Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Další přípravný zápas sehraje AZ proti znovuzrozené Porubě

15.08.2011 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - V úterý přivítáme v K&K Pneu Aréně Ostravský HC RT Torax Poruba, se kterým naši hokejisté odehrají svůj předposlední domácí přípravný zápas před novou sezónou. Poruba má za sebou dvě přípravná utkání – obě na domácím ledě. V prvním střetnutí podlehla 1:0 Opavě, ve druhém zvítězila 4:3 po samostatných nájezdech nad celkem Plus Oil Karviná.

Poruba před sezónou odkoupila druholigovou licenci od Roudnice nad Labem a čeká ji sezóna znovuzrození, podobně jako tomu bylo před rokem v Havířově. Dá se očekávat pořádná bitva, protože několik Porubských hráčů se vyjádřilo, že se na vzájemný souboj těší. Navíc jsou v kádru Poruby hráči, které fanoušek Azetu velmi dobře zná – Pavel Zdráhal, Pavel Šebesta a Robert Rudl, jenž ještě loni chytal za juniory Havířova. I v řadách Azetu najdeme hráče s Porubskou minulostí – Víta Stránského a Daniela Krafta, kteří hráli za tehdejší Sarezu, Davida Klimšu, jenž se v Porubě objevil v dorostu a juniorech a také Adama Vrbu, který tam odchytal část sezóny 2000/01 a málem v Porubě poté, co tam odehrál přípravný zápas, zůstal i na sezónu právě přicházející. Dlouhou dobu ztrávil v Porubě i Robert Najdek, ačkoliv je Vítkovickým odchovancem.

Vzhledem k tomu, že trenér Daneček nebyl spokojen s výkonem svých svěřenců v minulém zápase, můžeme očekávat nějaké změny – ať už v sestavě nebo ve stylu hry. Poruba je těžší soupeř než Opava a taková liknavost, jakou naši hráči předvedli v úvodu zmíněného utkání, by se velmi nevyplatila. Podle informací z kabiny by měl být Jan Daneček v pořádku a nastoupit v útoku s Pechancem a Kraftem. Dobře to bohužel nevypadá s Luďkem Lhotským, který sotva doléčil operované koleno a už jej sužují problémy se zády.

Zápas s HC RT Torax Poruba můžete vidět v úterý 16.8. od 18 hodin v Havířovské K&K Pneu Aréně.