil svým druhým gólem Hlinka. Hosté v polovině zápasu snížili na 5:2, ale to bylo z jejich strany vše. Havířovští také žádné další branky nepřidali a v pohodě dokráčeli k vítězství.

Trenér Martin Janeček byl pochopitelně spokojen: Byl to důležitý zápas, hodně jsme se na něj připravovali. První tři branky nám moc pomohly. Hosté pak byli na konci druhé třetiny a na konci utkání chvílemi hodně aktivní, a ukázali, že mají kvalitní hráče, ale my jsme to zvládli. Celkově jsem se zápasem spokojen, zejména jak jsme zvládali ty těžké situace v závěru. I to se musí hráči naučit. Time-out ve třetí třetině byl plánován dopředu, tím jsme si ji rozdělili na dvě části a pomohlo nám to ji zvládnout.