Chance liga zná semifinalisty a čtvrtého sestupujícího

18.03.2022 | Redakce

H A V Í Ř O V - Tři čtvrteční utkání nám vykrystalizovala semifinálové dvojice a určila dalšího sestupujícího. Do další fáze soutěže proklouzl Přerov a Jihlava. O Chanceligovou příslušnost přišel tým HC Slovan Ústí nad Labem, který automaticky sestupuje do druhé ligy.

Série Jihlava vs Přerov

Kdo by ještě před časem řekl, že v případě Jihlavy a Přerova půjde o tak vyrovnanou sérii. Zubr se před měsícem a půl snažil zachránit v soutěži, ale stíhací krasojízdou se mu podařilo vyskočit až na páté místo. V žádném z utkání v sérii nevstřelil jeden tým více než tři branky. No a ani v jednom případě neskončil zápas větším než dvougólovým rozdílem. Podobně jako loni kraluje v brance Jihlavy gólman Maxim Žukov. V pátém zápase Dukla zvítězila doma nad Přerovem 2:1 a v semifinále se střetne s Baníkem Sokolov.

Série Vsetín vs Slavia

Mnoho fanoušků čekalo, že Valaši budou proti pražské Slavii jasným favoritem, ale predikce vzala za své už po prvním zápase, který pomohl hráčům z hlavního města vyhrát exhavířovský obránce Radek Havel. Slavia ovládla i třetí zápas (5:3) a mohla už druhý den v Edenu rozhodnout. Jenže Valaši se nevzdali a rozhodli v prodloužení trefou Klímka (v 74. minutě). Na Lapači si to Vsetín ohlídal a po výhře 5:1 ho čeká v semifinále Prostějov.

Výsledky utkání

Vsetín – Slavia Praha 1:2

Vsetín – Slavia Praha 2:0

Slavia Praha – Vsetín 5:3

Slavia Praha – Vsetín 2:3 pp

Vsetín – Slavia Praha 5:1

Semifinále play off se rozjede v neděli 20. března na ledě Jihlavy a Vsetína.

Série Play-down Ústí vs Šumperk

Ve čtvrtek také skončila série play-down mezi Šumperkem a Ústím. Draci v ní vyhráli 4:1 na zápasy a ještě živí naději na zachování chanceligové příslušnosti. V posledním zápase došlo na vyrovnání až půl minutu před koncem třetí dvacetiminutovky. Hrdinou okamžiku se stal Vojtěch Šilhavý. Specialista na oslabení a defenzivní práci ukázal, že je skvělý i směrem dopředu. Na Slovanu dal dva góly a rozhodl o tom, že Slovan bude druholigový. Šumperku sezóna nekončí, ještě ho čeká baráž o první ligu s vítězem druholigového play off. Baráž o první ligu začíná 13. dubna.

Ústí – Šumperk 5:2

Ústí – Šumperk 0:1

Šumperk – Ústí 4:3

Šumperk – Ústí 2:0

Ústí – Šumperk 2:3 pp